Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

focusrite 2i2 (2nd generacja) i konflikt z budowaną kartą muzyczną - robot

28 Gru 2018 01:06 246 3
  • Poziom 8  
    Witajcie

Mam taki problem - posiadam płytę główną ze stajni Gigabyte - model GA-X58A-UD3R, do tego karta zewnętrzna Focusrite Scarlett 2i2 (2 generacja) i mikrofon Rode Kit Nt1A - wszystko śmiga wyśmienicie, ale jest jedno ale. .. Karta wbudowana czyli Realtek bodajże Azalia powoduje konflikt z Focusrite. Konflikt polega na tym, że po włączeniu komputera jakieś urządzenie na liście urządzeń jest zatrzymane i głos nagrywany jest zniekształcony i często z efektem robota. Jak to naprawić. Znaczy tak - mam sposób, ale to nie jest rozwiązania. Wystarczy włączyć komputer przy odpiętym Focusrite i włączyć go dopiero po całkowitym załadowaniu systemu ale to nie można tak zawsze robić. Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam
    Robert

focusrite 2i2 (2nd generacja) i konflikt z budowaną kartą muzyczną - robot focusrite 2i2 (2nd generacja) i konflikt z budowaną kartą muzyczną - robot
  • Poziom 27  
    Używasz tego Realteka? Jeśli nie to go po prostu wyłącz...
    Spróbuj jeszcze zaktualizować sterowniki od nich i poszperaj w ustawieniach dźwięku.
  • Poziom 8  
    Nie muszę go używać - tylko jak go wyłączyć, aby konflikt nie występował? Jak próbowałem go wyłączyć w panelu sterowania mimo wyłączenia i tak był konflikt. Sterowniki wszystkie mam najnowsze.
  • Poziom 8  
    Spróbuj wyłączyć zintegrowaną kartę w BIOSie, w zależności od płyty głownej i wersji BIOS może się to różnie robić więc pewnie musisz poszukać w necie. Po takim manewrze możesz jeszcze odinstalować i zainstalować ponownie Scarletta, ale może i się obejdzie bez tego.