Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gtx 1060 - czy mogę go podłączyć pod komputer z opisu ?

KubaKK. 03 Sty 2019 15:19 1122 61
    KubaKK.
    Poziom 3  
    Też go widziałem, ale poprzedni ma procesor i5-2500- 4x3.3ghz, a ten i5-2400- 2x 3.1ghz.

Teraz pytanie- który wybrać? :)
    Paweł1000
    Poziom 26  
    ten z i5-2500 to od razu odpada, ma małą obudowę, pewnie zasilacz też mały, jest droższy, jedyne co na plus to procesor, jednak nie jest to jakaś wielka różnica.
    KubaKK.
    Poziom 3  
    Rozumiem że ten co podesłales bylby dobrym wyborem ?

Napisalem do sprzedającego z prosba o podanie danych zasilacza :)

Czyli do tego kompa (jesli ma 320w) moge podpinac takie karty graficzne jak gtx 960, 1050?
    Paweł1000
    Poziom 26  
    Według mnie dobry wybór, zyskujesz SSD ze skonfigurowanym systemem, dodatkowo jak w twoim komputerze jest HDD SATA to go przekładasz do nowego komputera i masz LUX. Na jaki komputer byś się nie zdecydował to zwróć uwagę aby system był 64 bitowy, do gier to podstawa. Ktoś z forum doradza jeszcze biurowe LENOVO, poszperaj, posprawdzaj, ja w Lenovo nie siedzę, nie znam się, jednak może się okazać że Lenovo może być lepszą opcją (nie wiem jakie tam są zasilacze, płyta główna, bo przypomnę że do HP nie zamontujesz innego zasilacza niż jest ten z którym kupisz, obudowy też nie zmienisz, są niby jakieś przejściówki jednak nic na ich temat nie wiem, więc nie doradzę)

GTX960 to raczej nie, ale GTX1050 powinien obsłużyć bez problemu, pewnie i 1050 ti też obsłuży.
    KubaKK.
    Poziom 3  
    Chyba zostanę przy tym HP.

System jest 64-bitowy.
    KubaKK.
    Poziom 3  
    Już rozumiem :)

Dzięki wielkie wszystkim za chęci i pomoc !!
    :)
    KubaKK.
    Poziom 3  
    A nvidia gtx 1050 ma pobór mocy 75w, oraz rekomendowany zasilacz 300w.

Wiec jesli komputer z linku ktory podeslales ma zasilacz 320w to raczej nie powinno być problemu :)
    KubaKK.
    Poziom 3  
    cześć,
    kupiłem kompa z linku, z dyskiem ssd. teraz jeszcze karta. czy są jakieś karty o dobrej wydajności w przystępnej cenie, coś innego od gtx 1050? :)
    Paweł1000
    Poziom 26  
    Według mnie optymalnym wyborem będzie GTX 1050 ti (GTX 1050 ti jest szybsza od GTX 1050 i dodatkowo ma więcej pamięci).

No i jak ten komputer, jest różnica w porównaniu do tego komputera co miałeś?
    link z komputerem z SSD jest jeszcze aktywny...

we wcześniejszej twojej wypowiedzi dopiero teraz zwróciłem uwagę na to co napisałeś "procesor i5-2500- 4x3.3ghz, a ten i5-2400- 2x 3.1ghz" faktycznie sprzedawca umieścił takie dane w opisie, na pewno się pomylił bo i5-2400 ma 4 rdzenie.
    KubaKK.
    Poziom 3  
    Tak mylił się.
    Link jest aktualny bo transakcja odbyła się poza allegro. Udało mi się zakupic rowniez monitor i klawiature.

Co do tego kompa to różnica jest nie mala :D
    Pracuje w miarę cicho. Wydajność też nie najgorsza :) jedyne co brakuje to karty.

Dodano po 6 [minuty]:

A co sądzicie o R9 270X?

I czy z gtx 1050TI nie będzie bottlenecku?

Dodano po 45 [minuty]:

https://www.olx.pl/oferta/r9-270x-sapphire-nie-gtx-1050ti-1060-CID99-IDxBpuQ.html#64f805facf
    Paweł1000
    Poziom 26  
    Taka karta jak R9 270X to już bym wolał GT1030 2GB GDDR5, TPD tego R9 270X to 175W! nie ten zasilacz. Piszę to bo zgaduję że GTX1050ti za droga, tak na prawdę to RAM wypadało by też dokupić, jak komputer ma byc do gier. Dzisiaj akurat zamontowałem do takiego samego komputera GT1030 2GB GDDR5 i według mnie jest spoko, ten komputer co prawda jest głównie pod Corela Draw itp, ale nie raz w coś sobie w pracy gram, komputer gemingowy mam w domu i9-9900K, GTX 1070, DDR4 16 GB 3000MHz, no zapewne jest różnica ale sam taki procesor i9 to koszt kilkakrotnie większy niż cały komputer jaki kupiłeś, komputer który sam ci przecież poleciłem, moim zdaniem jak kupisz GT1030 2GB GDDR5 i DDR3 4 GB to i tak będziesz miał rakietę w porównaniu z tym co miałeś, w dodatku nie wydasz fortuny na podzespoły.
    Jak się zdecydujesz na GT1030 to podaj link bo niektóre GT1030 to straszna lipa (oczywiście ja bym proponował zakupić GTX1050ti + 4GB DDR o ile kasy wystarczy).
    KubaKK.
    Poziom 3  
    tylko czy przy gtx 1050 ti nie będzie bottlenecku?
    Paweł1000
    Poziom 26  
    Tamta GT1030 jest co prawda na dobrych pamięciach, jednak jest droga i ma chłodzenie pasywne, według mnie nie warta zakupu, odnośnie GTX750ti to może być - wymaga zasilacza minimum 300 W, więc powinna być OK, ale jeżeli zdecydujesz się na GTX750ti to szukaj wersji bez konieczności podłączenia dodatkowego zasilania, bo takie były, więc w grę wchodzą raczej wersje referencyjne.

