Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł Buderus Logamax Plus GB072kW - zmniejsza się moc pompy

rombuj 29 Dec 2018 19:24 759 4
Buderus
 • #1
  rombuj
  Level 2  
  Kocioł pracuje na dwóch obiegach: podłoga i grzejniki. Sterowanie RC300 i MM100 oraz czujnik pogodowy. Na końcu obiegu z grzejnikami zamontowany jest wymiennik ciepła, łączący instalację w nowej i starej części domu (stara otwarta na ekogroszek). RC 300 zamontowany w salonie z ogrzewaniem podłogowym. Po uruchomieniu kotła przez 1-2 dni wszystko działa poprawnie, chociaż instalacja za wymiennikiem stopniowo stygnie, aż do wychłodzenia pomieszczeń. W pozostałej części domu, przed wymiennikiem bez zarzutu. Po zrestartowaniu kotła znów wszystko ok przez 1-2 dni. Gorąca woda do wymiennika dochodzi, ale jakby zmniejszała się moc pompy i stopniowo stygnie. Obieg z grzejnikami i wymiennikiem ustawiony na 26 stopni, żeby wymuszał grzanie. W kotle ustawienia mocy pompy w przedziale 90-100%. Co można zmienić w ustawieniach, żeby kocioł pracował z mocą, jaką ma po uruchomieniu przez cały czas? Pierwszy rok, bez czujnika pogodowego (instalator przy uruchomieniu założył obejście pogodówki) wszystko grzalo ok, tylko pobór był duży. Obecnie nawet założenie obejścia na pogodę nie pomaga. Tylko, że przez pierwszy rok cały czas się załączał i wyłączał po osiągnięciu temperatury, a teraz pracuje cały czas w ustawionej na kotle temperaturze, tylko pewnie z mniejszą mocą grzewczą i słabszym zasilaniem. Będę wdzięczny za każdą sugestię.
 • Buderus
 • #2
  piracik
  Moderator of Heating systems
  W ustawieniach serwisowych skasuj w obiegu grzejnikowym RC300 jako moduł obsługowy.
  Masz głowice termostatyczne na grzejnikach?
 • Buderus
 • #3
  rombuj
  Level 2  
  Tak w nowej części mam wszędzie, w starej za wymiennikiem głowic nie mam w korytarzu i łazience. To RC300 mam skasować na kotle, czy na sterowniki i co ustawić? Na jakiej zasadzie będą działać grzejniki - da się bez sterownika?
 • #4
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Jeśli w menu obiegu grzewczego z grzejnikami usuniesz RC300 jako moduł obsługowy to kocioł będzie grzał wyłącznie na podstawie krzywej. Nawet jak zrobi się ciepło w pomieszczeniu gdzie jest RC300 to podłogówka troszeczkę odpuści, a grzejniki będą nadal grzały bez zmian.
  Temperaturę będzie trzeba wyregulować głowicami.
 • #5
  rombuj
  Level 2  
  Tylko, że w menu RC300 mam do wyboru sterowania Rc100, rc200 i rc300. Każda zmiana powoduje wybór innego sterownika. Nie można nie wybrać żadnego. Chyba, że coś źle robię