Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolizja, mała wartość odszkodowania z OC sprawcy, jak się odwołać? Czytaj więcej

Onnaax 03 Jan 2019 14:06 780 5
    Onnaax
    Level 8  
    Witam.
    Piszę z prośbą o pomoc w odwołaniu się od decyzji i wyceny rzeczoznawcy po kolizji. Niestety, rzeczoznawca ubezpieczyciela wyliczył koszt na lekko ponad 600zł dla mnie. Jestem oczywiście nie zadowolona z tego, chcę pisać odwołanie. ASO wyliczyło tak na "oko" na ok 2000zł Zestawienie kosztów naprawy pojazdu wygląda mniej więcej tak: Wartość naprawy - 620 zł Robocizna blacharsko-mechaniczna - 67zł Robocizna lakiernicza - 260zł Materiał lakierniczy - 314 zł Części zamienne, materiały drobne, koszty dodatkowe - 57zł Wartość naprawy netto - 504zł Samochód: Skoda Octavia I 2009 rok. 1.6

Podgląd wyceny

Uszkodzony jest lakier jak i powłoka plastiku zderzaka (gruba rysa) plus wiele przetarć i czarnych śladów na powłoce lakierniczej. - Na błotniku jest tez uszkodzenie lakieru, przetarcie, - Zarysowana jest listwa plastikowa na zderzaku. - naruszone są zaczepy osłony plastikowej na błotniku. Jak dobrze rozumiem, to naprawa zaproponowana przez rzeczoznawcę ma wyglądać na naprawę lakierowanie punktowe, a nie lakierowanie całego elementu/elementów? Druga sprawa to czy jeżeli rysa, uszkodzenie na powierzchni plastiku jest to czy mogą zlecić samo lakierowanie / szpachlowanie a nie wymianę całego zderzaka lub co najmniej lakierowanie samego zderzaka? (Zderzak jest plastikowy) Bardzo proszę o pomoc i doradztwo co teraz zrobić i jak uzasadnić moje odwalanie aby otrzymać godziwą zapłatę za straty. A i jeszcze jedno, wszystko do naprawy, lakierowania ale gdzie spadek wartości samochodu po kolizji tych ich napraw? Chciałabym Was się poradzić ile powinna wynieść taka naprawa? W sensie zrobienia tego porządnie, zgodnie z sztuką czyli lakierując całe elementy a nie punktowo bo tak chyba wychodzi z ich kalkulacji, że tak właśnie chcą to zrobić. Bardzo proszę o porady, w załączeniu podsyłam zdjęcia przestawiające uszkodzenia.

Podgląd zniszczeń:
    Podgląd-1
    Podgląd-2
    Podgląd-3
    Podgląd-4
    Podgląd-5
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
    wzielonymgaju18
    Level 18  
    Naprawa bezgotówkowo w ASO czy innym warsztacie. Ewentualnie odwołanie na zaniżone odszkodowanie. Proponuję w ten sposób. Szanowni państwo, nie zgadzam się z przedstawioną wyceną, ponieważ nie jest adekwatna do powstałych szkód na moim samochodzie. Uszkodzeniu uległ zderzak oraz błotnik. Mając na uwadze, że samochód przed szkodą był nieuszkodzony, domagam się przywrócenia stanu technicznego i wizualnego z przed szkody. Aby tego dokonać należy wymienić zderzak na nowy, oraz polakierować zderzak i błotnik. Uszkodzenia zderzaka dyskwalifikują go do ponownego użytku ponieważ uszkodzona jest struktura plastiku oraz został odkształcony. Wszelakie próby naprawy i szpachlowania nie będą trwałe i powłoka lakiernicza może pękać. Cena nowego zderzaka wynosi około 500zł natomiast koszty lakierowania i montażu w warsztacie kształtują się w granicach 500zł za element, co sumarycznie daje kwotę 1500zł. Reasumując, szkoda nie powstała z mojej winy, ze swojej strony dokonałem wszelkich starań do jej zminimalizowania, Proszę o wypłatę kwoty umożliwiającą naprawienie samochodu w sposób profesjonalny zgodnie ze sztuką napraw przewidzianą przez konstruktorów pojazdu.

Dodano po 35 [sekundy]:

Można też starać się o auto zastępcze.

Dodano po 30 [sekundy]:

Można też starać się o auto zastępcze.
    Aleksander_01
    Level 41  
    Czy komuś tu j.bią się króliczki w głowie.
    Przecież widać że to stary samochód (rdza odgryzła lakier), jest tylko jedna mała ryska na plastiku i kilka drobniejszych na błotniku. Nic nie jest wgniecione ani uszkodzone. Bardzo byłoby fajnie i ceny ubezpieczeń też byłyby fajne gdyby do każdego starego strupka ubezpieczyciel fundował mu nową część.
    Ja najpierw obejrzałem zdjęcia i myślałem że ubezpieczyciel omówił wypłacenia odszkodowania motywując niską wartością szkody.
    A tu 600 zł, naprawdę gość miał gest gdyż nie swoje dawał.
    Ludzie miejcie trochę sumienia i nie uważajcie się za pępek świata. Rozumiem, szkoda jest szkoda, ale bez przesady.
    Piszesz że "uszkodzenia zderzaka dyskwalifikują go do ponownego użytku ponieważ uszkodzona jest struktura plastiku oraz został odkształcony. Wszelakie próby naprawy i szpachlowania nie będą trwałe i powłoka lakiernicza może pękać". A kto ty jesteś, masz jakieś wykształcenie w tym kierunku ? Stan wizualny sprzed szkody - zardzewiały błotnik, czyli tego nie powinni malować.
    stomat
    Level 36  
    A gdzie są te uszkodzenia? Bo ja tu widzę lekko przetarty błotnik.
    dr.master
    Level 38  
    Prawda jest taka że ubezpieczyciel rękami warsztatu ma przywrócić auto do stanu z przed zdarzenia.
    W Twoim przypadku zgłosiłbym chęć oględzin w ASO i na czas tych oględzin oraz naprawy bierzesz samochód zastępczy z OC sprawcy zdarzenia.
    Reszta Cię nie interesuje.