Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie crossovera ADS PLX 3200/ LX 1400

29 Gru 2018 14:14 420 4
  • Poziom 4  
    Witam otóż niedawno zakupiłem 2x POL-AUDIO tp118 + ads plx 3200. Służą mi one jako dolne subbassy. Problem jest taki, że nie wiem na ile ustawić częstotliwość Hz w obu końcówkach. Drugie takie zapytanie to takie czy dobrze połączone mam ze sobą końcówki. Lepiej by było gdybym miał wszystko podłączone za pomocą jednego kabla na cinche bo teraz mam podłączone na cinch i drugie wejście na XLR do konsoli. Ustawienie crossovera ADS PLX 3200/ LX 1400
  • Poziom 43  
    Generalnie, tak jak masz podłączone jest ok. Może podział zbyt wysoki, ale nie wiadomo jakie masz nadstawki: jak na 8" midbasach, to może być tak jak jest. Jak 10", to podział w okolicy 130-150 Hz. Jak na 12", czy 15", to 80-120 Hz.

Jak chcesz wyjść jedną parą kabli z konsoli, to: konsola - PLX-3200 (kable XLRf-XLRm). PLX-3200 - LX-1400 (kable TRS - XLRm.

Można też wykorzystać wyjście po crossoverze którejś z końcówek mocy, wtedy podział pasma ustawiasz tylko crossoverem jednej końcówki mocy.

Jaka konsola i nadstawki?

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    Nadstawki 15 konsola Pioneer rx2
  • Poziom 43  
    pielash napisał:
    Nadstawki 15

Podział w okolicach 80-100Hz.
    Filtry w ADS-ach nie są zbyt precyzyjne w stosunku do skali na obudowie, więc dobrze by było kiedyś przed imprezą ustawić sobie każdy filtr osobno i zaznaczyć na obudowie ołówkiem/mazakiem (nie markerem, bo w razie czego nie zetrzesz!) ustawienie gałek potencjometrów. :-)

pielash napisał:
    Pioneer rx2

Ma regulowane wyjścia BOOTH, więc możesz z nich sygnał podać na basy a z MASTER na nadstawki. Będziesz mógł niezależnie sterować natężeniem góry i dołu.
    Jak chcesz sterować całym frontem tylko z poziomu MASTER-a, to albo łączysz tak jak masz, albo łączysz:
    DjMapet napisał:
    konsola - PLX-3200 (kable XLRf-XLRm). PLX-3200 - LX-1400 (kable TRS - XLRm.

Oczywiście, możesz konsolę z PLX-3200 połączyć kablami RCA - XLRm, ale to połączenie niesymetryczne i przy dłuższych kablach, mogą występować zakłócenia.
    Ja wychodzę z założenia, że wszędzie gdzie tylko jest to możliwe, należy stosować połączenia sygnałowe symetryczne. :-)

W sumie, ten system można konfigurować na kilka sposobów. :-)

Pozdrawiam.
  • Poziom 4  
    Dziękuje dużo Pan doradził również pozdrawiam.