Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Grand scenic 2007 opinie

02 Jan 2019 21:21 645 11
  • Level 3  
    Witam interesuje mnie zakup Renault Grand scenic 2l benzyna 2007 lub 8 rok .czy warto go kupić. Proszę o opinie. mam 3 dzieci dlatego szukam niedrogiego samochodu rodzinnego. Dziękuję
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 34  
    Nie ładować LPG .
    Nie oszczędzać na częsciach zamiennych ( nie brać chińskiego gów...., kupować najlepiej oryginały ) .
    Nie oszczędzać na mechaniku - poszukać takiego który pracuje z Renówkami.
    Niestety Renówka wymaga dużej kultury technicznej osoby obsługującej - Pan Janusz z stodoły prędzej zepsuje niż naprawi.
    Znaleźć samochód bezwypadkowy ( z tym będzie duży problem) .
    Przeważająca ilośc awarii jest powiązana z nieprawidłową naprawa powypadkową .
    Samochód bardzo wdzięczny , pojemny, ustawny i komfortowy . :D
    Jedynym minusem może być spalanie :cry:
  • Level 41  
    Nie ładować LPG do silnika wprost do tego stworzonego?
  • Level 39  
    Akurat takiego Granda się pozbyłem, a miałem go od 2011.
    Z uwag:
    - nie miał problemów z elektryką (z wyjątkiem pękniętego kabelka od opuszczania szyby w drzwiach kierowcy);
    - co 3-4 lata należy wymieniać linki od elektrycznego ręcznego. Zestaw linek do dostania na Allegro za jakieś 250-300; samodzielna wymiana 45 min poziom trudności 2 (filmik na YT). Gdy jakiekolwiek problemy zaczną się z ręcznym - zacząć od kontroli linki.
    - silnik 16v 2.0 bardzo paliwożerny a miałem skrzynie automat. Nie miałem w nim gazu, ale silnik chodził jak dzwon. Nie brał oleju, pod koniec eksploatacji zaczął się pocić koło miski i koło głowicy.
    - nigdy mi w nim dobrze klima nie działała, ale w moim regionie raczej jest słabo używana.
    - wymiana tylnych tarcz hamulcowych drogo wychodzi bo są zintegrowane z łożyskami.
    - często się zdarzają luzy na wewnętrznych przegubach maglownicy, ale podobno temat do ogarnięcia przez zdolnego mechanika.
    - unikać skrzyni - automatu. Co prawda wygoda, ale jak się źle trafi to mogiła. Automat ma tylko 4 biegi i na autostradzie ma bardzo wysokie obroty. Poza tym w porównaniu do obecnego Civic’a to te automaty jak wyrób z dwóch różnych epok.

Przed kupnem zabrać auto na CLIPa i przeskanować w poszukiwaniu błędów. Zwykły tester tego nie ogarnie, bo on skanuje jedynie sterownik silnika a Scenic ma ponad 10 komputerów.
  • Level 34  
    sebap wrote:
    Nie ładować LPG do silnika wprost do tego stworzonego?

Piszesz jako użytkownik takiego silnika z LPG , czy jako osoba zagazowywująca takie silniki :?:
  • Level 41  
    Jako użytkownik silnika F4R, o instalacjach też jakieś tam pojęcie mam.
  • Level 34  
    sebap wrote:
    Jako użytkownik silnika F4R
    z LPG :?:
  • Level 34  
    W zeszłym roku zrobiłem 4 remonty tego silnika - padły gniazda w głowicach.
    U rekordzisty padła głowica po przebiegu 25 000 km na LPG
    Silnik się nadaja pod LPG pod warunkiem że :
    A/ LPG zakłada osoba która wie czym grozi zbyt uboga mieszanka na LPG i który nie ładuje byle dziadostwa do LPG i zakłada tylko części LPG renomowanych producentów.
    B/ właściciel nie jest sknerą i dokonuje co najmniej raz na 10 000km kontroli i regulacji mapy wtrysku u gazownika który się na tym zna.
  • Level 41  
    Jaki więc wniosek? LPG do tego silnika jest jak najbardziej ok, unikać gazowników-druciarzy.
    Nie wiem po co regulować dobra mapę co 10tys, chyba, że są założone dziadowskie Valteki lub inne wtryskopodobne graty.
  • Level 34  
    sebap wrote:
    LPG do tego silnika jest jak najbardziej ok, unikać gazowników-druciarzy.

Tylko skąd zwykły użytkownik ma wiedzieć czy gazownik to druciarz czy nie ?
    Moim zdaniem LPG tylko dla osób "oświeconych " które wiedzą o co chodzi w mechanice.
    Niestety dla osób nietechnicznych zabawa w LPG często kończy się dodatkowymi wydatkami na remont silnika.
  • Level 41  
    Wniosek - gaz ok ale trzeba poszukać nie konkretnego gazownika.