Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Electrolux ESI68060X - Komunikat Problem z urządzeniem grzewczym. Kody błędów

sztefek 30 Dec 2018 15:13 906 4
 • #1
  sztefek
  Level 11  
  Zmywarka Electrolux ESI68060X typ 911D92-3T PNC: 911928241/03

  W trakcie zmywania na wyświetlaczu pojawia się komunikat "Uwaga: Prawdopodobnie zaistniał problem z urządzeniem grzewczym wody. Program został wyzerowany" do tego sygnał dźwiękowy alarmu. Jednak zmywarka podgrzewa wodę i generuje parę - otworzyłem ją chwile po wyświetleniu tego komunikatu i była pełna gorącej pary. Więc wygląda na to, że podgrzewacz działa.

  Gdzie należy szukać usterki? W jaki sposób można odczytać kody błędów w tej zmywarce?
  Dziękuje za pomoc
 • Helpful post
  #2
  peter falk
  Home appliances specialist
  Włącz zmywarkę. Wejdź po kolei w opcje - ustawienia - język. Jak wejdziesz w język to naciśnij jednocześnie klawisze góra dół (te po prawej stronie wyświetlacza). Musisz to zrobić w miarę dokładnie jednocześnie:!: Przytrzymaj przez 6-10 sekund i pokaże się pierwszy zapamiętany błąd. Następne błędy wywołasz przyciskiem start/pauza.
  :arrow: Wyście z trybu serwisowego - wyłącz maszynę.
  Powodzenia!
 • #3
  sztefek
  Level 11  
  Dziękuje za pomoc
  Zmywarka zgłasza następujące błędy: i60, iE0, iC0.
  Po sprawdzeniu błędów można sprawdzić elementy zmywarki: pompkę wody, zawór odcinający wodę i inne. Nie wiem co znaczą poszczególne opcje wyświetlane w postaci cyfr.
  Skoro pierwszy błąd to i60 czyli coś z grzaniem wody.
  Nalałem wody do zmywarki i zauważyłem że pomimo wyłączenia włącznika na obudowie słuchać było "gotowanie wody i wytwarzanie pary" przez grzałkę. Po otwarciu drzwi była pełna pary. Wychodzi na to że grzałka dostaje cały czas zasilanie.
  Na płytce sterownika (na dole koło zbiornika) jest złączka z przewodami - niebieskim pomarańczowym i brązowym - sprawdziłem miernikiem i przewody niebieski i pomarańczowy cały czas są połączone ze sobą - nawet przy wyłączonym urządzeniu. Czy tak powinno być ?? Przewód pomarańczowy idzie bezpośrednio do grzałki. Może problem jest w tej płytce.
  Na płytce jest jeden przekaźnik 10A i może to właśnie on nie działa. Przekaźnik to 899-1CH-F-C G16 12VDC SongHuan.
 • Helpful post
  #4
  Piotr2608

  Level 41  
  i60 - Overheating Temperature higher than 78°C - zmywarka się przegrzewa

  Czujnik NTC, hydrostat, moduł - do sprawdzenia. Miernik w dłoń i do dzieła.
 • #5
  sztefek
  Level 11  
  Po sprawdzeniu i kilkudniowych testach ... przyczyną problemu jest przekaźnik na płytce sterownika. Był cały czas włączony. Jak dostał porządnie śrubokrętem to rozłączył się i wszystko wróciło do normy choć w momencie załączenia klika bardzo głośno. Pozostaje wymiana przekaźnika.