Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Bosch SRS5602/02 (SD13GT1B) - Nie pobiera wody. Potrzebny service manual.

Natanel 01 Jan 2019 19:29 1989 2
 • #1
  Natanel
  Level 10  
  Witam,
  mam problem ze zmywarką Bosch SRS5602/02 (SD13GT1B) nie pobiera wody - myje na sucho i zawiesza program. Po wstępnych oględzinach zespół płaszcza wodnego i komora hydrostatu są bardzo zanieczyszczone - więc będzie czyszczenie, na spodzie jest też niedużo wody. Miejsca wycieku jeszcze nie zdiagnozowałem - może macie jakieś sugestie jak to szybko wyłapać.
  Potrzebuję services manuala lub rysunku złożeniowego żeby dostać się do właściwych podzespołów - bezstratnie :O)

  Proszę ew. o porady jak zdemontować płaszcz wodny żeby nie zalać zmywarki i pomieszczenia - może macie jakieś sprawdzone patenty.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odzew.
  Jarek.
 • Helpful post
  #2
  Super_technik
  Level 15  
  Po co chcesz robić zbędne rzeczy? Nie pobiera wody bo masz za małe ciśnienie lub elektrozawór nie działa.
 • #3
  Natanel
  Level 10  
  Witam, problem rozwiązany. Oczywiście Super_Technik miał rację wodę odciął elektrozawór, prawidłowo bo na tacy pojawiła się woda - zadziałało poprawnie zabezpieczenie. Faktycznym winowajcą okazał się zespół hydrostatu był tak pokryty kamieniem, że blokował przepływ, myślę że stąd również wyciekała woda. Oczyściłem zespół hydrostatu i płaszcz wodny, osuszyłem tacę. Zmywarka myje jak szalona na razie żadnych problemów nie widzę. Mam tego Boscha od 2001 i jest to pierwsza awaria - muszę przyznać, że Bosch trzyma jakość :-) Dziękuję za podpowiedź.
  Czyszczenie zespołu hydrostatu, płaszcza wodnego i osuszanie tacy dolnej.
  Bosch SRS5602/02 (SD13GT1B) - Nie pobiera wody. Potrzebny service manual. Bosch SRS5602/02 (SD13GT1B) - Nie pobiera wody. Potrzebny service manual.