Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodatkowa antena wifi w modemie lte

Gsm_Malina 01 Jan 2019 20:28 969 9
Optex
    Gsm_Malina
    Level 12  
    Witam posiadam modem GSM LTE B593n-12. Posiada od anteny LTE wewnętrzne lub zewnętrzne którą można przełączać. Chce założyć zewnętrzne antene do wifi Dodatkowa antena wifi w modemie lte .

Nie mogę znaleźć schematu płyty, na płycie widać anteny LTE oraz chyba antenę wi-fi w dolnym prawym rogu. Są one dwie i posiadają gniazda SMD. Wymontowałem antenę z innego routera i nie pasuje wtyk. Mam już jeden repeter ale mam za słaby sygnał żeby z niego korzystać.
  • Optex
    Gsm_Malina
    Level 12  
    Tylko czy to na pewno gniazda do anten (y) wifi. I te złącza nie mają bolca w środku we wtyczkach, znalazłem takie gniazda w sieci to ich model MM8430-2610RA1. Model jest z niemieckiego T-Mobile.

Dodano po 53 [sekundy]:

Dodano po 2 [minuty]:

• Optex
    matek451
    Level 43  
    A co to da że zmienisz anteny WiFi na zewnętrzne? .Zysk anten wbudowanych w router jest porównywalny z tymi patykami zewnętrznymi. Sieć domową WiFi w dużym, kilkupoziomowym domu buduje się w oparciu o router i dodatkowe AP połączone z nim kablem po LAN a nie przez wymianę antenek, repeatery itp. No i router B593u-12, zresztą zabytkowy.
    Gsm_Malina
    Level 12  
    Router dostałem bo mój poprzedni airbox obsługiwał tylko 10 odbiorców. Teraz potrzebowałem ok 20 wraz z kamerami. Anteny wewnętrzne mam długości od 40 cm z 4 cewkami w środku ok 12dB i ta antena wewnętrzna na pewno nie posiada takiego zysku. Na innym piętrze nie mam takich problemów z siecią. Posiadam dom z lat 50 i w ścianach i stropach są szyny kolejowe i dużo wzmocnień i sygnał szybko się traci.
    Gsm_Malina
    Level 12  
    Robię konstrukcje antenowe od anten KF do anten kierunkowych na pasma centymetrowe więc antenę mogę sobie sam zrobić i sprawdzić analizatorem teraz tylko potrzebuje schematu tej płytki lub potwierdzenie wyjścia anten na 2,4GHz
    matek451
    Level 43  
    Nie idź w takie rozwiązania, żaden router, nawet z lepszymi antenami nie pokryje skutecznym zasięgiem takiego domu. Anteny oprócz zysku mają charakterystykę kierunkową, im większy zysk tym mniejsze kąty promieniowania. Nie stosuj repaeaterów, nie łącz kamer do podglądu po WiFi. B593u-12 nie obsłuży ci po WiFi 20 klientów, LTE od jakiego operatora?
    Gsm_Malina
    Level 12  
    To nie rozumiem specyfikacji routera który na wpisane 32 użytkowników. To co mogłem to już połączyłem skrętka , centrale alarmowe itp. Robiłem testy na antenach o większym zysku by pokryć martwe punkty więc teraz te anteny chce założyć do tego routera. Orange na razie się sprawdza w mojej okolicy . Jak będą robić nowego btsa w okolicy to może wtedy zmienię operatora.
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Gsm_Malina wrote:
    To nie rozumiem specyfikacji routera który na wpisane 32 użytkowników.
    To oznacza jedynie że router nie pozwoli podłączyć 33-go klienta po WiFi. Co nie znaczy, że 32-uch będzie chodzić super, płynnie, bez opóxnien i problemów. Zwłaszcza na granicy zasięgu.
    Jak powyżej. Podłącz dodatkowe AP kablami z tym routerem.