Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Electrolux ESI68060X - Komunikat Problem z urządzeniem grzewczym. Kody błędów

sztefek 30 Gru 2018 15:13 243 4
  • #1 30 Gru 2018 15:13
    sztefek
    Poziom 10  

Zmywarka Electrolux ESI68060X typ 911D92-3T PNC: 911928241/03

W trakcie zmywania na wyświetlaczu pojawia się komunikat "Uwaga: Prawdopodobnie zaistniał problem z urządzeniem grzewczym wody. Program został wyzerowany" do tego sygnał dźwiękowy alarmu. Jednak zmywarka podgrzewa wodę i generuje parę - otworzyłem ją chwile po wyświetleniu tego komunikatu i była pełna gorącej pary. Więc wygląda na to, że podgrzewacz działa.

Gdzie należy szukać usterki? W jaki sposób można odczytać kody błędów w tej zmywarce?
    Dziękuje za pomoc

0 4
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 30 Gru 2018 23:38
    peter falk
    Specjalista AGD

Włącz zmywarkę. Wejdź po kolei w opcje - ustawienia - język. Jak wejdziesz w język to naciśnij jednocześnie klawisze góra dół (te po prawej stronie wyświetlacza). Musisz to zrobić w miarę dokładnie jednocześnie:!: Przytrzymaj przez 6-10 sekund i pokaże się pierwszy zapamiętany błąd. Następne błędy wywołasz przyciskiem start/pauza.
    :arrow: Wyście z trybu serwisowego - wyłącz maszynę.
    Powodzenia!

0
  • Relpol
  • #3 02 Sty 2019 18:59
    sztefek
    Poziom 10  

Dziękuje za pomoc
    Zmywarka zgłasza następujące błędy: i60, iE0, iC0.
    Po sprawdzeniu błędów można sprawdzić elementy zmywarki: pompkę wody, zawór odcinający wodę i inne. Nie wiem co znaczą poszczególne opcje wyświetlane w postaci cyfr.
    Skoro pierwszy błąd to i60 czyli coś z grzaniem wody.
    Nalałem wody do zmywarki i zauważyłem że pomimo wyłączenia włącznika na obudowie słuchać było "gotowanie wody i wytwarzanie pary" przez grzałkę. Po otwarciu drzwi była pełna pary. Wychodzi na to że grzałka dostaje cały czas zasilanie.
    Na płytce sterownika (na dole koło zbiornika) jest złączka z przewodami - niebieskim pomarańczowym i brązowym - sprawdziłem miernikiem i przewody niebieski i pomarańczowy cały czas są połączone ze sobą - nawet przy wyłączonym urządzeniu. Czy tak powinno być ?? Przewód pomarańczowy idzie bezpośrednio do grzałki. Może problem jest w tej płytce.
    Na płytce jest jeden przekaźnik 10A i może to właśnie on nie działa. Przekaźnik to 899-1CH-F-C G16 12VDC SongHuan.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Sty 2019 21:49
    Piotr2608

Poziom 38  

i60 - Overheating Temperature higher than 78°C - zmywarka się przegrzewa

Czujnik NTC, hydrostat, moduł - do sprawdzenia. Miernik w dłoń i do dzieła.

0
  • #5 05 Sty 2019 14:56
    sztefek
    Poziom 10  

Po sprawdzeniu i kilkudniowych testach ... przyczyną problemu jest przekaźnik na płytce sterownika. Był cały czas włączony. Jak dostał porządnie śrubokrętem to rozłączył się i wszystko wróciło do normy choć w momencie załączenia klika bardzo głośno. Pozostaje wymiana przekaźnika.

0