Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GeForce GTX 1050 D5 2GB - Brak obrazu i sygnału że speakera

polus2005 30 Dec 2018 19:21 495 5
    polus2005
    Level 8  
    Witam,
    Na początek pan zgodnie z zajęciem zaleceniem moją konfigurację sprzętową:
    1. Płyta główna - AsRock H61M-GE
    2. Procesor - Intel Core i3-2100, 3.10 GHz 3M
    3. RAM - Kingston HyperX Predator 2x 4GB 2800 MHz
    4. Grafika - Gigabyte GTX 1050 2GB
    5. Seasonic EnergyKnight SS-500ET
    9. Windows 7 Pro, 64bit
    10. Avast antivirus
    12. Głośniczek nie wydaje żadnych dźwięków
    Domyślnie używam monitora HP LA 2306, wejście cyfrowe

A teraz do opisu:
    Otóż w dniu dzisiejszym uruchomiłem komputer po dość długiej przerwie, posiadam też laptop i głównie z niego korzystam. System ruszył bez problemów ale po chwili komputer sam się zrestartował i przy próbie ponownego uruchomienia nie dał już obrazu na monitor ani żadnego dźwięku z buzzera.
    Może mieć to znaczenie dlatego wspomnę, że wcześniej, kilka miesięcy temu, miałem z nim problemy. Konkretnie nie chciał uruchomić systemu lub wyrzucał dziwny bluescreen, którego kodu już nie podam. Działo się to może na przestrzeni dwóch dni ale po zresetowaniu BIOSu i ustawieniu bootowania wszystko działało, do teraz.

Po dzisiejszej sytuacji podejmowałem kilka prób uruchomienia go w podanej konfiguracji z tym samym skutkiem.
    Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem była próba rzucenia obrazu na TV przez wyjście HDMI, zero efektu.
    Druga, wyjęcie baterii BIOSu. Obraz na monitorze. Po próbie uruchomienia był obraz, dostałem się do Biosu. Wszystko było ok, system zapytał w jakim Trybie się uruchomić więc wybrałem awaryjny. Zaczął się uruchamiać podając chyba listę aplikacji, które uruchomił ([?], przez minutę dochodziły nowe aż w końcu zamarzł. Później już znowu nie chciał się uruchomić.
    Trzecia rzecz, próba podłączenia karty zintegrowanej. Wyjście cyfrowe - bez rezultatów. Analogowe - sukces. Przynajmniej do czasu. System ruszył, od razu uruchamiając narzędzie do naprawiania. Jako lekarstwo zaproponował przywrócenie, zgodziłem się i tak oto po chwili cierpliwości ukazał się mój pulpit. Dla pewności uruchomiłem go ponownie i kolejny raz, bez żadnych kłopotów, zobaczyłem swoje ikony.
    Niestety (raczej), popełniłem czwartą czynność. Stwierdziłem, że spróbuję uruchomić go znów na GeForce i niestety obrazu brak. A ponowne przejście na kartę zintegrowaną kończy jak do tej pory niestety tym samym - brakiem i obrazu i sygnału że speakera.

Dla wyjaśnienia, za każdym razem kiedy otrzymywałem obraz, dźwięk otrzymywałem również, taki jak powinien być - jedno piknięcie. A gdy obrazu nie było dźwięku tak samo nie było.

Teraz kieruje do Was prośbę o pomoc. Co nogę zrobić? Jakie są Wasze sugestie?
    Prawdopodobnie, z braku części żeby bardziej pokombinować, umówię się ze znajomym i widget do niego potestować. Ale czy jest coś co mógłbym jeszcze zrobić bez tego?
    Temat starałem się napisać zgodnie ze wszystkim wskazaniami ale jeśli czegoś brakuje lub jest błędnie prosiłbym o informacje.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    enhanced
    Level 43  
    Wyciągnij tego 1050, zresetuj bios i powinien się odpalić na zintegrowanej grafice.

Możliwe że trzeba w biosie ustawić ahci z ide czy innego ustawienia - w zależności co jest defaultem po resecie ustawień.
    Jak nie wejdzie normalnie windows to tryb awaryjny f8 i z obsługą sieci czy coś z pierszych pozycji i wstawić SMARTa z crystaldiskinfo.
    polus2005
    Level 8  
    Spróbowałem tak jak napisałeś ale nie udało mi się uruchomić komputera. Za to wziąłem się za odpinanie po kolei części.
    Przede wszystkim pozbyłem się GeForce'a i po usunięciu jednej z kości RAM-u machina ruszyła. Tak więc oto jest odczyt:
    GeForce GTX 1050 D5 2GB - Brak obrazu i sygnału że speakera

Chyba pokuszę się zaraz o podłączenie karty z powrotem ale na tej jednej kości.

Edit.
    Zrobione i wygląda na to, że sprzęt hula aż miło.
    Czy to wychodzi na to, że prowodyrem problemów była pamięć? Jeśli tak to jak ja sprawdzić?
    Używam jej od ponad roku i do tej pory za wyjątkiem sytuacji napisanej w pierwszym poście problemów brak.
    polus2005
    Level 8  
    Zasugerowałem się znalezionym w internecie opisie takich samych kości.
    Tutaj wstawiam zdjęcie mojej sztuki GeForce GTX 1050 D5 2GB - Brak obrazu i sygnału że speakera

Edit. Zapomniałem odpowiedzieć - kość która została w komputerze zajmuje pierwszy slot.
    Dodatkowo, co ciekawe, po ponownym włożeniu drugiej kości pamięci komputer przez pewien czas działał normalnie a przy którymś uruchomieniu znów odmówił posłuszeństwa.
    Ponadto jeśli próbuję kości usadowić inaczej niż tak by działały w dual channel komputer też nie ma zamiaru ruszyć.
    Choć teraz i tak inaczej niż z tylko jedną nie działa