Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Netatmo thermostat przy użyciu przekaźnika.

27 Gru 2018 21:55 585 4
  • Poziom 12  
    Witam
    Mieszkam w Irlandii i w miejsce zwykłego czasowego termostatu chciałbym podłączyć Netatmo Smart Thermostat. Z tego co mi powiedziano potrzebny jest mi przekaźnik, bo inaczej urządzenie ulegnie uszkodzeniu. Zakupiłem przekaźnik i podstawkę do niego ale nie wiem jak to podłączyć, aby miało ręce i nogi.

Załącznik 112.jpg przedstawia istniejącą instalację - 2 przewody idące ze skrzynki i 2 do pieca.
    Kolejny to przekaźnik R15-2013-23-5230-WT oraz podstawka do niego.
    Ktoś rozrysował mi jak to podłączyć ale nie wiem jak to praktycznie ugryźć schemat.jpg

Sam przekaźnik Netatmo składa się z 4 przewodów - plus/minus oraz sterowanie piecem.

Prosiłbym o pomoc który przewód w które miejsce wpiąć. Ogrzewanie jest olejowe.
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Kolego najlepiej będzie jak zlecisz to komuś kto się zna i ma stosowne uprawnienia.
    Przekaźnik
    A1. brazowy
    A2. niebieski
    1 Com brazowy
    3 wyjście do pieca. Pozdrawiam daro
  • Poziom 12  
    I widzisz tak też zrobiłem, ale mieszkam poza miastem i elektryk od 3 tygodni się nie pojawił a już 2 razy się umawiał ze mną i mnie to zaczęło denerwować, jakoś super mi się nie śpieszyło ale skoro kupiłem przekaźnik bo on nie miał czasu a podłączenie to tylko chwilka to przestało mi się to podobać.

Dodano po 12 [godziny] 28 [minuty]:

A jak dodać do tego ten włącznik od termostatu? Rozumiem ze brązowy z A1, niebieski z A2. A czarny i szary kabelek, które sterują włączeniem pieca? Wiem że ich polaryzacja jest nieistotna bo można ją zmienić z aplikacji na telefonie.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Powyższy schemat jest błędny ponieważ styki sterownika i przekaźnika są szeregowo połączone więc całe obciążenie i tak przejdzie przez styk sterownika.

loki7777 napisał:
    Rozumiem ze brązowy z A1, niebieski z A2. A czarny i szary kabelek

Nie, brązowy to przewód fazowy L, niebieski to przewód neutralny N szary i czarny to przewody stycznika NO

Podłączenie Netatmo thermostat przy użyciu przekaźnika.
  • Poziom 12  
    Tak też sądziłem, że z nim też jest coś nie tak. Dziękuję i pozdrawiam.