Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lublin III - Si這wnik dawki paliwa

janek1815 30 Dec 2018 15:40 2766 11
    janek1815
    Level 38  
    Szuka貫m rozwi您ania swojego problemu i tak trafi貫m na ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2707701.html z kt鏎ego sobie po篡czy貫m zdj璚ie. Mam od 6 lat Lublina kt鏎y jest mu這waty no ale doros貫m do tego aby go poprawi. Dzisiaj wymienia貫m 鈍iece 瘸rowe bo ostatnio ci篹ko pali. Okaza這 si 瞠 dwie spalone. Teraz odpala o wiele 豉twiej. Przy okazji uwag zwr鏂i ten si這wnik. Wedlug mnie uszkodzony. Brak przep造wu pr康u. Jedno jest zastanawiaj帷e 瞠 pod陰czony on jest do zaworu kt鏎y jest wkr璚ony w g這wic pompy i s逝篡 do odcinania paliwa przy gaszeniu. Co za tym idzie przekr璚am kluczyk otwiera si zaw鏎 paliwa i r闚nie ten od dawki. Kto co kombinowa? Ja sensu jakiego nie widz aby on by ca造 czas w陰czony. Kolejna sprawa gdzie go kupi jak to si nazywa poniewa ja go nie odnajduje w Googlach.

Lublin III - Si這wnik dawki paliwa Lublin III - Si這wnik dawki paliwa
  • Helpful post
    dizba
    Level 32  
    To jest urz康zenie do zwi瘯szenia wolnych obrot闚 na zimnym silniku. Tak jakby delikatnie nacisn掖 peda gazu. 畝dnej dawki paliwa nie zwi瘯sza. Po podaniu pr康u linka si wyd逝瘸 w ci庵u kilku minut.
    janek1815
    Level 38  
    No to mnie o鈍ieci貫 :) Czyli jego pod陰czenie jest prawid這we.

Jak tego szuka w google? Czyli wymiana w 瘸den spos鏏 niepoprawi osi庵闚 auta. Postaram si wyj望 wtryskiwacze po nowym roku i zobaczy w jakim s stanie.
    dizba
    Level 32  
    Sprawd naci庵 linki na zimnym, a potem na ciep造m. Jak nie b璠zie dzia豉 to podaj numer pompy 0 460 xxx xxx .
    kwok
    Level 39  
    To nie gaz tylko przyspieszacz zap這nu. Bardzo dawno temu kierowca mia ci庵ad這 w kabinie z symbolem ssania i robi這 to samo. Dzia豉 jak kolega wy瞠j pisa.
    Co do mu這wato軼i to one tak maj niestety. Jedyn opcj jest zwi瘯szenie dawki na pompie ale musia豚y j odda do pompiarza i pogodzi si z dymkiem z ty逝.
    janek1815
    Level 38  
    Tak tylko m鎩 jest wybitnie mu這waty. Nie przeszkadza這 mi to ale cz這wiek si starzeje. Albo on albo ja kto wygra. Ju si rozgl康a貫m za Iveco a z drugiej strony my郵 瞠 dam mu jeszcze szans. Robi trasy po 100km oko這 80 -100 razy w roku czyli przebieg 8-10tys rocznie. Po drodze mam dwie g鏎ki i na jednej redukcja do 3 a na drugiej do 2. Jest to przypad這嗆 tego egzemplarza bo je寮zi貫m kiedy kumpla Lublinem i szed jak szatan. Nawet mam zegar za這穎ny na kolektorze ss帷ym. Turbina daje tyle co w ksi捫ce czyli 0,8bar.

Dodano po 2 [minuty]:

kwok wrote:
    Jedyn opcj jest zwi瘯szenie dawki na pompie ale musia豚y j odda do pompiarza i pogodzi si z dymkiem z ty逝.

Nie ma opcji przestawienia dawki bez demonta簑 z silnika? D逝窺zy post鎩 dopiero po 20 czerwca do 30 wrze郾ia wtedy nim praktycznie nie je盥輳.
  • Helpful post
    kwok
    Level 39  
    Je郵i masz por闚nanie z innym to najpierw wtryski chocia na moc maj niewielki wp造w. Potem rozrz康 i tam na pompie (nie wiem czy w twoim te) by這 ko這 z przyspieszaczem. Oczywi軼ie takie podstawy jak wiltry i korek zbiornika z odpowietrzeniem s w porz康ku.
    janek1815
    Level 38  
    Wtryski wyci庵n po nowym roku. W豉郾ie czyta貫m o tym przyspieszaczu. Co do rozrz康u poprzedni w豉軼iciel m闚i 瞠 go wymienia ale na wszelki wypadek po nowym roku kupi pasek i rolki i wymieni rozrz康 a przy okazji zobacz czy jest to ko這. Jak sprawdzi czy ono jest sprawne ? Czyta貫m 瞠 powinno mie olej w sobie. B璠 mia prawie dwa tygodnie luzu teraz to co pod逝bi. Jak ma這 towaru to mam drugiego mniejszego dostawczaka. A teraz id przejecha ostatnie 100km w tym roku tym autem.
    dizba
    Level 32  
    kwok wrote:
    musia豚y j odda do pompiarza

Jestem.
    kwok wrote:
    To nie gaz tylko przyspieszacz zap這nu. Bardzo dawno temu kierowca mia ci庵ad這 w kabinie z symbolem ssania i robi這 to samo.

Tobie chodzi o pomp jak na zdj璚iu nr 1.

S te takie pompy [nr 2] gdzie linka ci庵nie za przestawiacz k徠a wtrysku oraz na g鏎ze za "zwi瘯szacz" dawki rozruchowej.

W pompie lublina jest tylko "zwi瘯szacz" wolnych obrot闚. Na zdj璚iu nr 3 wida jak to wygl康a od 鈔odka.

kwok wrote:
    Jedyn opcj jest zwi瘯szenie dawki na pompie ale musia豚y j odda do pompiarza

Dawk mo瞠sz regulowa na pompie w samochodzie bez problemu.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To faktycznie tylko wajcha podnoszenia obrot闚, 瞠by "buda nie gra豉" na zimnym. Jak jest s豉by, to zobacz wpierw wtryskiwacze, czy si do czegokolwiek nadaj, a potem zainteresuj si g鏎 pompy - znajduje si tam uk豉d zwi瘯szania dawki w funkcji ci郾ienia do豉dowania - w tej aluminiowej gruszce. Chocia r闚nie dobrze, je郵i silnik pracuje "mi璚iutko" i lubi przykapca, zbyt p騧ny k徠 wtrysku - 幢e ustawiony statyczny, b康 na skutek zu篡cia pompy brak regulacji dynamicznej.
    janek1815
    Level 38  
    Silnik nie kopci. Przy wysi趾u tego nie zauwa篡貫m i przy normalnej pracy r闚nie nie. Wtryskiwacze wyci庵n w 鈔od i sprawdz jak dzia豉j.