Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kablówka

03 Wrz 2005 17:38 1425 12
 • Poziom 10  
  witam wszystkich
  problem przedstawiony na zalaczniku gdzie szukac co nie tak
  pozdrawiam p.gorny
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Niektóre rozgałęziacze mają jeden kanał słabszy spróbuj podmienić przewody przy pierwszym rozgałęziaczu.
  Czesami również bywa tak że cała klatka podłączona jest do rozgałęziacza a wzmacniacz jest dopiero w następnej klatce, Wtedy sygnał musi przebyć dłuższą droge, stosowanie dwóch rozgałęziaczy jest w tym przypadku nie wskazane
 • Pomocny post
  Specjalista od sprzętów RTV
  W Twoim przypadku powinieneś zastosować rozgałęźnik aktywny z trzema wyjściami na TV, zobacz tu:
  http://www.dipol.com.pl/03.htm
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  to chyba zaslaby sygnal bo u mnie w kabluwce mam pakiet podstawowy ale lekko odbierają niektóre programy z poza pakietyu da się oglądac ale jak jest np u dolu pasek z jakimis napisami lub jakas reklama to wtedy też buczy
 • Poziom 10  
  narazie dziekuje wszystkim
  bede probowal
  pozdrowienia dla wszystkich p.gorny
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Witam.
  Nie daje sie rozgaleznika za rozgaleznikiem:!:Jak już to zastosuj tzw. Multitap,który ma 10 wyjśc o taki samym tłumieniu;a nie jak ty zrobiłeś 2*rozgałężnik i TV do tego.
  Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Specjalista elektryk
  netoperek2 napisał:
  Witam.
  Nie daje się rozgaleznika za rozgaleznikiem:!:Jak już to zastosuj tzw. Multitap,który ma 10 wyjśc o taki samym tłumieniu;a nie jak ty zrobiłeś 2*rozgałężnik i TV do tego.
  Pozdrawiam.  Witam

  To co kolega napisał odbiega grubo od normy. Owszem stosuje się multitapy, ale wymaga tego określona sytuyacja - ale nie tutaj!, do tego 10 wyjściowy :)

  Do kolegi "p.gorny" - nie napisałeś jakie odległości masz między poszczególnymi rozgałęźnikami i jakie zastosowałeś.

  Wszystko zależy jaki masz poziom sygnału dostarczony od TV Kab, gwarantowany powinien być na 1 gniazdko + rozgałęzienie na drugi TV.

  Zamień miejscami rozgałęźniki, lub przewody zbeczkuj wykluczając poszczególne urządzenia w Twojej sieci. Ostatecznie zastosujesz kilkudecybelowy wzmacniacz np Vectora

  Powodzenia

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Witam.
  Przyzna ci racje może przesadziłem,ale Vectora to ja bym nie polecał bo to ''złom'',jest niestabilny za bardzo - a z reszta sie zgadzam.
  Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  W multipad masz drabinkę tłumienia tzn. drugi kanał jest słabszy od pierwszego a trzeci od drugiego i tak dalej, w rezultacie będziesz miał to samo co co przy trzech rozgałężnikach

  Morzesz sprubować tak jak napisał kolega kasprzyk - Połącz trzy przewody razem i jeśli sygnał idzie bezpośrednio ze wzmacniacza zastosuj jeden rozgałęźnik, a jeśli za wzmacniaczem jest multipad podłącz bezpośrednio do przewodu zasilającego będziesz miał w tedy ok.3db straty

  Problem może wynikać z utraty sygnału na każdym rozgałężniku, jeśli standardowo masz 1rozgałęźnik (ok. -5db + 2x złączka -3db) to przy zastosowaniu dwóch rogałężników w szeregu zamiast -8db masz -16db tak duże osłabienie jest prawdobodobnie przyczyną złego odbioru
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Kolega p.gorny nie ma problemu z słabym sygnałem tylko z nie dopasowaniem tzn. brak gniazd końcowych .
  Gniazda są produkowane jako końcowe oraz przelotowe, ale są stosunkowo drogie (30-50)
  Przy przelotowym niebędzie potrzebny trójnik.
  Proszę sprawdzić czy mam racje!!!
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Gniazda Przelotowe mają duże tłumienie i są stosowane przy wysokim poziomie sygnału, obawiam się że niezdadzą rezultatu w mieszkaniu abonenta, gdzie poziom sygnału ograniczony jest do określonej normy.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Kolega p.gorny chyba nie ma problemu z "śniegiem" tylko wrecz przeciwnie -przesterowanie - cytuje " buczy przy białym tle"
 • Pomocny post
  Specjalista elektryk
  ginro napisał:
  Gniazda Przelotowe mają duże tłumienie i są stosowane przy wysokim poziomie sygnału, obawiam się że niezdadzą rezultatu w mieszkaniu abonenta, gdzie poziom sygnału ograniczony jest do określonej normy.


  Witam
  Załóżmy, że sygnał dostarczony do mieszkania to 57dB - czyli dolna granica normy, jeżeli teraz zastosujemy gniazdko przelotowe - min 10db tłumienia - wynik nie będzie obiecujący, dlatego osobiście wszystkim doradzam lub nakazuje nie stosować gniazdek przelotowych (lub koncowych Legranda) w instalacjach opartych o TV kablową bez wzmacniacza w mieszkaniu.

  Poczekajmy za odpowiedziami samego zainteresowanego, a to czy jest to przesterowanie - wystarczy te telewizory, które "buczą" podłaczyć bezpośrednio pod pierwsze gniazdko.

  Pozdrawiam