Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Erazer X7843 - Nie włącza się ekran po zgaśnięciu

02 Sty 2019 21:37 123 2
  • Poziom 12  
    Witam,

od wielu dni borykam się z problemem z moim laptopem. Jest to Erazer X7843 w niezmodyfikowanej wersji od producenta:
    Płyta główna - MEDION P670RG1M
    Chipset - Intel HM170 (Skylake PCH-H)
    BIOS - 1.05.07RME2_00012 (UEFI)
    RAM - 16GB DDR4 15-15-15-36
    CPU - Intel i7-6700HQ
    VGA - nVidia GTX980M, wersja sterownika: 23.21.13.8927 (GeForce 389.27)
    Windows - Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 17763.195 (1809/RS5)

Mój problem polega na tym, że gdy zgaśnie ekran po okresie bezczynności, to więcej się nie podświetla. Muszę wcisnąć włącznik by komputer uśpić i dopiero wtedy się zapala. Nie potrafię się pozbyć tej usterki, w przeciągu trzech dni formatowałem komputer dwanaście razy. Gdy zainstalowałem starszą wersję Windowsa, to problemu nie było. Znów się pojawił, gdy komputer sam się zaktualizował do najnowszej wersji.
    Nie potrafię sobie poradzić z tym zagadnieniem, nadmieniam, że nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Usterka zaczęła się pojawiać się późną jesienią, długo radziłem sobie usypiając komputer, ale w święta miałem więcej czasu i zdecydowałem się postawić system na nowo. No i mimo czystej instalacji i zainstalowania najnowszych sterowników i wersji systemu problem dalej się pojawia.

Serdecznie proszę o pomoc, bo sprawa jest bardzo irytująca.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Jeśli laptop jest nieużywany najpierw wyłączany jest ekran (wybudzisz go dowolnym klawiszem czy ruchem myszki) następnie usypia się dysk (wybudzenie w podobny sposób), następnie przechodzi w stan hibernacji i tu już żeby go obudzić (nie wiem czy można to zmienić) należy wcisnąć włącznik. Wtedy laptop powinien się obudzić. Te ustawienia hibernacji (co i kiedy ma się wyłączyć) dostępne są w planach zasilania.
  • Poziom 12  
    Ja o tym doskonale wiem. Problem w tym, że nie zapala się wyświetlacz po zgaśnięciu. Dysk nie zdąży się wyłączyć, ani przejść w stan uśpienia. Potrafię ustawić plan zasilania i z tym nie mam problemu. Po prostu raz zgaszony ekran się nie zapala, zarówno na zasilaniu bateryjnym jak i na kablu.

Wyłączanie dysków i przechodzenie w stan uśpienia i hibernacji mam wyłączone na stałe. Interesuje mnie by gasł wyświetlacz i zapalał się po poruszeniu myszką. A tego nie robi, muszę go usypiać by się zapalał i ewidentnie jest to problem programowy.