Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć lokalna, Windows 10, komputer nie widzi siebie w sieci

mike83pl 01 Jan 2019 18:01 15177 5
    mike83pl
    Level 6  
    Witam, mam komputer stacjonarny i laptopa. Zarówno na jednym jak i drugim zainstalowany Windows 10.
    Laptop połączony do sieci przez wifi, a komputer stacjonarny skrętką. Obydwa podłączone do rutera netia spot. Chciałbym wymieniać między nimi pliki w sieci lokalnej. Laptop widzi siebie w sieci lokalnej, ale nie widzi komputera. Komputer widzi laptopa w sieci ale nie widzi siebie. Kiedy próbuje wejść z komputera na pliki udostępnione w laptopie wyskakuje "Wprowadzenie poświadczeń sieciowych" login i hasło...
    1. Co zrobić żeby komputer był widoczny w sieci lokalnej?
    2. Jak ustawić hasło i login poświadczeń sieciowych?
  • Helpful post
    Staniszczak_86
    Level 7  
    1) Panel sterowania/Centrum sieci i udostępniania/Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania/Odnajdywanie sieci

"Włącz odnajdywanie sieci"

2) Panel sterowania/Centrum sieci i udostępniania/Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania.

"Wszystkie sieci/Udostępnianie chronione hasłem" (to należy wyłączyć)

Jeśli miałoby być ustawione hasła należałoby utworzyć użytkownika z hasłem i później w poświadczeniach podać jego nazwę użytkownika oraz hasło.
  • Helpful post
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Możesz wpisać dane uzytkownika z komputera z którym chcesz się połączyć. Jednak puste hasła nie są dozwolone w takim wypadku.
    mike83pl
    Level 6  
    problem nr 2 rozwiazany.. komputer widzi pliki laptopa
    problem nr 1 nie... (to już próbowałem wcześniej odnajdywanie sieci jest włączone)

Dodano po 3 [godziny] 5 [minuty]:

Po otworzeniu okna Eksplorera i wpisaniu w pasku adresu //nazwy_komputera
    teraz widzi komputer w otoczeniu sieciowym i udostępnione foldery ale jak chce na jakiś wejść wyskakuje "błąd sieciowy .. system windows nie może uzyskac dostępu..

po wpisaniu na laptopie odrazu "system windows nie może uzyskać dostępu" (laptop dalej go nie widzi w sieci)

ping leci w dwie strony zresztą na kompie mogę przeglądać pliki udostępnione w laptopie..

jakieś pomysły?
    mike83pl
    Level 6  
    w tej chwili jestem w tym miejscu:
    " Zobacz jeszcze na klawiaturze klawisz windows + r wpisz services.msc i wyszukaj publikacja zasobów odnajdowania funkcji daj typ uruchomienia automatyczny i tak samo host dostawcy odnajdowania funkcji. Pamiętam, że też szukałem w tych usługach i porównywałem między laptopem a komputerem.

Tam u góry ktoś pisał, żeby wyszukać po nazwie kompa ale odwrotnie po kliknięciu w lupe powinieneś wpisać \\nazwa kompa albo \\jego lokalne ip .

Brawo! jest progres po ustawieniu tych dwóch opcji na automatyczne komputer jest już widoczny w sieci (komputer widzi siebie w sieci, laptop też widzi komputer w sieci) wpisywanie nie jest konieczne widzi bez wpisywania... jednakże dalej nie ma dostępu do udostępnionych folderów..
    Na laptopie w ogóle nie mogę zobaczyć udostępnionych folderów komputera, klikam sieć>nazwa_komputera wyskakuje okienko "System Windows nie może uzyskać dostępu do \\nazwa_komputera". Natomiast na komputerze mogę zobaczyć udostępnione foldery ale nie mam do nich dostępu klikam sieć>nazwa_komputera>udostępniony_folder wyskakuje okienko "System Windows nie może uzyskać dostępu do \\nazwa_komputera\udostępniony_folder "

jak by ktoś miał jakieś pomysły to proszę pisać..
    mike83pl
    Level 6  
    problem rozwiązany, aktualizacja widowsa do wersji (1809) załatwia sprawe...
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC
    TEMAT DO ZAMKNIĘCIA