Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] Monitor TV LCD 14,1'''' własnej roboty na MStar TSUMV29 do warsztatu

master_pablo 30 Dec 2018 18:44 495 0
    master_pablo
    Level 16  
    Sprzedam własnej roboty monitor TV wykonany z następujących głównych elementów:
    - Matowa matryca LG Philips LP141WX1 (TL)(A1) 14,1'''''''' 1280x800 i inwerter z laptopa HP nc6400.
    - Moduł kontrolera LCD LA.M V29.P z układem MStar TSUMV29 (szeroko opisany na https://sites.google.com/site/lcd4hobby/, https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2859840.html), wejściami HDMI, VGA, Composite i RF (tylko telewizja analogowa, brak dekodera DVB-T), jak również portem USB (tylko do zmiany oprogramowania w celu dostosowania do matrycy) oraz pilotem zdalnego sterowania (moduł umożliwia podłączenie do 7 przycisków, ale mnie nie były one potrzebne).
    - Dwa miniaturowe głośniki (https://www.tme.eu/pl/details/ld-sp-u15_8a/glosniki/loudity/) nadające się do celów biurowych.
    - Płyta montażowa z pleksiglasu 4 mm wycięta laserowo według mojego projektu (w załączniku), z otworami montażowymi dla RaspberryPi (nie testowane).
    - Stojak VESA 100x100 z obrotową podstawą, regulacją wysokości i pochylenia, pivotem (zmiana orientacji poziom-pion).

Urządzenia nadaje się jako dodatkowy monitor np. do warsztatu. Ze względu na wymiar zbliżony do kartki A4 ja najczęściej używałem go do wyświetlania kart katalogowych itp. Monitor można zdemontować ze stojaka i zamontować we własnym zakresie.

Urządzenie swoją formą wzbudza zainteresowanie wszystkich, którzy go widzą, ale jako prototyp posiada pewne wady:
    - Pod szybą matrycy, w okolicach środka dolnej krawędzi, znajdują się paproszki, które spowodowały, że w ogóle wykonałem ten projekt, gdyż matryca nie nadawała się raczej do sprzedaży, a szkoda jej było wyrzucić. Paproszki są widoczne na zdjęciach i nie przeszkadzają w użytkowaniu monitora.
    - Kontroler nie obsługuje natywnej rozdzielczości matrycy, więc obraz jest nieco gorszej jakości (być może istnieje nowsze oprogramowanie, który naprawia ten problem). Generalnie trzeba wypróbować rozdzielczości dostępne w systemie operacyjnym i wybrać najlepiej wyglądającą. Problem udało mi się właśnie rozwiązać.
    - Płyta montażowa jest wykonana ze zbyt cienkiego pleksiglasu, więc przy regulacji nachylenia ugina się i trzeba ją chwycić odpowiednio dwoma rękami.
    - Mechanizm regulacji wysokości w stojaku wymaga odpowiedniego obciążenia do poprawnego działania, a monitor jest zbyt lekki, więc pozostaje cały czas w najwyższym położeniu.
    - Pivot nie jest obsługiwany sprzętowo, więc przy zmianie orientacji wymagana jest ręczna zmiana ustawienia systemu operacyjnego.
    - Kontroler ma swoje drobne dziwactwa (ale może to też być wina mojego komputera): zmiana konfiguracji monitorów jest wykrywana przez komputer podłączony przez HDMI nie po wyłączeniu kontrolera z pilota, tylko po jego ponownym włączeniu; zdarzyło mi się, że po wyłączeniu kontrolera podczas odtwarzania dźwięku przez HDMI i ponownym włączeniu co kilka sekund następowała rekonfiguracja jak przy zmianie źródła.
    - Pilot zdalnego sterowania ma chińskie oznaczenia.

W komplecie monitor, pilot zdalnego sterowania z bateriami i kabel VGA. Brak zasilacza, urządzenia można zasilić z dowolnego źródła 12 VDC o wydajności co najmniej 1 A przez standardowe złącze współosiowe 2,1/5,5 mm.

Cena 49 zł (sam stojak jest więcej wart). Odbiór osobisty w Katowicach, Rybniku lub okolicach (do uzgodnienia). Ew. wysyłka drugie 49 zł. Kontakt przez PW.

[Sprzedam] Monitor TV LCD 14,1'''' własnej roboty na MStar TSUMV29 do warsztatu [Sprzedam] Monitor TV LCD 14,1'''' własnej roboty na MStar TSUMV29 do warsztatu [Sprzedam] Monitor TV LCD 14,1'''' własnej roboty na MStar TSUMV29 do warsztatu [Sprzedam] Monitor TV LCD 14,1'''' własnej roboty na MStar TSUMV29 do warsztatu [Sprzedam] Monitor TV LCD 14,1'''' własnej roboty na MStar TSUMV29 do warsztatu
    Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.