Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kserokopiarka RICOH Aficio 200 z kartą sieciową

cymbi 01 Kwi 2003 18:49 10852 29
  • #1 01 Kwi 2003 18:49
    cymbi
    Poziom 27  

Jak skonfigurować kartę sieciową w tej kserokopiarce? Co poustawiać w windowsie98, jakie programy użyć...? W zamian za poradę która Mi pomoże daje 100 punktów! :P

0 29
  • #2 01 Kwi 2003 19:39
    elektryk
    Poziom 42  

Moge Ci coś podpowiedzieć jak działają printserwery HP (jako oddzielne pudełka i wbudowane w drukarki). Jest dodatkowy przycisk (albo kombinacja) która powoduje wydruk wszystkich ustawień interfejsu. Jeśli już uda się znaleźć adres IP i maske sieci może spróbować podłączyć kompa. Z reguły jest możliwość potem zatelnetowania na ten adres i pozmieniać ustawienia. Istnieje też możliwość resetu ustawień (też pewną kombinacją albo włączeniem zasilania przy wciśnięciu wspomnianego guziczka)

0
  • #3 01 Kwi 2003 21:03
    cymbi
    Poziom 27  

Zatelnetować się moge na nią ale niewiem co i jak zmieniać - nie mam żadnej instrukcji, płytki itd. Znam jej adres IP, maskę, getway i MAC i niewiem jak to wykorzystać- nie widac jej w windowsach innych w sieci. Co z tym mam zrobić PLEASE :cry: :cry:

0
  • #4 01 Kwi 2003 21:16
    elektryk
    Poziom 42  

Podłącz ją do kompa kablem z crossem i ustaw na kompie IP i maske z tej samej sieci co ten sprzęt i spróbuj przeskanować porty. A czy przy tych opcjach do ustawień nie ma jakieś opcji do włączania albo uaktywniania? Może ten interfejs sieciowy jest spalony?

0
  • #5 01 Kwi 2003 21:17
    Bicker1
    Poziom 19  

Ściągnij drivery do karty sieciowej, po zainstalowaniu przy wybieraniu portów do drukowania powinien się pojawić dodatkowy port do którego będzie można drukować.
    Jak znasz IP to wpisz to IP do przeglądarki internetowej i zobacz co się stanie, niektóre karty sieciowe można konfigurować przez przeglądarkę.

0
  • #6 01 Kwi 2003 21:22
    cymbi
    Poziom 27  

Bicker1 dzięki jutro sprawdze i dam odpowiedź. Czy może ma ktoś do tego coś w formie pdf lub innej instrukcji

0
  • #8 01 Kwi 2003 21:32
    cymbi
    Poziom 27  

Dobra ja ją widzę i mogę drukować jak ją podepnę pod port LPT, ale ja chcę drukowac poprzez LAN :D :D

0
  • #9 01 Kwi 2003 22:51
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

wydrujuj "status Page", to jest w "tools", zobaczysz wtedy adres, przypisz go w ścieżce dostępu w windzie,

( I )
    oczywiście w trakcie instalacji kopiarki jako sieciowa

( II )

pamiętaj, że drukarka musi być "on-line"

( III )

przy okazji, jęsli masz stare Simmy (72 pin, 70ns) 2, 4, 8, 16 MB to możesz sobie je dołożyć na kartę drukarki jako pamięć - rewelacja

Text scalony z 4 postów [ UAZ ]

0
  • #10 18 Kwi 2003 09:11
    pawol
    Poziom 22  

Sranie w banie. Przez telnet konfiguracja jest skomplikowana i bez instrukcji ani rusz. Na stronie konfiguracyjnej karty sieciowej (powinna byc wydrukowana po włączeniu maszyny bez sieci) zobaczysz MAC adress. Możesz sprawę załatwić tzw. arp'em. Druga sprawa to użycie smart net monitora for admin i narzędzia NIB tool. TAm praktycznie jest to arp obudowny w interfejs graficzny. Smart net to narzędzie dystrybuowane wraz ze sterownikami do nowszych maszyn. Za czasów Aficio 200 jeszcze tego nie było iwec poszukaj przy nowszych modelach. Poza tym w sterach od Aficio 200 jest bug i wywala sie Word. W sterze musisz przestawić fonty z true type na bitmap i po kłopocie.

