Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regeneracja akumulatora Parkside PSBS 24 A1

LajTech 31 Dec 2018 14:38 3666 10
    LajTech
    Level 3  
    Witam chciałbym wymienić ogniwa w akumulatorze od wkrętarki/wiertarki od Parkside ponieważ są całkowicie zjechane w ogóle nie mają już pojemności jest ich 20 sztuk każda po 1,2V i 1500 mAh. Na początku chciałem wymienić na takie same ale zauważyłem że są strasznie drogie i postanowiłem dać li-ion bo są lepsze pod każdym względem, tylko nie wiem jak się do tego zabrać jak będę je ładował.Na początku miałem zamiar kupić koszyki na li-ion ale jednak się one nie zmieszczą w akumulatorze .I mam do was pytanie co musiałbym kupić oprócz ogniw jakie zabezpieczenia oraz jaką ładowarkę( posiadam oryginalną do parkside) chodzi mi na tym żeby koszty tej regeneracji były dosyć małe.Daje jeszcze kilka zdjęć.Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
    Regeneracja akumulatora Parkside PSBS 24 A1 Regeneracja akumulatora Parkside PSBS 24 A1 Regeneracja akumulatora Parkside PSBS 24 A1
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Witold5
    Level 32  
    Małymi kosztami tego nie zrobisz. Akumulatorki + koszyk na nie + ładowarka. Podejrzewam że za te pieniądze kupisz nową wkrętarkę Parkside. Niedawno kupowałem (może z pół roku temu) około 150 zł.
    LajTech
    Level 3  
    Ale nie dało by się tego zrobić tak do 100zł?Nie licząc ogniw (mam zamiar kupić 10 ogniw za 30 zł każde po 3.6v a po naładowaniu 4.2v tylko nie rozumiem o co chodzi że po naładowaniu 4.2v)
    GWD
    Level 3  
    Możesz zakupić 5-6 ogniw li-ion (jeśli to wkrętarka na 24V) na "Aliedrogo", ważne żeby były to wysokoprądowe akumulatorki, koszt to około 10-13 zł za sztukę + zabezpieczenie BMS - cena w granicach 8-10zł.
    Witold5
    Level 32  
    Koszty musisz sam sobie przeliczyć. Wymieniałem we wkrętarce Einhella, zmieściłem się w 100 zł ale tu miałem tylko 6 akumulatorków. Zamawiałem w Łodzi.
    GWD
    Level 3  
    Autor ogłoszenia nie pisze jakie są to akumulatorki, mogą być to równie najzwyklejsze od laptopa, zresztą nie wiadomo jak z ich kondycją, tzn czy wszystkie mają chociażby równą pojemność.

Warto też by było zakupić układ zabezpieczający BMS, który będzie pilnował napięcia na każdym ogniwie i nie pozwalał na zbyt głębokie rozładowanie akumulatorów.

Regeneracja akumulatora Parkside PSBS 24 A1
    LajTech
    Level 3  
    Aha czyli lepiej kupić nowe ogniwa ile bym musiał tak ich zakupić by były te 24v i jakbym ten układ miał podpięty do tego to wystarczy do tego układu podpiąć byle jaką ładowarkę która ma na wyjściu 24v?
    GWD
    Level 3  
    Moja wkrętarka jest na 18V i składa się z 5 ogniw, po pełnym naładowaniu napięcie wynosi 21.5V i taki też mam zasilacz, w Twoim przypadku musiałbyś mieć 6 ogniw i ładować je napięciem max 25.5V, tylko pytanie, czy warto nadal inwestować w naprawę i czy te wszystkie ogniwa zmieszczą się do tej wkrętarki, bo jak widać posiada ona nieregularny kształt i ze względu bezpieczeństwa trzeba byłoby się postarać o przemyślane ich rozmieszczenie tak by nie powstało zwarcie. Akumulatory li-ion są bardzo wyczulone na zwarcie i bardzo szybko potrafią się rozgrzać do niebezpiecznej dla skóry temperatury, istnieje również ryzyko wybuchu.
    LajTech
    Level 3  
    Mhmm przemyśle to bo dzisiaj podłączyłem akumulator 12v i śmigała jak ta lala ledwo co ją utrzymałem tylko czy to nie będzie się grzać.
    anchilos
    Level 34  
    [quote="LajTech"] bo dzisiaj podłączyłem akumulator 12v i śmigała jak ta lala ledwo co ją utrzymałem tylko czy to nie będzie się grzać.[/quote ]Na pewno nie. Pozdrawiam. Jeśli Ci nie przeszkadza przewód, możesz użyć dwóch akumulatorów żelowych np. 12V/ 6 lub więcej Ah, i wtedy będzie Ci śmigała jak "dwie lale". Ewentualnie użyć zasilacza, oczywiście jeśli zawsze jest dostęp do sieci.