Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei 525s i tmobile czy podoła w mojej lokalizacji.

20614hdi 01 Jan 2019 18:15 870 18
    20614hdi
    Level 9  
    Czołem ;)

Jako, że rodzicom kończy się nieszczęsna umowa z CP na internet lte wraz z badziewiem ODU IDU 200, trzeba pomyśleć co wziąć, by jako tako mogli korzystać z internetu. Wymagania nie są wygórowane, aby połączenie było, nie zrywało się co chwilę i prędkość pozwalała spokojnie opłacić rachunki.

Padł pomysł na wzięcie przez internet tak, aby w razie czego móc szybko odesłać internetu z routerem wymienionym w tytule + do tego jakaś antena kierunkowa (tutaj proszę o poradę jaką antenę z alledrogo do tego "hu*aweja" ) ;p

Widzę, że mapa BTS-ow nie działa ale gdzieś wyczytałem, że w pobliżu wsi do której jest potrzebny internet został zamontowany nowy nadajnik z T-mobile. Co by się zgadzało, bo jak nie było kiedyś zasięgu tak teraz telefony z Tm łapią zasięg ;).

Dodam, że nie zależy na żadnym LTE, a 3g wystarczy ;).

Proszę o sugestię odnośnie tego internetu bo niestety podłączenie pod internet stacjonarny ze względów technicznych orange odpada... ;/
    matek451
    Level 43  
    A skąd w ogóle pomysł na CP i ten złom od nich, kto im ro sprzedał w takiej lokalizacji, po co to brali? Przecież oni teraz nie maja już dostępu do internetu. Mieli pewnie jakiś szczątkowy zasięg zasięg z BTS-a LTE800Sferii z Łubowa ale przecież to pasmo zostało już wyłączone, zastąpiono je LTE900 Plusa ale ODU200 nie obsługuje tego pasma. Należało wymienić sprzęt na taki z obsługa LTE900, CP nie poinformował o tym rodziców? Na LTE1800 aero2 z Łubowa czy Bornego na ODU200 nie mają szans.Lokalizacja jest bardzo trudna, zasięg T-Mobile, Orange z BTS-ów NetWorks Łubowo, Borne lub Nadarzyce. 3G na UMTS900 a LTE na LTE800 każdego z nich. Stacje bazowe oddalone na dodatek lasy. Należy zrobić test T-Mobile, Orange na ich kartach i telefonie LTE z Android i aplikacją Network Cell Info. Test na zewnątrz, najlepiej wysoko i pokazać zakładkę DANE z tej aplikacji, do tego speedtesty. Najlepiej rozwinięto sieć LTE w Łubowie i Bornym ma Play i jego proponuję też przetestować. Jest też BTS Play w Machlinach i pozwolenie w Broczyno.
    20614hdi
    Level 9  
    Wzięty został w sumie pochopnie, namawiałem aby go oddać lecz wtedy jako tako działał i było gadanie "Zostaw, jest to jest" ;/.

Masz może informacje kiedy pasmo zostało wyłączone? Bo jakoś od ponad miesiąca tego internetu w sumie nie ma... Coś tam wczoraj łapało na 1800, ale dziś już ciulnia. I nie CP o niczym ich nie informowało, w sumie nie informowało mnie bo do mnie jest nr. tel. podany.

