Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD4Linux na E2 - wlasny rodzaj wyswietlacza

oloam 08 Sty 2020 18:09 8613 136
    kuba2509
    Poziom 13  
    Witam
    Zmieniłem połączenia ESP wg. zaleceń kolegi oloam wgrałem Jego soft ekran wyświetlacza jest już zielony ale dalej nic na nim nie mogę wyświetlić. Ustawiłem wszystko jak w poście #32 i #59
    .
    Niestety nic to nie daje proszę o pomoc jakiegoś bardziej doświadczonego kolegę w uruchomieniu tego wyświetlacza.
    Poza tym nie bardzo rozumie jak ESP bez podania IP. tunera ma się z nim skomunikować.

Pozdrawiam Kuba2509
    oloam
    Poziom 21  
    kuba2509 napisał:
    Ustawiłem wszystko jak w poście #32 i #59

Przeczytaj post #100 i poustawiaj tak, jak tam opisalem. Jezeli nadal nie bedzie dzialac todaj znac, opisze kroki, ktore powinny pomoc zidentyfikowac problem.

kuba2509 napisał:
    Poza tym nie bardzo rozumie jak ESP bez podania IP. tunera ma się z nim skomunikować.

Na tym polega zabawa. W sofcie zaimplementowany jes mDNS, dzieki ktoremu mozna znalezc urzadzenie w sieci (jego IP) po nadanej nazwie. O ile u mnie wszystko dzialalo od pierwszego 'kopa', o tyle na innym obrazie E2 moga byc problemy (stad w poscie #100 opisalem jak obejsc ten problem). W aktualnym oprogramowaniu (tym na FT/BT) uzywam jeszcze netbios , gdzie nie ma problemu ze znalezieniem urzadzenia nie tylko w linux ale i w windows.
    kuba2509
    Poziom 13  
    Witam
    Dzięki za szybka odpowiedz kolego oloam ale pliki które polecałeś podmienić w poście #59 maja już wprowadzone zmiany o których piszesz w poście #100 .Dopisałem tylko IP. wyświetlacza ale to nic nie zmieniło.Pewnie robię jakiś szkolny błąd ale nie mogę się go dopatrzyć .Bardzo proszę o pomoc w uruchomieniu.
    oloam
    Poziom 21  
    Nie, w poscie #100 napisalem, ze sama wtyczka moze sie roznic w zaleznosci od obrazu E2 i niekoniecznie ten moj plik plugin.py bedzie dzialal w twojej wtyczce.
    Kolejne kroki jakie powinienes zrobic to:
    - przywrocic oryginalny plugin.py poprzez odinstalowanie pluginu lcd4linux i ponowne jego zainstalowanie
    - edycja plugin.py z folderu wtyczki wg informacji postu #100 (jak nie bedziesz potrafil to przeslij mi na priv ten plik , to ci wyedytuje)
    - zkopiowac plik te.py z postu #59 do katalogu wtyczki
    - ustawic we wtyczce LCD2 jako Custom Size 2
    - upewnij sie ze w odbiorniku w katalogu /tmp/lcd4linux pojawia sie plik dpf2.png

Jezeli nie bedzie dzialac edytowac plik te.py i wprowadzic zmiany jak to opisalem w poscie #100

Jezeli dalej nie bedzie dzialac, daj znac - podam kolejne czynnosci aby sprawdzic gdzie tkwi blad
    kuba2509
    Poziom 13  
    Witam
    zrobiłem wszystko po kolei tak jak mówiłeś ale jest bez zmian ,nie sprawdziłem tylko czy jest plik dpf2.png bo nie mogę znaleźć katalogu /tmp/.
    oloam
    Poziom 21  
    Dziwne bo w katalogu glownym (root) powinien znajdowac sie symbolic link do katalogu tmp. W takim razie katalog tmp powinienes odnalezc /var/volatile/tmp .
    Jezeli znajdziesz plik dpf2.png ktory bedzie przedstawial zawartosc twojego wyswietlacza a nadal nic nie bedzie wyswietlane to aby znalezc blad to:
    - skopiuj plik te.py najlepiej do katalogu tmp
    - z terminala przejdz do katalodu tmp (wydajac polecenie : cd /var/volatile/tmp )
    - gdy bedziesz w katalogu tmp wydaj polecenie: python te.py 9
    - daj znac co pojawilo sie w konsoli (o ile na wyswietlaczu nic sie nie pojawilo)
    kuba2509
    Poziom 13  
    Znalazłem katalog tmp jest w nim plik dpf2 i jest to zawartość wyświetlacza skopiowałem do tmp te.py.
    nic się nie zmieniło, nie mogę w terminalu przejść do tmp.

Załączam zdjęcia
    kuba2509
    Poziom 13  
    zadziałało i to wyleciało:

zgemmah9s login: root
    Last login: Sun Jan 12 11:47:12 GMT 2020 on pts/1
    root@zgemmah9s:~# cd/var/volatile/tmp
    -bash: cd/var/volatile/tmp: No such file or directory
    root@zgemmah9s:~# cd /tmp
    root@zgemmah9s:/tmp# python te.py 9
    Traceback (most recent call last):
    File "te.py", line 15, in <module>
    ws.connect("ws://192.168.1.142");
    File "/usr/lib/python2.7/site-packages/websocket/_core.py", line 22
    0, in connect
    self.handshake_response = handshake(self.sock, *addrs, **options)
    File "/usr/lib/python2.7/site-packages/websocket/_handshake.py", li
    ne 69, in handshake
    status, resp = _get_resp_headers(sock)
    File "/usr/lib/python2.7/site-packages/websocket/_handshake.py", li
    ne 135, in _get_resp_headers
    raise WebSocketBadStatusException("Handshake status %d %s", statu
    s, status_message)
    websocket._exceptions.WebSocketBadStatusException: Handshake status 2
    00 OK
    root@zgemmah9s:/tmp#
    kuba2509
    Poziom 13  
    Dzięki
    obraz się pojawił ale jest zamrożony po resecie ESP dalej zielono dopiero komenda python te.py 9 powoduje wyświetlenie zawartości ale nie ma odswierzania.
    Obraz jest zamrożony zegar nie idzie.

kuba2509
    Poziom 13  
    Po resecie dalej to samo .Zamrożony

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

oloam
    wielkie dzięki za wytrwałość i chęć pomocy chciałem ten wyświetlacz wbudować w Zgemme możne jest jakiś łatwiejszy sposób na to on nie musi być wifi.

Pozdrawiam
    Kuba2509
    kuba2509
    Poziom 13  
    Witam po wielkiej pomocy kolegi oloam udało mi się uruchomi ten wyświetlacz wszystko hula .
    LCD4Linux na E2 - wlasny rodzaj wyswietlacza[/url]
    Wielkie podziękowania za bezinteresowna wytrwałość w niesieniu pomocy.