Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVR161S + JBL E80 - słaby bas, ustawienia Bluetooth

01 Sty 2019 19:22 186 3
  • Poziom 9  
    Hej,

Jestem od miesiąca posiadaczem amplitunera AVR161S - wcześniej miałem model sprzed 10 lat, istotne było dla mnie unowocześnienie się o technologię bluetooth.
    Chciałem Was podpytać czy też macie problem taki, że raz na jakiś czas coś odbija i nie chce się łączyć z urządzeniami, z którymi jest już od dawna sparowany. Muszę wtedy zresetować gruntownie urządzenie.

I najważniejsze pytanie, z racji że nie posiadam telewizora czy jestem w stanie w jakikolwiek sposób skonfigurować ustawienia dźwięku (bas itd.) za pomocą pilota/komórki?
  • Poziom 41  
    Na pilocie masz przecież TONE - ustawiasz oddzielnie dla każdego źródła zawartość tonów niskich i wysokich...
    mmanager napisał:
    czy też macie problem taki, że raz na jakiś czas coś odbija i nie chce się łączyć z urządzeniami, z którymi jest już od dawna sparowany
    Ale raz na jakiś czas to znaczy ile? Ja swój przez dwa lata resetowałem całkowicie dwa razy. Ale to przez energetykę, bo coś mieszali w sieci.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź, ma pilocie niestety nie ma takiego przycisku - załączam polota, który jest do ampitunera. AVR161S + JBL E80 - słaby bas, ustawienia Bluetooth

Dodano po 19 [godziny] 32 [minuty]:

Jest jakaś szansa... :((
  • Poziom 41  
    Na początku muszę przeprosić Kolegę za wprowadzenie w błąd, co do pilota do tego amplitunera.
    Administrator sekcji audio tego wspaniałego forum, Szanowny Kolega Artur k. zasugerował prośbą i groźbą ;-) bym sprostował nieprawdziwą, poprzednią moją wiadomość, co niniejszym czynię.
    Będąc posiadaczem AVR 151S mylnie zasugerowałem się i uznałem za pewnik, iż wszystkie amplitunery HK tej serii (151, 161, 171 i podobne) posiadają jednakowe piloty. Okazało się to jednak nieprawdą, której niestety nie zweryfikowałem i jako taką, niezweryfikowaną wiadomość zamieściłem na forum. Jednak, gdy spojrzałem na zdjęcie zamieszczone przez Kolegę oraz dotarłem do dokumentacji Harmana, doszedłem do wniosku, że piloty te różnią się (nieznacznie, jednak w takiej sytuacji zdecydowanie) funkcjami poszczególnych przycisków - tu, dla przykładu zdjęcie pilota mojego amplitunera AVR161S + JBL E80 - słaby bas, ustawienia Bluetooth jak widać przycisk TONE w tym nadajniku występuje. Co ciekawe - pilotem od 151 spokojnie i bez najmniejszego problemu zmieniam barwę tonu w 161 stojącym w innym pokoju.
    W Sklepie Play jest aplikacja Harman Kardon Remote która pozwala sterować amplitunerem podłączonym do domowej sieci za pomocą smartfona z WiFi. Obejmuje ona także AVR161S. Proszę na próbę zainstalować i sprawdzić, czy regulacja barwy dźwięku jest z aplikacji dostępna (do 151 jest, ale regulacja dostępna jest także z pilota).
    Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd, nie mając nic na swoje usprawiedliwienie ubolewam nad własną niekompetencją :-(, na co zwrócił moją uwagę wspomniany już przeze mnie powyżej Administrator Sekcji Audio.