Czyli tak:
    1. Kupno starterów t-mobile, orange, play wejście na komin domu (tam docelowo jest uchwyt na antenę przykręcony) i sprawdzanie na telefonie czy internet rusza i robienie screenów z apki jak i speedtesta?
    matek451
    Level 43  
    Wyłączali sukcesywnie od początku grudnia https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-pr...ugi/grupa-cyfrowy-polsat-plus-bez-lte-800-mhz. Pani rzecznik CP Zomer kłamała ze CP/Plus wymienił takim jak ty sprzęt na taki z obsługą LTE900 https://www.telko.in/zgaslo-lte800-grupy-cyfrowego-polsatu. Zapamiętaj na przyszłość, omijaj wszystko co związane jest z CP/Plusem. Zrób tak testy operatorów, jeśli zasięg będzie w Orange/T-mobile na 3G z UMTS900 lub z LTE800 to konieczna będzie skuteczna antena na 800-900MHz, najlepiej 2xATK-20 do LTE800 lub pojedyńcza do UMTS900. w Play może uda się coś z LTE1800, LTE800.
    rad1
    Level 11  
    Idź do CP i żądaj wymiany ODU-IDU 200 na ODU-IDU 300. Tylko ten drugi obsługuje LTE900.
    Jak się będą burzyć, powiedz, że po wyłączeniu pasma LTE800 straciłeś zasięg LTE.
    matek451
    Level 43  
    A po co mu kolejny złom? Ma do stacji bazowych LTE900aero2 7-8km przez lasy. W takich warunkach stosuje się skuteczne, anteny kierunkowe o dużym zysku pracujące na 800-900MHz a nie jakiś ODU300. Wewnątrz tego złomu są dwie mikroskopijne antenki PCB o zerowym zysku i dookólnej charakterystyce. Takie same były w ODU200. Tego typu rozwiązanie działa w niewielkich odległościach od BTS-a i nie w takich warunkach terenowych. Sam doświadczył jak to działało" na LTE800Sferii. CP w tej lokalizacji nigdy nie powinien oferować takich rozwiązań. Po drugie LTE900 to pseudo LTE na 5MHz pasma i z założenia jest wolne i zapchane jak LTE800Sferii. Napisałem, jak najdalej od operatora , który ustami Rzecznika kłamie że wymienił sprzęt klientom z ODU200 i LTE800sferii.Autor tematu dowiedział się ode mnie dziś że to pasmo zostało wyłączone. Obowiązkiem operatora było za wczasu kilka miesięcy temu poinformować klientów o tym i dokonać wymiany sprzętu.Pozostaje złożyć wypowiedzenie i czekać na koniec umowy i zakończyć te 2 letnie męki z pseudo liderem LTE.
    20614hdi
    Level 9  
    To śmiecie, no tak zostało niespełna 2 miesiące już przez ICOK napisałem swoją soczystą wiadomość. Kupię jakiś starter z play i zobaczę na dniach czy cokolwiek z tych dwóch sieci (Tm i play) złapię. Bo jak złapie na telefonie to na wspomagaczu z dobrą anteną będzie musiało.
    No niestety kiedyś na wsi miał stanąć maszt telekomunikacyjny ale stanęło to na niczym. Populacja wsi też na kolana nie powala, by ubiegać się ponownie o ten maszt. Z resztą pewnie to nie takie łatwe.

Kwestia jeszcze czy opłacać ten internet za styczeń i luty czy ubiegać się natychmiastowego zakończenia umowy.
  • Helpful post
    matek451
    Level 43  
    W regulaminie nie gwarantują ani zasięgu ani prędkości minimalnych więc płacić trzeba , żądaj rekompensaty, no i złóż wypowiedzenie umowy wraz z terminem na jaki była zawarta. Wg. Pani Rzecznik klientom takim jak ty wymieniono sprzęt, widać ze kłamała jak z nut. Ty nawet nie wiedziałeś ze 2 tyg. temu zgasło LTE800 na wszystkich BTS-ach. Tu masz podobne sytuacje https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=24864
    20614hdi
    Level 9  
    No nic rezygnacja z końcem umowy jest podpisana, wystarczy zanieść do salonu. A ubiegać się będę za zwrot od momentu wyłączenia pasma do końca umowy. Bo skorzystać z internetu już się nie da. Jakby nie trzeba było oddać tego innowacyjnego sprzętu to po ostatnich walkach rozwaliłbym młotkiem :).

Ps. Wziąłem ten zestaw do Bornego Sulinowa zasięg w porywach 2 kreski max :)
    20614hdi
    Level 9  
    Dziś na szybko sprawdziłem na swoim telefonie jak to wygląda na wsi będąc na strychu. Mam kartę z virgin i w sumie niby to tmobile, ale sam do końca nie wiem... Wyglądało to tak, że złapał 3g i to dużo niżej niż docelowo antena.
    Screen z aplikacji, byłem na chwilę i nie zrobiłem speed testa, ale w weekend sprawdzę inne sieci. Huawei 525s i tmobile czy podoła w mojej lokalizacji.
    rad1
    Level 11  
    Zalogowałeś się do roamingu Plusa. Virgin to jest Play, gdzie sieć macierzysta?
    20614hdi
    Level 9  
    rad1 wrote:
    Zalogowałeś się do roamingu Plusa. Virgin to jest Play, gdzie sieć macierzysta?

Mam ustawione na auto i tak jak wybierze, tak mam zasięg. Stąd nie złapało sieci macierzystej.
    20614hdi
    Level 9  
    Wygląda to następująco:
    Z orange ciężko było mi złapać internet, a co gorsza utrzymać połączenie. Zasięg skakał jak szalony w porywach do 1 kreski i niekiedy 3g ;/.

