Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspers bosch tcc78k751/08 - Młynek buczy nie mieli

BSz1 02 Jan 2019 11:44 1761 7
 • #1
  BSz1
  Level 6  
  Cześć wszystkim i wszystkiego dobrego w nowym roku. Mój 2019 zaczął się od awarii ekspresu do kawy marki Bosch tcc78k751/08. Po uruchomieniu programu dla obojętnie jakiej kawy ziarnistej slychać jak młynek zaczyna buczeć w dziwny sposob (2-3s) i nie chce wystartować. Następnie po kilku sekundach program zostaje przerwany i mamy widok głownego menu. Zero komunikatu o błędzie. Ekspres normalnie przygotowuje kawe z kawy mielonej. Czy ktos spotkał się może z takim problem wcześniej albo ma jakis pomysł? Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.
 • #2
  mosmati88
  Level 23  
  Jeżeli w ekspresie jest pokrętło do ustawienia grubości mielenia to spróbuj podczas "buczenia" zmienić mielenie na grubsze.
 • #3
  BSz1
  Level 6  
  dj_mati dzięki za pierwszą radę. Jest pokrętło, nigdy wcześniej nie ustawiałem grubości mielenia więc nie mam punktu odniesienia, natomiast probowałem i dozując siłę, którą uznałem za bezpieczną dla plastikowego pokrętła młynek nie chcial się przestawić ani trochę. Teraz dostałem się do młynka i probuje do wyczyścić, ale ziaren, które są już w środku i tak nie daje rady wydlubać do konca. Nie wyglada, żeby cos wadziło mu "mechanicznie". Jakies inne pomysły moze przychodzą do głowy?

  Dodano po 20 [minuty]:

  Widzę, że młynek w ogóle nie kreci, ale "buda" od młynka pod czas tego buczenia drga.

  Dodano po 21 [minuty]:

  Filmik z praca a raczej brakiem pracy młynka.
 • #4
  BSz1
  Level 6  
  Ekspers bosch tcc78k751/08 - Młynek buczy nie mieli a jednak, wydaje mi się, że coś utknelo i blokuje start. To co widać na zdjęciu wystające z jednej strony (podobne do orzecha wloskiego) to raczej nie element integralny młynka (chyba ze coś odpadlo)?
 • #5
  BSz1
  Level 6  
  Udało mi się oczyścić młynek. Sprawa wygląda teraz tak: młynek juz nie buczy i mieli, ale mieli zdecydowanie za krótko po czym wyskakuje komunikat o niskim poziomie kawy i jak wczesniej program robienia kawy zostaje przerwany. Komunikat o braku kawy znika i widzimy normalny panel menu. Jednocześnie ekspres robi kawę z wsypanej kawy mielonej niezależnie od tego czy kawa faktycznie jest czy jej nie ma. Macie może jakieś porady w tej sytuacji?
 • #6
  BSz1
  Level 6  
  Up. Może ktoś coś potrafi podpowiedzieć? Z góry bardzo dziękuje.
 • #7
  nioop

  Home appliances specialist
  Zle odczytuje pomiar poboru prądu z młynka, z jego silnika.
  Możliwe ze problem ze szczotkami silnika, lub problem z błędnym odczytem na etapie płytki elektronicznej.
 • #8
  BSz1
  Level 6  
  Ekspres poszedł do naprawy. Uszkodzona płytka elektroniczna. Koszt wraz z ogólną konserwacją 300zl. Ekspres mieli teraz poprawnie. Błąd na płytce spowodowany zacięciem młynka. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.