Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor do grania do 3tyś zł?

Drugor 02 Jan 2019 17:14 1530 49
    User removed account
    Level 1  
    Drugor
    Level 5  
    Odebrałem dzisiaj ten telewizor i mam mieszane odczucia, telewizor niby dobry ale niestety ma kiepską czerń ( jest ona dobra na całkowicie czarnym ekranie gdy działa wygaszanie) i słaby kontrast. Nie jestem do końca zadowolony z zakupu
    Drugor
    Level 5  
    Ludwik XVI wrote:
    IPS to IPS - tutaj nie ma dobrej jakości czerni ani kontrastu.

To wina technologii a nie samego telewizora tylko dziwi mnie dlaczego telewizor nie potrafi wygaśić bardziej tych czarnych pasków u góry i z dołu skoro jak wyświetla się czarny obraz i u dołu ekranu jest np białe kółko to czerń wygląda niemalże jakby telewizor był wyłączony.

Prawdopodobnie jednak zmienię ten telewizor na Samsunga serii NU8000 49"
    Drugor
    Level 5  
    Miałem od razu brać tego Samsunga teraz tylko problem
    Drugor
    Level 5  
    Wyjaśni mi ktoś różnicę między panelem 10bit a 8bit + FRC? Chodzi mi w takim sensie czy warto dopłacać za to ponad 250zł? Bo przymierzam się do kupna NU8002 a on ma tą drugą wersję i niższe o 100 PQI, reszta parametrów jest identyczna (mówimy o wersji 55" bo 49 się nie opłaca) budżet i tak mocno naciągnięty ale jak kupować to coś co mnie wybije z sandałów a nie większą wersję 9 letniego Samsunga którego obecnie używam.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    10 bit nie równa sie 8 bit +frc.
    Układ FRC stosuje się aby podbić ilość kolorów na gorszej matrycy 8bitowej (o wiele niższy koszt niz matryca 10bit)
    FRC robi to poprzez migotanie sąsiadujacych kolorow aby uzyskac odcienie pośrednie. Efekt jest, bo rośnie liczba dostępnych odcieni/kolorów.

Zawsze matryca 10bit da lepszy efekt niz 8bit +frc.
    Jednak trzeba pamietac ze roznice są niewychwytywalne przez nasze oczy na standardowym obrazie telewizyjnym czy streamingowanym z sieci (niski bitrate).

Minusem matryc 8bit+ frc jest większe migotanie obrazu i mniejsza stabilność.
    Macosmail
    Level 34  
    No dokładnie poza lepszymi gradientami obraz sprawia wrażenie stabilnego kolorowego slajdu. Natomiast na matrycy z FRC na niektórych obrazach widać lekkie drżenie, zaszumienie niektórych szczegółów. Oczywiście jest to widoczne tylko z bliska.
    Drugor
    Level 5  
    Skorzystałem z promocji media markt i UE55NU8042 wyszedł 3150zł
    Drugor
    Level 5  
    Jakie polecacie oświetlenie za telewizor? Bo aby czerń w tym telewizorze zlewała się z ramką trzeba go doświetlić bo to niestety nie oled
    User removed account
    Level 1  
    Drugor
    Level 5  
    Po tygodniu testowania muszę przyznać że jestem zadowolony a po panasonicu nie ma nawet wspomnienia. Telewizor ma jedną największą wadę ale dopiero technologia OLED się jej wyzbywa.
    +kolory
    +kontrast
    +kąty widzenia
    +czerń (po oświetleniu tyłu) zlewa się z ramką (czerń która tak naprawdę w panasonicu nie istniała)
    Jaki telewizor do grania do 3tyś zł? (na zdjęciu telewizor 30% jasności)
    ++Game Motion Plus
    +jakość obrazu
    ++pilot (najlepszy pilot ever którym można sterować także konsolą)
    +wygląd/jakość
    +jasność

-czerń (bez oświetlenia) widać niebieską poświatę (i tak bez porównania z ipsem)
    -audio (ale to chyba norma w telewizorach)

Może kogoś to przekona do zakupu, dzięki za pomoc
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Czyli efekt dokładnie taki jak często powtarzam. Kontrast i czerń to klucz przy wyborze tv.
    IPSy nie dają żadnej radości z oglądania. Czerń emisyjna zabija jakość obrazu.