Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clio 2 2004 1,2 16v - kontrolka ciśnienia oleju nie świeci gdy sinik nie pracuje

28 Gru 2018 18:51 387 9
  • Poziom 9  
    dzień dobry
    Piszę nowy post nie znalazłem podobnego. Auto to CLIO 2 2004 1,2 16V . Problem polega mianowicie na tym , że gdy przekręcę kluczyk stacyjki , kontrolki się zapalają i gasną z wyjątkiem ładowania a powinna się świecić jeszcze kontrolka smarowania,która normalnie gaśnie po odpaleniu silnika .Rozłączyłem czujnik i nadal jest tak samo,czyli w tej chwili działa tak jak gdyby go nie było w samochodzie.Podłączyłem miernik i przewód ma ok 12V na pracującym silniku.Czujnik również sprawdziłem jest o.k .Czujnik to typ normalni zwarty z 1 pinem.Nie wiem gdzie szukać błędu.
    moz ktoś z państwa miał podobny przypadek.
  • Poziom 40  
    Jakoś chaotycznie to opisałeś.
    Zrób tak - na włączonym zapłonie zewrzyj wtyczkę idącą do czujnika z masą, powinna zaświecić kontrolka ciśnienia. Możesz jeszcze mieć zzieleniały gdzieś przewód do czujnika ciśnienia.
  • Poziom 9  
    starałem się dokładnie opisać problem ,przepraszam za chaotyczną wypowiedż. Zrobiłem tak i nic nie zaświeciło,zrobiłem również próbę na zapalonym silniku ,tzn rozłączyłem czujnik od przewodu, nie zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju.
  • Poziom 38  
    A może wina leży w samych zegarach.
  • Poziom 9  
    nie wiem, być może ,ale podczas testu kontrolek kontrolka oleju się zaświeca , potem bezpowrotnie gaśnie :cry:

Dodano po 30 [sekundy]:

nie wiem, być może ,ale podczas testu kontrolek kontrolka oleju się zaświeca , potem bezpowrotnie gaśnie :cry:
  • Poziom 26  
    Jak dla mnie to tak ma być. Zewrzyj wtyczkę czujnika z masą na odpalonyn samochodzie to powinna się zapalić po kilku sekundach. Nowsze auta tak maja.
  • Poziom 43  
    michalkosc napisał:
    Zrobiłem tak i nic nie zaświeciło,zrobiłem również próbę na zapalonym silniku ,tzn rozłączyłem czujnik od przewodu, nie zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju.

DO zapalenia kontrolki potrzebny jest czujnik bo to od zapala kontrolę.
  • Poziom 9  
    czujnik w tym samochodzie to urządzenie które pracuje jako wyłącznik N/c , czyli gdy go nie ma lub jest przerwany obwód powinien odpalić kontrolkę oleju.
  • Poziom 40  
    michalkosc napisał:
    czujnik w tym samochodzie to urządzenie które pracuje jako wyłącznik N/c , czyli gdy go nie ma lub jest przerwany obwód powinien odpalić kontrolkę oleju.

Piszesz że to jest wyłącznik NC, wiesz chociaż jak to się odczytuje ? Po co na takich czujnikach jest napisane 0,3 bar (jako przykład). Zastanowiłeś się choć przez małą chwilę jak taki układ działa ?

NC czyli normal contact oznacza że w normalnych warunkach czujnik ma zwarcie z masą. O,3 bara oznacza że powyżej tego ciśnienia oleju następuje rozłączenie styku w czujniku, a więc i przerwa w obwodzie lampki ciśnienia.
  • Poziom 9  
    oczywiście , że zastanawiałem się.Po krótce,ciśnienie oleju wywiera siłe na sprężynę czujnika i robi przerwę w układzie.Sprawdzałem wyjęty czujnik multimetrem praca była poprawna.Zwarłem również na "krótko"ukad podczas pracy silnika i kontrolka oleju nie odpaliła.