Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapalam światło radio szumi - Stare radio Sony CFS-W430L szumi po zapaleniu świ

elektronik2018 02 Sty 2019 16:20 171 5
  • #1 02 Sty 2019 16:20
    elektronik2018
    Poziom 7  

Witam, identyczny temat znalazłem tutaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3292303.html#16181216 Ale jego autor nie otrzymał rozwiązania na problem. No więc dziś przeniosłem stare radio do mojego pokoju, włączyłem i wszystko fajnie radyjko gra. Słońce na dworzu zachodzi, ja zapalam takie lampy na ścianach na korytarzu a radio szumi. Problem nie występuje w innych typach oświetlenia w całym domu, tylko przy tym. Podłączyłem radio pod listwę antyprzepięciową i wpiąłem ją do korytarza i jest to samo. Poniżej zdjęcia jak wygląda ta listwa i dowód że boczne światła są wyłączone.

0 5
  • #2 02 Sty 2019 16:25
    DiZMar
    Poziom 43  

Niektóre oświetlenie zwłaszcza z nowoczesnymi rozwiązaniami zakłócają odbiór rtv. Czy te Twoje ma certyfikat?

0
  • #4 02 Sty 2019 16:32
    elektronik2018
    Poziom 7  

Nie wiem, ale być może masz rację bo w te wakacje miałem generalny remont całego domu i ogólnie bardzo dużo elektryki zostało pozmieniane oraz dodane nowoczesne oświetlenia więc pewnie jakaś tam wina leży w tej nowoczesności. Certyfikat tak jak mówiłem - nie wiem czy ma.

Dodano po 1 [minuty]:

jozgo napisał:
    Czy to lampy LED?
    Twojego pytania nie zdążyłem doczytać, tak to nowoczesne lampy LED

0
  • #5 02 Sty 2019 16:39
    miro.nasz
    Poziom 22  

Witaj!
    Obecne żarówki oszczędne dają ten efekt zakłóceń. Żarówki mają przetwornice,które powodują warkot,buczenie nawet na UKF. Zacznij od wykręcania kolejno żarówki.
    Jak zniknie zakłócenie to zamień na zwykłą. Kiedyś w blokach wstawiali puszki w ścianie z przetwornicą do oświetlenia podsufitowego.
    Pozdrawiam Miro.Nasz.

0
  • #6 06 Sty 2019 20:23
    Jap
    Poziom 28  

Jeśli są to żarówki 12V to bardzo pięknie potrafią siać syfem "nowoczesne chińskie" zasilacze impulsowe. Ja mam plafon za ciężkie pieniądze made in Poland. Niestety - w środku siedzą dziadowskie, chińskie zasilacze impulsowe. Ba, nawet LEDy OSRAM nieźle syfią...

0