0
  • #11 18 Kwi 2003 11:20
    cymbi
    Poziom 27  

Dzięki dantech. Twoja odpowiedź była najbardziej zbliżona do tej co potrzebowałem. I nadodatek rozwiązała problem drukowania z worda. Taki byłem wkurzony jak Mi nie chciało drukowac z worda, że ... aż zmieniłem steroniki i zainstalowałe od HP 4m i to pomogło. Ale lepiej mieć zawsze oryginał :D :) W zamian za pomoc w rozwiązaniu problemu drukowania z worda ofiaruje Ci 25 punktów na ściąganie schematów. :wink: . -----Wesołych Świąt i Smacznego Jąderka :wink: -----

0
  • #12 18 Kwi 2003 13:11
    studi
    Poziom 20  

Ja konfigurowałem Di250 z kartą sieciową Pi3500 i robi się to tak:

1. z panela kopiarki wydrukuj konfiguracje drukarki - znajdziesz tam nr IP i maskę
    2. ustaw swoją kartę sieciową tak aby była w tej samej sieci
    3. otpal przeglądarkę internetową i wpisz http://nr_ip_drukarki
    4. na zakładce czwartej (Network) poustawiaj potrzebmne tobie parametry (novell, appletalk, tcp/ip, aktywacja emulacji PS itd.) - będzie ci potrzebne hasełko do zmiany tych parametrów, domyślnym jest sysadm, jeżeli było inne to musisz się dowiedzieć
    5. Na końcówkach typu Win9X instalujesz aplikacje IP-P2P która dodaje ci port do druku poprzez TCP/IP
    6. W sterowniku drukarki wybierasz z listy port odpowadający twojej drukarce.

Znalazłem usera do twojego interface'u czyli Pi3502, jest jeszcze łatwiej.

W stosunku do poprzedniego postu, konfiguracja sieci poprzez przeglądarkę jest na 5 zakładce (Network), a następnie:

1. z bocznego menu wybierz TCP/IP Configuration i wpisz tam konfiguracje zgodną z twoją siecią,
    2. z bocznego menu wybierz WINS Configuration i w polu NETBIOSName wpisz nazwę dla swojej drukarki.

Po tej operacji powinieneś mieć dostęp do drukarki poprzez otoczenie sieciowe tak jak byłby to komp z udostępnioną drukarką.

Poprzednie rozwiązanie również będzie działać napewno.

Jeśli masz Win2K lub XP to możesz użyć wbudowanej obsługi dla drukowania przez sieć, Czyli portu TCP/IP ale będziesz musiał zmienić port bazowy (domyślnie jest tam port 9100 - bazowy dla HP, w minoltach bazowym jest 10000)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz czy pomogło.

W załączeniu program IP-P2P bo nie ma go na płycie od Pi3500

treść i załączniki scalone z dwóch postów pisanych jeden pod drugim [A]

0
    Załączniki:
  • #13 18 Kwi 2003 13:31
    pawol
    Poziom 22  

Co do arp'a i smart net monitora to jeszcze jest wazne to aby na czas arp'owania byc w tej samej podsieci co maszyna - tego sie dowesz równiez ze strony konfiguracyjnej karty sieciowej

Co do przypadku opisywanego dwa posty wyżej i uzywania ip-p2p to nie dotyczy to Aficia 200 tylko Aficio 350 z kartą NIB450. Aficio 200 nie ma www.

[Post scalony z dwóch pisanych jeden pod drugim. Adam]

0
  • #14 18 Kwi 2003 15:37
    studi
    Poziom 20  

dantech napisał:
    Co do przypadku opisywanego dwa posty wyżej i uzywania ip-p2p to nie dotyczy to Aficia 200 tylko Aficio 350 z kartą NIB450. Aficio 200 nie ma www.

Jeśli chodzi o ip-p2p to nie wiem co ma to wspólnego z tym, czy dany interfejs ma www, czy nie. Pozatym jak napisałem w pierwszym artykule to instalowałem to na 250 z kartą Pi3500. Karta ta jest również do modelu 350 różniącego się od 250 prętkością druku.

Jeśli chodzi natomiast o to czy 200 ma www czy nie, to pofatygowałem się na stronę Minolta-Europe i tam przeczytałem, że do 200 jest interfejs Pi3502, więc ma www, a opis tego interfejsu wysłałem więc nie ma problemu żeby to sprawdzić.

Proszę zatem nie wprowadzać zainteresowanego w błąd tylko najpierw sprawdzić swoje informacje.

Pozdrawiam

0
  • #15 18 Kwi 2003 19:46
    cymbi
    Poziom 27  

A sorry zapomniełem napisać - to przez te święta, że już wszystko śmiga i działa bardzo dobrze. Po świętach prześlę na upload instrukcję- jak się konfiguruje tę karte sieciową poprzez telnet. Ja sam korzystałem ze smartmonitora for admin i client (dwa programy oddzielne) i się udało. Lecz nie mogłem sobie poradzić z drukowaniem plików worda poprzez program Word :roll: Lecz wcześniejszy post kolegi dantech Mi pomógł i się z nim zgadzam, że poprzez www nie można jej konfigurować.

