Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prądowa ZAGADKA!! Bądź mądry.

Plutnik 27 Gru 2018 22:37 165 4
  • #1 27 Gru 2018 22:37
    Plutnik
    Poziom 2  

Witam.
    Ludzie pomocy! Temat nie do ogarnięcia. Kupiłem mieszkanie i mam takie TARAPATY w jednym pokoju że katastrofa.
    Włącznik do lampy (trzy kable - czarny (prąd), niebieski, zielono-żółty (prąd)), lampa która wisi podwójna na dwie żarówki które mają zapalać się jednocześnie (trzy kable - czarny (prąd), niebieski, zielono-żółty (prąd)), gniazdko (dwa kable - czarny i niebieski, oba bez prądu).
    W gniazdku nie ma prądu. Ktoś ma jakiś pomysł?
    Próbówka pokazuje napięcie w czarnym i zielono-żółtym.
    Wszystko chodziło, zmieniłem lampę tak samo podłączyłem i gniazdko nie działa. POMOCY!!

0 4
  • #2 27 Gru 2018 22:44
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Plutnik napisał:
    Ktos ma jakis pomysł?
    Sprawdzić bezpieczniki, czy są oddzielne dla obwodów gniazdowych i oświetleniowych. Jeśli tak, to czy bezpiecznik dla gniazd jest sprawny,włączony(jeśli automatyczny).

0
  • #3 27 Gru 2018 22:45
    nuszek
    Poziom 26  

Pewnie w lampie był jakiś mostek, coś gdzies było podłaczone - schemat - tu nie ma jasnowidzów?

0
  • #4 27 Gru 2018 22:56
    Plutnik
    Poziom 2  

Dzieki. Ludzie jakbym mogl to wezwal bym elekrtyka od zaraz, ale wszyscy po nowym roku bo do jednej lampy to nie ma czasu tak sie wyrwac.
    Jezeli chodzi o bezpieczniki, to sa automatyczne i sa podzielone na pokoje z tego co zauwazylem czyli gniazdka i lampa gorna lub kinkiet wszystko na jednym bezpieczniku.
    Mam tylko probówkę i jak zdemontuje wlacznik to pokazuje mi napiecie na czarnym i kolorowym. a w gniazdku jest tylko czarny i niebieski. to jest normlane? czy jak to?

0
  • #5 27 Gru 2018 23:27
    kierbedz4
    Poziom 34  

W blokach z wielkiej płyty gniazda zasilające oprócz gniazda w łazience są podłączone jedno od drugiego i tak dalej .Brak prądu w jednym z gniazd może sugerować iż jest odłączone lub uszkodzone gniazdo przed tym gniazdem w którym nie ma prądu Wszystkie te gniazda oprócz gniazda w łazience które jest przeznaczone pod pralkę automat są podłączone pod jeden bezpiecznik.Próbówka wykaże ci na jednym zasilanie a z kolei żółto-zielony przecież jest umiejscowiony w rym samym kablu to poprzez indukcję będzie świecił znacznie słabiej sprawdzając wskażnikiem neonowym.

Dodano po 4 [minuty]:

Ten przewód żółtozielony nie jest nigdzie podłączony i dlatego umiejscowiony jest przy przewodzie zasilającym i poprzez indukcję będzie również świecił ale znacznie słabiej przy posiłkowaniu się wskażnikiem neonowym.

0