Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE23T51BX/XEH - zero reakcji

29 Gru 2018 17:37 213 2
  • Poziom 3  
    Witam

Otóż jak w temacie.
    Telewizor ma zero reakcji tzn. nawet dioda czuwania się nie świeci.
    Sprawdziłem bezpiecznik, jest w porządku podmieniając go żeby zobaczyć czy aby na pewno problem nie tkwi tam lecz niestety, wygląda na to że tam jest wszystko ok.
    Ogólnie sam z siebie przestał w pewnym momencie grać, jak gdyby nigdy nic.
    Może ktoś miał podobnie

Dziękuje za pomoc
  • Poziom 11  
    Bez otworzenia nic nie wyjdzie jak na moje oko zasilacz bądź zimne luty musisz otworzyć namierzyć zasilacz i zobaczyć czy napięcie wychodzi dalej
  • Poziom 3  
    lukaszek9876 napisał:
    Bez otworzenia nic nie wyjdzie jak na moje oko zasilacz bądź zimne luty musisz otworzyć namierzyć zasilacz i zobaczyć czy napięcie wychodzi dalej

Nie było mnie dłuższej chwili z braku czasu niestety, ale wracając do tematu otworzyłem i sprawdziłem napięcie oraz poprawiłem luty. Niestety samego napięcia wyjściowego brak, lecz zauważyłem iż sam telewizor opiera się na dość awaryjnym zasilaczu BN96-02580A.

Kondensatory wyglądają na dobre, nie napuchnięte lecz wiem z czym się wiąże że tylko "wyglądają" dlatego w wolnej chwili spróbuje je jeszcze sprawdzić, lecz jeżeli ktoś miał podobny problem z zasilaczem, czyli nie podawanie napięcia dalej to będę wdzięczny Samsung LE23T51BX/XEH - zero reakcji Samsung LE23T51BX/XEH - zero reakcji Samsung LE23T51BX/XEH - zero reakcji