Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAPSCREEN - wyświetlacz dedykowany do uzupełniania ekranu laptopów

ghost666 03 Sty 2019 01:12 1599 5
 • LAPSCREEN - wyświetlacz dedykowany do uzupełniania ekranu laptopów
  Jeśli chcesz dodać do swojego laptopa, na rynku dostępnych jest wiele dodatkowych wyświetlaczy, takich jak np. DUO. Ma on przekątną 12,5". Projekt ten sfinansowano w ramach kampanii crowdfundingowej - zebrano ponad 800 tysięcy dolarów od 4000 wspierajacych. Jednakże wyświetlacz ten ma sporo wad - 12 mm grubości i 680 gramów wagi.

  Obecnie pojawiła się na rynku ciekawa alternatywa - LAPSCREEN. Opracowany przez Michéla Haesego ekran także ma 12,5" cala wielkości przekątnej i obsługuje rozdzielczość Full HD, ale waży zaledwie ok 250 gramów i ma grubość od 4 mm do 8 mm. Jak mówi twórca tego rodzaju ekran pozwala na stworzenie prawdziwego, w pełni przenośnego biura.

  Ekran podłącza się np. do laptopa, z pomocą USB-C, poprzez który także jest zasilany. Do pojedynczego komputera podłączyć można więcej niż jeden taki ekran, na przykład do typowego Macbooka podłączyć możemy nawet cztery tego rodzaju ekrany dodając do naszego zestawu niecały kilogram wagi. Wszystkie te ekrany zasilane mogą być z pojedynczego zasilacza USB-C o mocy 60 W.

  Smartfony, które obecnie dysponują coraz większą mocą obliczeniową - czasami tak dużą jak niektóre laptopy - także skorzystać mogą z nowego LAPSCREEN. Do dowolnego smartfona dołożyć możemy ekran, ważący niewiele ponad 200 g. W ten sposób, dołączajac do tego klawiaturę na Bluetooth i zasilacz USB-C otrzymujemy bardzo kompaktowy zestaw, zapewniający nam możliwość pracy w niemalże dowolnym miejscu, nie zajmując w naszym plecaku wiele miejsca. Do zestawu dodać możemy mysz, wykorzystywać ekran dotykowy telefonu lub wybrać monitor z ekranem dotykowym.

  LAPSCREEN - wyświetlacz dedykowany do uzupełniania ekranu laptopów


  Oprócz USB-C, nowy ekran podłączyć możemy także poprzez klasyczne wyjście HDMI, czy też dowolny inny port - DisplayPort, DVI, VGA czy nawet przez WiFi używając dongla MiraCast.

  Dzięki formatowi 12,5" ekran ma wielkość podobną do kartki A4, dzięki czemu daje wygodnie nosić się w plecaku czy teczce. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju ekranów, możliwe jest zrezygnowanie z przynajmniej części drukowanych dokumentów, które czytać można na dodatkowym ekranie naszego laptopa.  Faytech produkować będzie LAPSCREEN. Wersja bez ekranu dotykowego kosztować ma 200 dolarów, a wersja z ekranem dotykowym wyceniona została na 300 dolarów. Wszystkie wyposażone są w port USB-C, HDMI oraz micro HDMI.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2018/12/30/lapscreen-ultralight-ultrathin-display-usb-c-hdmi/

 • #2 04 Sty 2019 14:37
  J_Bravo
  Poziom 27  

  Wystarczy tablet i odpowiednia aplikacja i mamy to samo a nawet więcej.
  LAPSCREEN - wyświetlacz dedykowany do uzupełniania ekranu laptopów LAPSCREEN - wyświetlacz dedykowany do uzupełniania ekranu laptopów

 • #3 04 Sty 2019 19:46
  konior966
  Poziom 21  

  Mam coś takiego od około roku.
  Zasilanie przez złącze micro USB lub wtyk DC, napięcie 5 lub 12 woltów.
  Metalowa obudowa, wbudowane głośniki, mocowanie VESA 75x75, matryca IPS 1920x1080p dwa wejścia mini HDMI i możliwość sterowania ustawieniami z poziomu aplikacji (obsługuje DDC)

 • #4 06 Sty 2019 10:17
  Euzebiusz23091998
  Poziom 15  

  Heheh. Smutne jest to, że ludziom można wcisnąć produkt który już jest na rynku jeszcze raz na kickstarterze w wyższej cenie. W zasadzie dużo osób ma tablety w domu niepotrzebne itd, są aplikacje na androida które pozwalają przekształcić taki tablet w monitor, działa to całkiem nieźle, może opóźnienie jest za duże, żeby grać w gry, ale do prac biurowych polecam, mam, korzystam, i praktycznie za darmo :)

 • #6 06 Sty 2019 20:22
  bialy20
  Poziom 20  

  Sam sobie coś takiego zrobiłem! Z chińskiego kontrolera i matrycy z laptopa! Wszystkie wejścia plus tuner TV i możliwość odtwarzania filmów z USB. Koszt, oprócz praktycznie dowolnej matrycy około 50 zł!