Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słabo świecące oświetlenie świąteczne LED.

30 Gru 2018 12:11 180 5
  • Poziom 12  
    Witam. Na wstępie proszę moderatora jeśli zły dział o przeniesienie.
    Drugi rok świeca u mnie tzw sople LED są tak jak by 4 osobne wiązki bo najpierw jedną mi tylko lekko świeciła reszta była ok teraz nie świeci mi już dwie wiązki a dwie świeca tzn one świeca ale jak widać na foto bardzo słabo. Czy jest możliwość zrobienia by to jeszcze świeciło. Dodam że nie zalezy mi na miganiu może da radę połączyć to ze sobą by świeciło wszystko bez zbędnego migania
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Grupy diod sa laczone szeregowo wiatr buja i najczesciej przy samej obudowie diodki nastepuje przerwa, swieca wtedy przez pojemnosc, trzeba te przerwy wykryc i polaczyc.
  • Poziom 12  
    Czyli mam szukać diody która wgl nawet lekko nie świeci?
  • Poziom 28  
    Nie, galaz to nawet kilkanascie diodek miedzy ktorymi jest przerwa i ta przerwe trzeba znalezc, wykorzystaj dwie cienkie igly polaczone przewodem, dobrze izolowane tak igly jak i stanowisko bo tam 230V i w czasie naprawy zasil calosc przez zarowke 25 W(zwykla.)
  • Poziom 12  
    Aha czyli to nie jest w jednej diodzie, czyli to będzie przerwa w gałęzi? I co igły wbijam w gałąź i przykładam zarowke czy jak :)?