Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Silicon Esprit - blokada zap這nu, pytanie.

Chawek 03 Wrz 2005 22:05 1570 5
  • #1 03 Wrz 2005 22:05
    Chawek
    Poziom 18  

Witam!

Dosta貫m od znajomego alarm Silicon Esprit, wszystko podlaczy貫m niby ok ale mam problem z podlaczeniem blokady zap這nu (pompy paliwa). Podlacza sie to pod przew鏚 pomaranczowo czarny wychodzacy z centralki. Czy przew鏚 ten to sterowanie plusem czy minusem?? Nie mialem oryginalnego przeka幡ika wi璚 wzia貫m taki zwyk造 15A, da貫m mu sta造 + i - jako zasilanie, na wejscie i wyjscie podlaczy貫m rozciety kable od pompy paliwa a sterowanie przekaznikiem podlaczylem wlasnie ten idacy z centralki. Po takim pod陰czeniu auto nie odpala (przeka幡ik ne za陰cza obwodu), na przewodzie wychodzacym z centralki nie pojawia si wog鏊e napi璚ie po rozbrojeniu alarmu, robi co 幢e?

Jak syrene mozna pod陰czyc do tego alarmu, pod陰czy貫m inn ni oryginalna i nie dzia豉 :/

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 03 Wrz 2005 22:23
    braciszek0
    Poziom 12  

Potrzeb鎩esz przeka積ik prze帷zny
    Do n騜ek C/D (przej軼ie pr康u przy braku zasilania cewki przeka幡ika) Pod豉nczasz przew鏚 na kt鏎ym robisz blokade silnika.
    Do n騜ki A pod豉nczasz przew鏚 z alarmu (o ile pami皻am to pojaawia sie tam "+", Ale dopiero w mom璚ie jak alarm dzia豉. Znaczy jak b璠 mruga Ci kierunki i wy豉syrena)
    Do n騜ki B pod豉nczasz sta這m mase

Je瞠li z Alarm b璠zie podawa "-" to pod B pod陰cz sta造 "+"

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 03 Wrz 2005 22:40
    wiesiekj

Poziom 27  

Pod陰czy貫 dobrze, tylko musisz zastosowa przeka幡ik z stykami zwartymi w stanie spoczynku, a + po stacyjce lub z pompy przed przeka幡ikiem. Sterowanie syrenki +(br您owy)

0
  • #4 03 Wrz 2005 23:02
    Chawek
    Poziom 18  

Aaaaaa, to juz wszystko jasne, ja pod陰czy貫m przeka幡ik ze stykami roz陰czonymi w stanie spoczynku i mysla貫m ze po rozbrojeniu alarmu pojawia si na tym przewodzie + i za陰cza obw鏚 a to odwrotnie jest :)

Co do syreny to pod陰czy貫m ja pod br您owy, zasilanie te ma, prze陰czona jest w pozycj "zielon" a nie wydaje kompletnie 瘸dnych dzwi瘯闚 :/

Jeszcze pytanie na temat wy陰cznika awaryjnego (Override switch) na schemacie jest opisane 瞠 pod陰cza si go pod przewody wychodz帷e z 6-cio pinowej kostki, przewody o kolorach black black a u mnie tylko jeden czarny jest w tej kostce, jak to pod陰czy??

0
  • #5 08 Wrz 2005 01:17
    Chawek
    Poziom 18  

No co jest ch這paki, nie wierze 瞠by nikt nie wiedzia jak pod陰czy ten wy陰cznik!!

Dzi瘯i za podpowiedziz tym przeka幡ikiem, nie wpad豚ym na to :)

0
  • #6 08 Wrz 2005 21:14
    braciszek0
    Poziom 12  

Chawek napisa:

Jeszcze pytanie na temat wy陰cznika awaryjnego (Override switch) na schemacie jest opisane 瞠 pod陰cza si go pod przewody wychodz帷e z 6-cio pinowej kostki, przewody o kolorach black black a u mnie tylko jeden czarny jest w tej kostce, jak to pod陰czy??

Najcz窷ciej pod陰cza si poprzez wy陰cznik do masy, lub wyprowadzasz przew鏚 w sobie znane miejsce i w razie potrzeby pod陰czasz do masy pojazdu :D

0