porównanie obu kart GTX750ti vs GT1030 GDDR5 tu link https://www.youtube.com/watch?v=94ErjYk8G1w ja bym się trochę obawiał kupowania tak starej karty bez gwarancji, w dodatku droższej, GT1030 GDDR5 można kupić za 210 zł.

RX 570 zalecany zasilacz powinien mieć moc 500 W, według mnie się nie nadaje, w dodatku kiedyś miałem referenta i karta potrzebowała dodatkowego zasilania, więc na moje oko, w ogóle nie nadaje do tego komputera, kolego enhanced mógłbyś uzasadnić wybór do tego komputera tej konkretnej karty?.
    Robert B
    Poziom 43  
    KubaKK. napisał:
    stan niezany:

Tego typu ogłoszeń unika się.
    "Nieznany", "Niesprawdzony" oznacza w 100% przypadków - uszkodzony.
    Paweł1000
    Poziom 26  
    ta pierwsza GT1030 jak najbardziej OK, pod warunkiem że to ta karta, gdyby było zdjęcie to można by coś powiedzieć, a zdjęcia niestety nie ma, (na OLX kiedyś pojechałem kupić monitor Samsung 27 cali za 200 zł., na miejscu okazało się że to 21,5 cala - kupiłem go ale za 130 zł., inny przykład - pamieć DDR4 8GB za 160 zł. okazało się że to DDR3 8GB - kupiłem ale za 70 zł., to nie tak że ktoś chce oszukać, po prostu może się nie zna i dlatego zdarza się błąd w opisie).
    Ta druga karta odpada bo jak nie wiadomo czy działa to zapewne nie działa, no bo co za problem sprawdzić? W dodatku zalecany zasilacz to 500W ( https://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-760-pl.html#pdpContent=2 ) daruj sobie takie stare karty.
    KubaKK.
    Poziom 3  
    jednak chyba zostanę przy tych 1050'tkach. albo 1050 TI, albo 1050.
    enhanced
    Poziom 42  
    KubaKK. napisał:
    jaki Pheonom?

Phenom twój CPU ze zdjęcia.

Paweł1000 napisał:
    RX 570 zalecany zasilacz powinien mieć moc 500 W, według mnie się nie nadaje, w dodatku kiedyś miałem referenta i karta potrzebowała dodatkowego zasilania, więc na moje oko, w ogóle nie nadaje do tego komputera, kolego enhanced mógłbyś uzasadnić wybór do tego komputera tej konkretnej karty?.

RX 570 ma 150W TDP więc normalne że wymaga dodatkowego zasilania.

500 W zasilacz to może kiedyś były to dobre wskazania ale od dawna najważniejsza linia 12V ma w zasadzie tyle co główny wydajność zasilacza więc przy 500W obecnym zasilaczu to podłączy 2x rx 570 i jeszcze mu zostanie na konkretny CPU.

Rx 570 to są okolice 1060 - więc dość mocno 1050 i 1050ti odstają - te oczywiście mają o połowe mniejszy pobór prądu ale przecież to nie ta sama półka wydajnośćiowa i w danej chwili rx 570 4GB jest najoptymalniejszy.
    Paweł1000
    Poziom 26  
    Możesz jeszcze rozejrzeć się za RX460 RX550, jednak ja z kartami od AMD (RX470) miałem złe wspomnienia, dopiero jak zmieniłem na GTX1070 wszystkie problemy znikły, zaś z kartami od Nvidii nie miałem nigdy żadnych problemów, a komputerów trochę mam, tak się złożyło że każdy komputer ma kartę od Nvidii.

Przypomnę tylko, że autor zakupił komputer mający już trochę lat, więc zasilacz nie jest tak nowoczesny jak obecne zasilacze, a karty graficzne RX... są z raptem od dwóch trzech lat, ich specyfikacja też jest świeża.
    Paweł1000
    Poziom 26  
    Jeżeli sprzedawca jest wiarygodny to karta może być, niby wszystko OK, tylko dlaczego nie ma możliwości zobaczenia innych ogłoszeń użytkownika? W każdym razie konto założone dawno, jest nr telefonu, można zadzwonić i wybadać, jak będzie włączała się automatyczna sekretarka, lub nikt nie będzie odbierał to bym sobie darował. OLX to raczej ogłoszenia lokalne... w dodatku OLX strasznie się zepsuło, zrobili limity... jak sprzedawać to teraz najlepiej opłaca się Allegro.