Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko zamrażarka Zanussi ZRB34213WA Typ CBZF340 - nie chłodzi.

Pawelgrecia 27 Gru 2018 21:02 147 3
  • #1 27 Gru 2018 21:02
    Pawelgrecia
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z lodówką Zanussi ZRB34213WA Typ CBZF340 agregat chodzi, ale lodówką i zamrażarka nie chłodzi.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003

0 3
  • #2 27 Gru 2018 21:24
    wiertacz
    Poziom 34  

Jak długo pracuje lodówka w jednym cyklu ?
    Jeśli pracuje krótko i często się załącza to podejrzanym jest termostat.
    Jeśli pracuje non bardzo długo lub nawet wcale się nie wyłącza to najprawdopodobniej jest wyciek czynnika z układu.
    Uzupełnianie czynnika bez zlokalizowania i usunięcia nieszczelności nie ma sensu a w praktyce usunięcie raczej będzie niemożliwe i pozostaje zakup nowej lodówki.

0
  • #3 27 Gru 2018 21:42
    Pawelgrecia
    Poziom 2  

Agregat pracuje non-stop jeszcze wczoraj było wszystko ok ,ale dziękuję za odzew.wlasnie się wyłączył czyli mogę spróbować z termostatem ???

0
  • #4 28 Gru 2018 11:24
    wiertacz
    Poziom 34  

Jeśli pracuje non stop bez widocznego efekty w postaci intensywnego chłodzenia to grzebanie przy termostacie nie ma sensu. Tak jak pisałem poprzednio masz albo ubytek czynnika chłodniczego. Ewentualnie zatkany układ chłodniczy lub uszkodzoną sprężarkę. O ile w drugich przypadkach można jeszcze coś zrobić to w pierwszym przypadku znalezienie nieszczelności i jej usunięcie jest mało prawdopodobne.

Tu i tak musi zadziałać dobry serwisant z odpowiednim wyposażeniem. Grzebanie przy termostacie ma sens wtedy gdy lodówka non stop pracuje i jednocześnie bardzo mocno chłodzi i mrozi lub pracuje bardzo krótko i często.

0