Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo YOGA Tab 2 1051L - Brak możliwości naładowania baterii

02 Sty 2019 13:39 921 1
  • Poziom 1  
    Witam,

Posiadam od 5 lat tablet, który od kliku miesięcy zaczął mieć problemy przy ładowaniu baterii. Zaczęło się od wyłaczania i włączania ładowarki. Następnie wymiany przewodu pomiędzy ładowarką a tabletem. W końcu samej ładowarki. Problem jednak nie ustapił i już przed wymianą baterii nie byłem w stanie naładować baterii. Postanowiłem zakupić nową baterię i wymienić co przy użyciu poradników w internecie nie było problematyczne. Bateria dobrana w oparciu o dane techniczne Lenovo. Problem pozostał jednak ten sam. Bateria w dalszym ciągu nie ładuje się.
    Jak założyłem nową baterię tablet rozpoznał ją i prawidłowo ustawił wskaźnik naładowania na 100%. Jednak wraz z wyczerpywaniem się baterii nie przybywało energii podczas ładowania. Aktualnie finał jest taki, że tylko na dołaczonym zasilaczu mogę pracować. Odłaczając złącze baterii na płycie wszystko się wyłacza. Nie posiadam żadnego schematu serwisowego do tego urządzenia, żeby przeprowadzić diagnostykę co może być uszkodzone.
    Wszystko wskazuje, że potrzebna będzie wymiana płyty głównej. Czy ktoś z forumowiczów posiada może serwisówkę do tego sprzętu albo spotkał się z takim problemem i może podzielić się swoimi doświadczeniami?
    Z góry dziękuję za każdą pomoc w temacie.
  • Spec od monitorów
    Szukaj Lenovo Yoga Tab2-1051L jako płyty z opisem (taka jest u kol. ?)
    blade2_mb_h302.
    Lenovo Yoga Tablet 2-1051F 10.1" Genuine Laptop Motherboard BLADE2-MB-H302
    -płyta w US ok. 38.$/ EU troszkę drożej
    - jest wer. pod Win/ lub Android

* jest jeszcze płyta BLADE2-13a

Lenovo ost. w tabletach stosuje układ opisywany jako ( 358s 2166 )= SMB358SET-2166Y od X QUALCOMM
    Cytat:
    Programmable Switching Li+ Battery Charger with USB/AC Input, Current Path Manager, Turbo Charge Mode, AICL, USB On-The-Go and JISC8714/JEITA Support.