0
  • #16 22 Kwi 2003 09:48
    pawol
    Poziom 22  

Dobrze ze zadziałało. Uwierz mi ze przez telnet to jest bardo pojeb... NA marginesie kolega Sudi co mąci pisząc o minolcie. Co ma minolta do ricoha czy tez Nashuatec'a? Public enemy no 1 i tyle. Akurat jestem bardzo bardzo blisko Nashuateca i nigdy Minolta nie sprzedawała Ricoho pochodnych. Aby było jasne na przyszłośc Aficio 200 i 250 (D420 i 425 w NAshuatec) nie mają www. Są to pierwsze konstrukcje cyfrowe - jakieś 4 generacje wstecz. Aficio 350 i 450 (D435 i 445 w Nashuatec) są zupełnie innymi maszynami nie wspominając o trwałości i jakości.

0
  • #17 22 Kwi 2003 10:27
    cymbi
    Poziom 27  

Jak ktoś chce to zaraz wrzucę instrukcję konfikuracji poprzez telnet.

0
  • #18 28 Mar 2004 15:32
    zhu
    Poziom 22  

a co zrobić żeby aficio 3006 drukowała poprawnie , zrobiłem reset ogólny-po wizycie serwisu przestała pobierać papier z boku(by-pass) i teraz kopijuje prawidłowo i działa by-pass ale b.żle drukuje z pc-ta - strona testowa jest b.blada i brak koloru - zapomniałem zrobić wydruk poprzednich ustawień :oops:

0
  • #19 01 Kwi 2004 23:36
    krystian k

Witam
    jesli już ktos sobie poradził z tą konfiguracją to proszę o info żeby już wszyscy mogli bez problemu to zrobić . Koledzy każdy z nas ma różna wiedzę i doświadczenia , czasami coś co niepowinno działać wedle teorii po prostu działa , więc nich każdy się wypowiada jak naj obszerniej bo chodzi tu o to żebyśmy sobie ułatwili życie a nie kłucili sie między sobą że ten zrobił tak tamten tak i rzucali mięsem
    pozdrawiam

0
  • #20 12 Sie 2004 08:23
    VILS
    Poziom 11  

Mam ten sam problem co cymbi, ale obiecanej instukcji na uploadzie nie mogę znaleźć??

0
  • #22 13 Sie 2004 09:00
    VILS
    Poziom 11  

U mnie już działa! DZIĘKI CYMBI. Myślę że to zakończy problemy z Aficio 200 raz na zawsze. Pozdrawim wszystkich odwiedzających! Strzała!

0
  • #23 28 Gru 2004 14:56
    panadol
    Poziom 11  

Witam
    Probuje skonfigurowac takie urzadzenie - moje to dokladnie Nashuatec D420 - jest to podobno to samo co ricoh afico 200/250

Niestety podane linki z instrukcja juz nie dzialaja ?? :(
    Czy ktos moze ma w archiwum i moglby podeslac na maila albo wrzucic gdzies na serwer ??

Znalazlem juz ip - przez www nie idzie, komunikuje sie przez telnet ale nic pozatrym. Komunikujac sie przez telnet wyswietla siw jako :

- NIC250-E AppleTalk/NetWare/TCP/LAT Printer Server ---------------------

Copyright 1997.
    All Rights Reserved.

-------------------------------------------------------------------------

Welcome to NIC250-E

Enter username, or HELP>

Njasmieszniejsze jest ze jak sie HELP wipsze mowi mi zebym zajrzal sobie do instrukcji heh :)

Bardzo prosze o pomoc
    Pozrdrawiam

0
  • #27 13 Kwi 2005 09:51
    cymbi
    Poziom 27  

Daj skan tej kartki na forum.

0
  • #28 13 Kwi 2005 11:05
    pawol
    Poziom 22  

No to masz Token Ring. Wrzuć to do kosza i kup sobie zewnęrzny print serwer na LPT za 250 PLN

0
  • #29 13 Kwi 2005 17:46
    krystian k

wiem ze print serwer spowoduje ze do sieci bedzie mozna ja podłączyć ale szybkość i transmisja danych będzie taka jak na LPT a mi chodzi oto żeby ta kartę jakoś podłączyć -skonfigurować itp .

0
  • #30 14 Kwi 2005 08:37
    cymbi
    Poziom 27  

Nie przejmuj się prędkością. Wiem z własnego doświadczenia, że ta kopiarka szybciej chodzi na print serwerze niż na własnej karcie. Taki urok :) A tak poza tym jest bardzo duży problem z jej konfiguracją.

0