Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LG czy może Philips

95wojtek 31 Dec 2018 16:59 1341 9
    95wojtek
    Level 2  
    Witam potrzebuję opinii na temat telewizora głównie skupiłem się na rozmiarze 48-52 a modele:
    Samsung 50NU7472
    PHILIPS 50PUS7303
    LG 50UK6950

Chce też przesiąść się z matrycy IPS na VA gdyż często będę korzystał wieczorami Ale najchętniej chciałbym usłyszeć fachową opinie na ten temat. Super by było widzieć chociaż małe ale przyjemne dla oka efekt HDR ale głównie chodzi o Jakość obrazu
    A co sądzicie o ofercie Panasonica czy też TCL

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2.20-2.50
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? Różnie ale często na wprost lub w pozycji leżącej
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? Monitor IPS LG
    4. Jaką markę preferujesz? Nie jestem markowcem
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 50
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Ps4
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix filmy seriale
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Ps4
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Głównie YouTube Spotfy Netflix
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Większość wieczorami, czasem w ciągu dnia
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 2500 +-
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    HDR będzie w tych tv taki trochę "na papierze".
    Jasność tych matryc jest zbyt niska aby oddać prawidlowo metadane zapisane w formacie HDR.

Samsung i LG prezentują podobny poziom.
    Philips odstaje na minus ze wzgledu na słabe skalowanie (raportowane dość często w tańszych modelach od userów w 2018 roku) i źle zaimplementowany system PNM (upłynniacz obrazu).

Panasonic w ofercie na 2018 oferuje same IPSy (niski kontrast), TCL lepiej, bo VA, ale nadal software w fazie rozwoju, testowania. Powoli pracują nad kolejnymi bugami. Jeszcze nie czas na niego.
    95wojtek
    Level 2  
    Dzięki . A jakbyście mogli bardziej rozwinąć temat o porównaniu tych matryc IPS i VA. Ten LG 50UK6950 jest na IPS czy VA bo nie mogę znaleźć odpowiedzi

Może coś innego polecacie w tej kwocie.
    Wiadomo nie są to duże pieniążki ale fajnie każda kwotę zainwestować w najrozsadniejszy wybór.

I jak że smartami będę miał Netflixa w jakości 4k ?

Tak na marginesie Szczęśliwego nowego roku 😀
    Ludwik XVI
    95wojtek wrote:
    . A jakbyście mogli bardziej rozwinąć temat o porównaniu tych matryc IPS i VA

Poczytaj artykuł T.Chmielewskiego http://www.tvtest.pl/wady-telewizorow-lcd/

95wojtek wrote:
    Ten LG 50UK6950 jest na IPS czy VA bo nie mogę znaleźć odpowiedzi

VA
    https://www.displayspecifications.com/en/model/a26711d1

95wojtek wrote:
    I jak że smartami będę miał Netflixa w jakości 4k ?

Tak, w każdym z wymienionych.

95wojtek wrote:
    Tak na marginesie Szczęśliwego nowego roku 😀

Wzajemnie :)
    95wojtek
    Level 2  
    Dalej jestem w kropce gdyż jutro mam zamiar się wybrać po telewizor i mam duży dylemat co wybrać bo znalazłem kilka blizniaczych modeli i super by było jakby ktos napisał który model jest najbardziej opłacalny są to

Samsung 50NU7472 2300 zł
    LG 49SK8100 2640 zł
    LG 49UK7550 2349 zł
    LG 50UK6950 2300 zł ( jest u mnie na miejscu w sklepie wraz z Samsungiem reszta przez Internet)

Bardzo proszę o porównanie i doradztwo z góry dziękuję
    Ludwik XVI
    95wojtek wrote:
    LG 49SK8100 2640 zł

To IPS ale 120Hz, z podwójnym upłynnieniem obrazu oraz z serii SUHD od LG. Ten bym wybral.
    95wojtek
    Level 2  
    Ludwik XVI wrote:
    95wojtek wrote:
    LG 49SK8100 2640 zł

To IPS ale 120Hz, z podwójnym upłynnieniem obrazu oraz z serii SUHD od LG. Ten bym wybral.

Właśnie 49 calowy model serii sk8100 ma 60 Hz . Dużo to zmienia inny model czy dalej stawiać na 8100
    User removed account
    Level 1