Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADG 6353 A+TR FD - W czasie pracy pompy obiegowej słychać cały czas buczenie.

29 Gru 2018 12:33 339 4
  • Poziom 3  
    Witam.
    W czasie pracy pompy obiegowej słychać cały czas buczenie. Czas myśleć o wymianie pompy?

Dodano po 12 [godziny] 47 [minuty]:

Załączam nagranie
  • Specjalista AGD
    Na filmie żadnego buczenia nie słyszę, co najwyżej trzask (np z ruszenia tel). Jeśli pompa myjąca buczy to sprawdź czy nie jest zapchana, pomierz rezystancję uzwojeń oraz wymień kondensator rozruchowy (jeśli takowy posiada). W innym przypadku czeka ją wymiana :(
  • Poziom 3  
    Może to bardziej bzyczenie ... Słychać tam taki specyficzny dźwięk którego przy nowej zmywarce słychać nie było. Nie chcę zaśmiecać forum kolejnymi plikami. W każdym razie niedawnego wymieniłem grzałke za 100 teraz pompa za 300. Jeśli to faktycznie pompa to raczej rozstane się z tą zmywarka i ogólnie z tą marką. Pralka po naprawie, zmywarka po naprawie, a jak pieczemy ciasto to sprzęt potrafi się wyłączyć. Przepraszam za marudzenie ale wszystko w ciągu 5 lat od zakupu.
  • Poziom 37  
    Bez demontażu zmywarki i sprawdzenia pompy nic kolega więcej nie wydedukuje.
    Gdyby to był kondensator rozruchowy pompy jak sugerował kolega Robo-technical to pompa by nie uruchamiała się wcale, ale mogę się mylić.
    Niestety takie są dziś prawa rynku. Dziś już nikt nie produkuje sprzętu AGD, które potrafiło przetrwać 2 dekady. Te czasy minęły bezpowrotnie.
  • Poziom 3  
    Poza buczeniem wszystko działa prawidłowo. Może przez to że grzałka była uszkodzona pompa się zabrudzila. Zobaczymy. W każdym razie to pewnie przypadek że ze wszystkimi sprzetami firmy Whirpool sa problemy z lodówką i płytą gazową firmy Bosch jakoś na razie kłopotów nie ma. Jedno jest pewne jeśli w urządzeniu nie ma jedynej części o zaplanowanej trwałości ale wszystkie naprawy nie mają sensu.