Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Styk beznapięciowy. 230v -> 0n, 0v-> off

rafal_ostry 29 Gru 2018 17:28 234 6
  • #1 29 Gru 2018 17:28
    rafal_ostry
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Rzeźbie sobie w domu kocioł co na gaz z butli.
    Temat zamieszczam w dziale elektronika ponieważ potrzebuje jakieś urządzenie elektroniczne które wysyła styk beznapięciowy kiedy jest napiecie 230v.

Jak dotychczas mam czujnik przeplywu na rurze w postaci łopatki która podnosi się Kiedy pompa pracuje ale teraz coś mi szwankuje muszę ja mostkowac i pilnować całego systemu.
    Chodzi o to że jak nie ma prądu w mieszkaniu nie pracuje pompa, nie uruchamial się mój "kocioł"(na baterie) i nie gotował wody w miejscu.

Pozdrawiam

0 6
  • Testo
  • Pomocny post
    #2 29 Gru 2018 17:32
    Adam-T
    Poziom 38  

Słowo klucz - przekaźnik z cewką na 230C AC.
    Przykład.

0
  • Testo
  • Pomocny post
    #3 29 Gru 2018 17:36
    kacha36
    Poziom 23  

Witam.
    Nie bardzo "łapię" o co chodzi - opis problemu jest troszkę zagmatwany. Jeśli chodzi o wskaźnik obecności 230V to podłącz przekaźnik lub stycznik do sieci i normalnie otwarte lub normalnie zwarte styki - zależnie od potrzeb - wykorzystaj do sygnalizacji obecności napięcia.

0
  • #4 29 Gru 2018 17:50
    rafal_ostry
    Poziom 8  

kacha36 napisał:
    Witam.
    Nie bardzo "łapię" o co chodzi - opis problemu jest troszkę zagmatwany. Jeśli chodzi o wskaźnik obecności 230V to podłącz przekaźnik lub stycznik do sieci i normalnie otwarte lub normalnie zwarte styki - zależnie od potrzeb - wykorzystaj do sygnalizacji obecności napięcia.

Jaki przekaźnik lub stycznik?
    Powiedzmy że idzie mi przewód zasilający pompę. Rozcinam go, zakładam na przewodzie "to co Panowie mówicie" i od tego ma wychodzic przewód dwu-żyłowy ?
    Jest napiecie - przewod zwarty
    Nie ma - rozwarty

Dodano po 6 [minuty]:

Styk beznapięciowy. 230v -> 0n, 0v-> off

0
  • Pomocny post
    #5 29 Gru 2018 17:52
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cewka przekaźnika, np. typu R15, włączona równolegle do przewodów zasilających pompę. Pomiędzy pompą, a jej wyłącznikiem. Tak jak na Twoim rysunku.
    Przekaźnik ma styki, które są zwarte wtedy, gdy cewka nie jest zasilana i styki które są zwarte gdy cewka jest zasilana. Interesują Cię te drugie.
    Poszukaj info w sieci na temat takiego przekaźnika.

Styk beznapięciowy. 230v -> 0n, 0v-> off

0