Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chmura hikvision i spadki

szamski 30 Dec 2018 13:13 738 2
 • #1
  szamski
  Level 3  
  Witajcie,
  Czy też zauważyliście, że podgląd poprzez chmurę raz chodzi lepiej raz gorzej? Opiszę sytuację może bardziej dokładnie, w godzinach porannych bez problemu mogę oglądać podgląd z jednej kamery w strumieniu głównym(~11Mbs), wszystko sobie chodzi aż do 12 i wtedy, gdy chcę sobie jeszcze raz wygenerować strumień główny to mi przycina do 5,5Mbs... Upload jest stały 12Mbs w miejscu, gdzie jest rejestrator a w miejscu, gdzie jest podgląd jest 500 /50 Mbs. Logicznym jest, że pewnie wraz z czasem przybywa użytkowników korzystających z serwera hika spada dostępność pasma , ale czy u Was też tak jest?
 • #2
  dawidedziu
  Industrial cameras specialist
  Z której apki korzystasz? Zapewne Hik-connect. Jest jeszcze dedykowana od Hika IVMS-4500 i Ezviz. Mam dostęp do wielu kont użytkowników, ale nie sprawdzam tego na co dzień - no bo po co? Czasami klienci zgłaszają mi, że coś im nie działa(w sensie, że brak podglądu). Ale no niestety nic na to nie mogę poradzić, no bo nie mam wpływu na działanie chmury. Jeśli jadę gdzieś montować kamery, i ma być podgląd, to uprzedzam, że to działa przez chmurę i nie zawsze to będzie działać idealnie. A co to Twojego pytania to obstawiam, że serwery/sieć są mocno obciążane przez użytkowników P2P
 • #3
  szamski
  Level 3  
  Dawidedziu- zapewne jest tak jak mówisz, bo ścina mi,, sztywno" do 5,7Mbs, pewnie jakiś rodzaj QoS, aby każdy miał jakiś dostęp. Nigdy nie miałem tak, że nie działa, do podglądu wszystkiego potrzebuje w drugim strunieniu, ledwo 3,3Mbs, więc nie jest to jakoś za bardzo denerwujące ot czysta ciekawość. Wszystko wskazuje, że jest tak, bo pory występowania,, problemu" pokrywa się z potencjalnym wzrostem użytkowników.
  Dziękuję za odpowiedź, chciałem zasięgnąć,, języka ".
  Pozdrawiam