Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo t430s - Konieczny restart baterii bios po zamknęciu systemu

30 Gru 2018 21:18 588 5
  • Poziom 19  
    Witajcie.
    Potrzebna pomoc w diagnozie Lenovo T430s
    Objawy:
    Działa ok, dopóki nie zamknę systemu.
    Później nie startuje po wciśnięciu przycisku power.
    Dopiero po odłączeniu baterii, zasilacza i baterii Bios i ponownym podłączeniu zasilania sieciowego wstaje od razu bez wciskania power

Po restarcie siec i bateria i ponownym włożeniu baterii i próbie power delikatnie świeci dioda power. Ale komp trup.

Dopiero restart Baterii bios go stawia na nogi.

Komp przez kilka lat działał poprawnie, prawie non stop był usypiany po zamknięciu klapy LCD.

Bateria CR2032 w bios wymieniona.

Dodam iż prawdopodobnie mam walniętą ścieżkę w klawiaturze, może być to połączone.. (nie działają klawisze 8,I,K,L,> )

Podpowiedzcie ci robić, przy próbie aktualizacji od Lenovo padł Windows, mam już świeżą 7-kę, problem dalej występuje.

Bios teoretycznie po upgrade z Lenovo.

Sprawa poważna komp służy do pracy $$ , wstrzymałem zakup klawiatury, bo nie wiem czy warto w niego inwestować (dodam iż byłem zadowolony z jego pracy)

Wszystkiego dobrego w 2019r.
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Najpierw odłącz klawiaturę i sprawdź czy to jej wina. Konieczne będzie znalezienie wyprowadzeń włącznika lub sprawdzenie tego na stacji dokującej.
  • Poziom 19  
    Ok, jest to jakiś trop.
    Dam znać o efektach, proszę też o inne sugestie.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    sylweksylwina napisał:
    Konieczne będzie znalezienie wyprowadzeń włącznika

I sprawdzenia czy aby na stałe nie jest "wbity". Przy uruchomionym systemie komputer na przycisk wyłacznika jakoś reaguje?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Prawdopodobnie nie działa włącznik, nie przewodzi po naciśnięciu. Próbowałeś wyciągnąć i założyć z powrotem klawiaturę? Może tylko gniazdo nie kontaktuje.

Przy włączonym laptopie po naciśnięciu włącznika, wyłącza się laptop, bądź usypia? Jeżeli nie to, (o ile nie masz w opcjach zasilania wyłączonych zdarzeń przycisku), będzie to jego wina.
  • Poziom 19  
    zamówiłem klawiaturę, dam znać o wynikach, tymczasem dziękuję.

12.01.18
    Klawiatura dotarła problem rozwiązany.

Dziękuję.