Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Predator Helios 300 - Zbyt wysoka temperatura

Adirox 30 Dec 2018 21:57 7824 18
    Adirox
    Level 7  
    Od jakiegoś czasu nawiedzają mnie zbyt wysokie temperatury. Dzisiaj wymieniłem pastę i wyczyściłem wiatraki, lecz nic się nie zmieniło.

Predator Helios 300 - Zbyt wysoka temperaturaPredatorS..se.png Download (286.43 kB)

Tak to wygląda, gdy używam tylko przeglądarki co z pewnością nie jest normalne, gdyż na samym początku - 8 miesięcy temu, normą dla samej przeglądarki było 36-43 stopni.

Ktoś coś?

PS: Tak czyściłem lapka CCleaner'em.
    safbot1st
    Level 43  
    Twoje metody testowe pozostawiają wiele do życzenia. Wg. mnie temperatury masz ok.
    EDIT:
    Przeglądarka nie zapewnia stałego obciążenia, które można przyjąć za punkt odniesienia. Użyj jakichś benchmarków i pozycjonuj się, jak już, do temperatury maksymalnej, bo w obecnych OS za dużo się dzieje "pod spodem".
    Ciężko Ci będzie o stan względnego spoczynku pod współczesnym OS.
    Co chwilę jakieś aktualizacje, czy inne defragi, skany antywirusowe itp.
    Wykonaj poprawnie konserwację chłodzenia i ma być ok.
    Adirox
    Level 7  
    Jednak były niższe. Kiedy powinienem się obawiać? Gdy temperatura lapka podczas grania osiągnie 90+?

Edit: Przetestuje 3DMark'iem i dam znać.
    safbot1st
    Level 43  
    Nie wiem, co tam masz w tym laptopie. Sprawdź na stronach producenta jakie są maksymalne temperatury pracy CPU i GPU. Zasadniczo nie powinieneś się obawiać w ogóle.
    Przegrzany PC będzie sam obniżał napięcia i taktowania, aby do przegrzania nie dopuścić.
    Sprawdź, czy masz throttling. Np. za pomocą wygodnego testu z AIDA64 lub w HWinfo.
    Adirox
    Level 7  
    Edit: Pactum PT-1 Termal Compound 4G. SilentiumPC
    safbot1st
    Level 43  
    Masz olbrzymi throttling... do 48% jak widać. Marka pasty jw. ma znaczenie, no i jak pisałem poprawne wykonanie konserwacji...
    Adirox
    Level 7  
    Wymieniłem tylko wiatraki i pastę bo to najważniejsze. Pisząc poprawie pewnie masz na myśli cały wnętrze laptopa i tak zrobiłem. Nie wymieniłem taśmy termo przewodzącej ze względu na jej brak.
    Adirox
    Level 7  
    W sensie, wyżej, w poście wymieniłem wiatraki i pastę.
    Adirox
    Level 7  
    Sam mnie do tego screena odesłałeś, więc zobaczyłem go, na screenach porównałem z tym co było u mnie - bo zakładam, że tego ode mnie oczekiwałeś i czekam na odpowiedź: "Po co to?" Ale przyznam. Zaskoczyłeś mnie.
    enhanced
    Level 43  
    enhanced wrote:
    https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Predator-Helios-300-PH317-51.242792.0.html
    Jakie temperatury podczas grania - screen z hwinfo sensors only.

A widzisz na swoim screenie jakieś temperatury? Jakbym napisał summary lub prosto hwinfo to rozumiem ale dopisem precyzyjnie o co chodzi.
    safbot1st
    Level 43  
    @Adirox Panie, chodzi o tabelę sensors only! Jak tu:
    Predator Helios 300 - Zbyt wysoka temperatura
    Adirox
    Level 7  
    Raz jeszcze przeprowadziłem konserwację sprzętu i wymieniłem to czego wcześniej nie ruszyłem, czyli termopady. od razu pojawiła się różnica 15 stopni xd