T-mobile już lepiej, dużo miałem miejsc w domu jak i na zewnątrz, gdzie telefon nakierowany na Borne Sulinowo łapał zasięg i to jest najdziwniejsze, że orange gubiło sygnał. Chyba, że telefon na tyle do tyłka jest bo nie miałem swojego, a mamy bez zainstalowanej aplikacji. Jak napisałem, bez aplikacji byłem i jedynie speed testy robiłem max jaki był to 3mb/s.

Zamówiłem próbnie ten zestaw z t-mobile i do tego antenę https://www.cybertech.com.pl/p90,antena-atk-20-16-5dbi-lte800-umts900.html. Tylko nie wiem, czy lipy nie odwaliłem bo zamówiłem jedną z myślą, tyko o 3g. Router ma dwa wejścia, ale raczej to nie koliduję, że jeden slot będzie wolny ?
    20614hdi
    Level 9  
    Dzisiaj podłączyłem wszystko i wynik na WiFi w tel jest taki:

Jest pochmurne niebo, antena tak na pierwszy strzał umocowania w kierunku Bornego.

Tylko nurtuje mnie bardzo mała prędkość na laptopie mojej mamy przez WiFi. Tzn. Raz jest ok, raz 2mb/s ale ping większy jak na telefonie. Nie wiem jak przez kabel, pozniej sprawdzę bo obecnie router leży na strychu.
    To prędkość z laptopa.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

A tak jak ustawiłem w opcjach routera tylko lte, zasięg na 4 kreski

Na ustawieniu tylko 3g większy ping, ale zasięg full.

Na auto to tak jak wyżej.

A tu parametry o ile dobre przedstawiam.
    matek451
    Level 43  
    Zarządzanie B525 za pomocą http://www.mediafire.com/file/79obbe81eufdt7t/Huawei_Manager_1.2_PL.apk/file Pobierasz na telefon Android, instalujesz ,łączysz się po WiFi z b525 i w aplikacji logujesz się na B525 pod adres 192.168.8.1 Pokaże parametry sygnału, eNB, CID BTS-a. Pokazany sygnał jest dość słaby ale lokalizacja jest trudna. Jedna antena więc bez MIMO2x2.
    20614hdi
    Level 9  
    Po dłuższym czasie testów przy różnych warunkach pogodowych moja mama stwierdziła, że internet zostaje bez kombinowania ;p.

Pozostanie mi teraz zgłębić tajniki wzmacniaczy gsm, bo przyszła pora na rezygnację z tel. stacjonarnego.

Także za wszelką pomoc dziękuję i przepraszam za zawracanie tyłka ;p
    20614hdi
    Level 9  
    sebap wrote:
    20614hdi wrote:
    Pozostanie mi teraz zgłębić tajniki wzmacniaczy gsm

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3518616.html

O widzisz i zgłębiłem ;p. Nawet nie wiedziałem.
    Od kilku lat zgłaszamy co jakiś czas do orange, t-mobile i plus problemy z zasięgiem. Zawsze pada odpowiedź, że w najbliższym czasie w tej lokalizacji nie planują montażu masztu.
    matek451
    Level 43  
    Nie planują i nie postawią, brak pewnie przesłanek ekonomicznych. Jak ktoś kiedyś coś postawi to pewnie najszybciej Play ale coś w okolicy Nadarzyc, ma już pozwolenie w Sypniewie, uruchomił BTS-y Machliny i Broczyno. Reszta operatorów śpi. Ale pewnie mama nawet nie dopuszcza że można kiedyś korzystać z Play. A co do braku zasięgu telefonów to sprawę rozwiązuje router z bramką GSM, może być najtańszy https://www.olx.pl/oferta/router-huawei-speedport-hspa-b970b-t-mobile-CID99-IDyMTBl.html i do niego ATK-20 na UMTS900/GSM900 i do niego karta głosowa któregoś z operatorów. Telefon stacjonarny podłączamy do gniazda RJ11 w routerze i dzwonimy i odbieramy jak na tel. komórkowym. mozna korzystać z kilku telefonów słuchawek bezprzewodowych w całym domu. Inne wyjście to korzystanie VoWiFi( WiFi Calling) czyli rozmów po sieci WiFi, potrzebny operator z ta usługą i telefon komórkowy z funkcją WiFi Calling, VoWiFi. https://www.t-mobile.pl/pl/volte-i-vowifi/ , https://www.orange.pl/view/wificalling i https://www.play.pl/uslugi/wifi-calling/