Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips Lumea SC2001 - Nie wyzwala palnika

preket 02 Jan 2019 14:11 1968 0
    preket
    Level 15  
    Witam, nabyłem za grosze depilator i chciałem go ożywić dla mojej lubej ;)
    Depilator ładuje się ale nie wyzwala ładunku tz nie błyska.
    Po rozebraniu, widzę że głowny kondensator ładuje się w zależności od ustawionej mocy.

Założyłem że uszkodzony jest palnik - co raczej dyskwalifikuje ten sprzęt do naprawy bo nigdzie nie moge znaleść oznaczeń lub numeru części.

Po głębszym rozłożeniu widze jednak spalonych kilka elementów, jeden to rezysto R033 a drugi niestety jest zwęglony. Z tego co widze obok jest sterownik ładowania kondensatorów a z aplikacji wynika że uszkodzony element no N-MOSFET - Może ktoś ma rozłożony taki depilator lub schemat.

Zastanawia mnie fakt że mimo braku przycisniecia przycisku do "strzału" na palniku jest stałe napięcie 220v lub wyższe w zależnosci od ustawionej mocy - oznacza to pewnie fakt że przez spalone układy napięcie jest podawane cały czas na lampe - czy jest jakas opcja żeby sprawdzić palnik ? Bo jeżeli jest uszkodzony raczej nie ma sensu ratować płytki.

Na pierwszym zdjeciu znalazłem taką płytkę w innym temacie z forum ale nie mogę odczytać wartości elementu zaznaczonego kółkiem.