Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stelaż Geberita, opinia hydraulika.

03 Sty 2019 14:36 1839 6
  • Poziom 14  
    Mili Państwo, przymierzam się do kupna STELAŻU PODTYNKOWEGO WC GEBERIT. Poleca tę firmę mój dobry znajomy hydraulik. Niemniej przeglądając różne fora, czy opinie na temat różnych modeli natknąłem się na takie opinie..pozwolę sobie zamieścić:

GEBERIT UNIFIX DELTA 50 CM PRZYCISK CHROM

Jako monter instalacji sanitarnych montowałem Geberita wiele razy. Uważam, że sam stelaż jest wykonany solidnie lecz osprzęt, czyli spłuczka, mocowania rur są tandetne. Kilka razy juz wypadła rura zasilająca spłukiwanie, elementy mechanizmu w spłuczce są plastikowe wraz z zaworem i zdarza się, że pękają. Wtedy mieszkanie sąsiada zalane i trzeba kuć kafle żeby się dostać do zaworu. Wszystkie elementy można łatwo wymienić przez otwór guzika spłuczki oprócz zaworu.
    Zdecydowanie nie polecam Geberita, o wiele lepszym rozwiązaniem jest Koło albo Grohe w którym mechanizm spłuczki działa na powietrze.

oraz

po 3 miesiącach zepsuł się zawór zamykający dopływ wody wszystko w tym zas..ran..ym gebericie jest plastikowe żałuje ze koła nie kupiłem

kilka było pozytywnych..

co sądzicie o tej firmie, czy rzeczywiście te stelaże są takie awaryjne? spotkaliście się z taki przypadkiem?
  • AdexAdex
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Ja nie jestem zawodowy hydraulikiem ale budowałem już dwa takie zestawy, jeden 20 lat temu u siostry a drugi 10 lat temu u siebie i obydwa pracują bezawaryjnie do dziś.
    Może jakość dzisiejszych produktów spadła ( jak zresztą wszystkiego ).

Brat ma zabudowany zestaw Grohe ze sterowaniem pneumatycznym i u niego jest taki problem, że czasami się zawiesza to sterowanie i spłuczka cieknie.

A Koło z tego co wiem też należy do grupy Geberit.
  • AdexAdex
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Mam dwie spłuczki podtynkowe Geberita 18-ty rok.
    Żadnych usterek czy zastrzeżeń.
    Wiem, może i racja, że 18 lat to inna epoka. Inne wyroby.
    Ale było pytanie o opinię, więc piszę.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Mam dwa stelaże Geberita w domu i każdy już 8 lat - bez zastrzeżeń. Jeżeli dobrze pamiętam to wersja duofix. Do obu mam miski Cersanit zamontowane . Nie wiem jak teraz z ich jakością, ale kiedyś były drogie :), ale dobrze wykonane.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Jak je kupowałem to chyba nie było takich spłuczek innej firmy.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Posiadam Geberit Duofix prawie dwa lata i nie było z nim żadnych problemów. Przy zakupie kierowałem się opiniami w internecie i niektóre potwierdzały wyższość modelu Duofix nad Unifix jeśli chodzi o jakość.
  • Moderator
    Geberit Duofix działa u mnie od ok. 10 lat - żadnych problemów.