Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4b7 Problem elektryka - zaczęło się od central zamka

02 Sty 2019 17:24 192 3
  • Poziom 6  
    Witam

Dwa dni temu miałem problem z zamkiem. Samochód można było otworzyć tylko kluczykiem i tylko drzwi od kierowcy się otwierały. Przełącznik do otwierania/zamykania drzwi wewnątrz nie działał tak samo jak pilot. Poza tym wszystko działało. Dzisiaj zastałem akumulator rozładowany do zera(po przekręceniu kluczyka nawet kontrolki się nie zapaliły. Po prostu trup) Po krótkim podładowaniu aku i odpaleniu auta zauważyłem że oprócz zamka nie działają elektryczne szyby i oświetlenie wewnątrz samochodu.

Część objawów wygląda jak by awaria modułu komfortu tylko dlaczego aku padło do zera.
    Moje pytanie brzmi co jest przyczyną problemów z zamkami i szybami oraz co spowodowało wyładowanie akumulatora ???

Audi A4b7, 2.0 TDI, 140KM, 270tys przebiegu, aku BOSCH kupiony na początku 2018 roku.
  • Poziom 6  
    Po oględzinach znaleźliśmy wodę w "podszybiu" i zatkany odpływ. Idąc dalej tym tropem okazało się że moduł komfortu pływa w wodzie :/ Inżynierowie Audi mogli to bardziej przemyśleć.

Pozostaje mi rozkminić co rozładowało aku.
  • Poziom 38  
    rudzzikzary napisał:
    Pozostaje mi rozkminić co rozładowało aku.

Jak komfort pływał to nic dziwnego że akumulator się rozładował. Sterowniki nie przeszły w stan uśpienia i tyle. Jak usuniesz wodę to powinno być dobrze, no chyba że woda uszkodziła komfort lub inny sterownik.