Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik z Lidla - przegrzewa się ?

02 Sty 2019 14:01 402 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Prostownik ULGD z Lidla z wyświetlaczem. Włączam tryb moto albo auto, pracuje/ładuje przez kilkanaście minut i przechodzi do trybu oczekiwanie (tak jakby była przerwa w zasilaniu). Próbuję przełączyć na dowolny tryb, wraca natychmiast do trybu Standby, słychać "stuknięcie" przekaźnika. Po odłączeniu od zasilania na dłuższy czas (godzina i więcej) znowu można włączyć ładowanie na kilkanaście minut i ponownie nie można przejść do trybu ładowania.
    Wiem, że nikt nie zdiagnozuje tego przez internet ale może ktoś miał taką sytuację? Może to przekaźnik albo jakiś bezpiecznik termiczny ? tylko nie wiem który to byłby element, w temacie "Prostownik ULGD 3.8 A1 - Uszkodzony prostownik" są zdjęcia tego urządzenia.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2955177.html#14258099
    Pozdrawiam i dziękuję
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 1  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 14  
    Lidl... sprzęt często potrafi zaskoczyć...cena kusi, a później zonk.
  • Poziom 10  
    Prostownik jest już po gwarancji- przez kilka lat działał poprawnie, niedawno kupiłem sobie nowy. Jeśli go nie naprawię to nie będzie straty, już się "zamortyzował". Ale gdyby się udało naprawić niewielkim kosztem byłoby fajnie a w dodatku ile radości :-)
  • Poziom 8  
    Jak z Lidla to daruj sobie. Żadnych części nie dostaniesz, nic nie pasuje. Po trzech latach złom. Dziwię się, że ludzie łakomią się na te 3 lata gwarancji. Zresztą na tym też oszukują. Źródła światła np. nie są objęte gwarancją. Lepiej kupić w sklepie droższy, a po gwarancji otrzymasz części. Ja LIDLA OMIJAM