Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fibrowa znakowarka laserowa MA - Od czego zacząć

03 Sty 2019 13:41 240 3
  • Poziom 2  
    Witam Wszystkich. Na wstępie proszę o wyrozumiałość bo jestem zupełnym świezakiem w tych sprawach. Nie wiem też czy temat umieszczam w dobrym dziale. W firmie zakupilismy owe urządzenie, przymierzamy się do jakiegoś szkolenia w tej dziedzinie, ale chciałbym zasięgnąć opinii doświadczonych. Na ile mogę sobie taką maszyną pozwolić. Interesuje Nas grawerka na metalach i innych tworzywach takich jak plastik czy drewno. Chodzi o artykuły ozdobne, reklamowe, pamiątkowe. Jak głęboka może być grawerka, czy urządzenie radzi sobie z cięciem niektórych materiałów. Słabo mi idzie szukanie informacji w internecie na ten temat. Przepraszam z góry za moje amatorskie pytania, liczę na Waszą pomoc
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Odpowiedź, jak na elektrode przystało :D Oczywiście, że włączylismy, i grawerujemy sobie różne rzeczy ale narazie czujemy się jak dzieci we mgle. Np. mamy problem z drewnem, producent podaje, że graweruje drewno powlekane, ale zaczęliśmy próbować ze skrzynką z litego drewna i efekt marny albo nie robi nic albo zaraz pali to drewno, zastanawiam się czy jest możliwa grawerka w litym drewnie.
  • Poziom 10  
    Witaj, podaj więcej informacji na temat lasera jaki posiadacie dokładny model, ew. zdjęcie pokaż na zdjęciach efekty jakie wychodzą, pomogę w dobraniu parametrów na tyle ile pozwoli nam maszyna. Opisz też lub załącz zdjęcia jakich parametrów używasz i co z tego wychodzi. Na jakiej sozcewce F-Theta pracujecie? Ewentualne jej oznaczenie też da sporo informacji.
    Pozdrawiam serdecznie