Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E39 - BMW E39 Poprawa jakości dźwięku

29 Gru 2018 20:07 474 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    Kupiłem od teścia E39. Kiedyś zamontował tam JBL GTO 528 oraz radio Pioneer deh-1700. Radio było za 300 zł, głośniki za 180 zł. Ktoś to kiedyś montował, moim zdaniem gra to mizernie

1. Czy kupienie do tego wzmacniacza np Sony xm-2020 (80 zł na Olx) poprawiło by tutaj dźwięk względem wzmaka w radiu ?
    2. Z tego co wiem w drzwiach jest oryginalne wyciszenie drzwi... Czyli ma 22 lata ... Czy wygłuszenie całych drzwi na nowo pomoże tu coś?

Ogólnie wystarczy podkręcić do średniego poziomu i charczy, trzeszczy, bas pierdziawkuje. Chyba aż tak słabe to te głośniki nie są....

Nie chcę Bóg wie ile inwestować. Proszę o porady co można zrobić niskim kosztem 😁
    Ps. Ustawiałem eq żeby wydobyć co najlepsze, napiszę z góry że basy nie są podbite na 6...
    Boost bas 2/6
    50 Hz 2/6
    80 Hz 2/6
    250 Hz 0/6
    800 Hz - 0/6
    2,5 kHz - 3/6
    8 kHz - 5/6

Straszny niedostatek wysokich tonów jest bez korekcji. Totalnie płasko gdy wszystko jest na 0
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Głośniki pierdzą, bo podbijasz basy, a podbijasz, bo nie da się z tanich 13 cm głośników uzyskać basów! Żeby można było grać głośniej ustaw HPF na 100Hz , wszelkie bassbosty i loudnesy na zero i ciesz się muzyką bez zniekształceń. Chcesz basu? Zamontuj wzmacniacz i subwoofer, bo z tych przednich głośników nie da się po prostu basu wydobyć .

PS: co do wygłuszenia, to zobacz jak zrobione są drzwi E39 i czy wytłumienie tam coś zmieni ;)
  • Poziom 9  
    Hpf obetnie wszystko poniżej 100 Hz tak?
    Tam potem jest do ustawienia 100 Hz - od 0 do 6 i 12 lub 24db
    To 2 nie wiem co oznacza