Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy A5 2016 Zalanie telefonu - iskra przy próbie wyciągnięcia baterii

Mors15 30 Dec 2018 16:25 1131 5
    Mors15
    Level 5  
    Dzień dobry. Mam telefon Samsung Galaxy A5(2016). Niestety wpadł mi on dzisiaj do wody uściślając do wanny. Szybko go wyciągnąłem. Telefon trochę wariował, co jakiś czas wciskały się przyciski cofnięcia i menu i nie działał przycisk odpowiedzialny za wygaśnięcie wyświetlacza przez co nie mogłem wyłączyć smartfona. Mimo to zdjąłem obudowę. Na szczęście woda była tylko w kilku miejscach na płycie głównej i na
    baterii. Wytarłem ją papierowym ręcznikiem, ale trochę tej wody wleciało mi pod baterię. Spróbowałem jeszcze raz wyłączyć telefon i sie udało. Przez to że woda wleciała mi pod baterię próbowałem ją wyciągnąć. Najpierw plastikowym narzędziem, ale nie szło więc głupio spróbowałem płaskim śrubokrętem i poszła mała iskra. Teraz moje pytanie. Czy mogę włączyć ten telefon do ładowania, jak tak to po jakim czasie i czy powinienem coś jeszcze z tym telefonem zrobić zanim zacznę z niego korzystać?
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Nie ładuj już tej baterii, poszła iskra to znaczy, że ją uszkodziłeś. Ostrożnie ją wyciąg i zamów nową baterie.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Mors15 wrote:
    czy powinienem coś jeszcze z tym telefonem zrobić zanim zacznę z niego korzystać?

Powinieneś go jeszcze porządnie wysuszyć. Bateria do wymiany tak jak już wspomniał kolega tino2003.
    karolark
    Level 42  
    nutergsm wrote:
    Mors15 wrote:
    czy powinienem coś jeszcze z tym telefonem zrobić zanim zacznę z niego korzystać?

Powinieneś go jeszcze porządnie wysuszyć. Bateria do wymiany tak jak już wspomniał kolega tino2003.

Żarty noworoczne :D
    A może tak najprzód wypucować go w IPA?
    Mors15
    Level 5  
    tino2003 wrote:
    Nie ładuj już tej baterii, poszła iskra to znaczy, że ją uszkodziłeś. Ostrożnie ją wyciąg i zamów nową baterie.

Dzięki, ale i tak to chyba do serwisu oddam, bo boję się, że mi wybuchnie przy próbie wyciągnięcia.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Mors15 wrote:
    Dzięki, ale i tak to chyba do serwisu oddam, bo boję się, że mi wybuchnie przy próbie wyciągnięcia.

Bardzo dobra decyzja. W serwisie też wyczyszczą jak trzeba.