Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE43MU6172 czy UE43NU7122

31 Gru 2018 01:49 447 6
  • Poziom 3  
    Witam,
    szukam telewizora w cenie do ok. 1700 zł o przekątnej 40-43 cale 4K do oglądania głównie telewizji oraz filmów z zewnętrznych nośników, sporadycznie internet. Odległość od tv to jakieś 2-3 metry (tu uprzedzam, większa przekątna nie wchodzi w grę).
    Zastanawiam się nad dwoma modelami samsunga UE43MU6172 i UE43NU7122. Wiem, że ten drugi model jest nowszy o rok i i seria 7 jest niby wyższa od 6 ale co to właściwie oznacza? Model 6172 ma bluetooth, czyli mógłbym podłączyć bezprzewodowo choćby słuchawki. Dodatkowo w specyfikacji przecytałem, że model 6172 ma sytem nagłośnienia "Digital Theatre System", który podobno jest lepszy od Dolby digital. W specyfikacji 7122 nie znalazłem informacji o systemie DTS. Nie bez znaczenia jest też fakt, że 6172 można kupić taniej niż 7122.
  • Moderator RTV Co kupić
    Seria NU będzie dłużej o rok wspierana przez producenta.

DTS to alternatywa dla DolbyDigital - konkurencja. Żaden z nich nie jest lepszy.
    Samsung nie wykupil licencji na DTS w modelach 2018.
    Jeśli nie oglądasz filmów nielegalnie ściąganych z netu (np. mkv) to nie ma to dla Ciebie znaczenia.
  • Poziom 3  
    Ludwik XVI napisał:
    Seria NU będzie dłużej o rok wspierana przez producenta.

Co to mi daje? Np. aktualizacje systemu?

Ludwik XVI napisał:
    Jeśli nie oglądasz filmów nielegalnie ściąganych z netu (np. mkv) to nie ma to dla Ciebie znaczenia.

To dotyczy systemu DTS czy ogólnie wyboru między tymi modelami telewizorów?

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    anmik napisał:

Tak, w teorii o rok dłużej będzie wspierany dany model.

anmik napisał:
    To dotyczy systemu DTS czy ogólnie wyboru między tymi modelami telewizorów?

Systemu DTS jako systemu kodowania dzwięku.
    We wszystkich platformach streamingowych typu Netflix, Amazon, HBO, Showmax, telewizji satelitarnej i naziemnej, DVD, BluRay etc problemu nie ma żadnego ale już jak np. ściągniesz film, w którym ktoś zakodował dzwięk w formacie DTS, to TV go nie odtworzy - będzie cisza.
  • Poziom 3  
    LOCOLOCO napisał:
    Modele 43" z ANdroidem mają duuuużo więcej.
    I jeszcze obsługę głosem telewizora z drugiego pilota.
    Są na IPS i na VA - do wyboru i kosztują 1499 zł

Domyślam się, że chodzi o telewizory TCL? Nie mówię nie ale marka średnio mi znana i wolałbym zobaczyć na żywo a w znanych sieciach sklepów ze sprzętem nie ma żadnego modelu tej marki w cenie do 1700 zł odtwarzającego w jakości 4K (sprawdziłem przed chwilą w wyszukiwarce sklepów internetowych tych sklepów). Sterowanie głosem traktuję jako zbędny bajer. To coś jak ładnych parę lat temu jeszcze przed smartfonami były telefony sterowane głosem, wykorzystywało się to na imprezach do bajerów i śmiechów.

Ludwik XVI napisał:
    anmik napisał:

Tak, w teorii o rok dłużej będzie wspierany dany model.

W sumie to nie ma dla mnie znaczenia. Przede wszystkim zależy mi na względnej jakości obrazu i dźwięku. W 90% telewizor będzie używany do oglądania sygnału z dekodera, głównie filmów i sportu. Sporadycznie jakieś filmy i muzyka z internetu, np. youtube czy jakiś streaming.

Podsumowując, czy może być z punktu widzenia moich potrzeb istotna różnica pomiędzy tymi modelami?
  • Moderator RTV Co kupić
    anmik napisał:
    Podsumowując, czy może być z punktu widzenia moich potrzeb istotna różnica pomiędzy tymi modelami?

JeśIi tak definiujesz wymagania to nie będzie różnicy. Spokojnie możesz brać model z 2017 roku (o ile oczywiście jest nowy, nieotwierany, a nie po zwrocie czy powystawowy)