Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vordon HT-869BT - Jak podłączyć radio Vordon w samochodzie

mati3910 03 Jan 2019 17:09 15933 13
 • #1
  mati3910
  Level 10  
  Witam
  Mam mały elektryczny problem. Mianowicie posiadam radio Vordon HT-869BT i chciałbym podłączyć je w Alfie 147. Orginalne kostki pasują do radia ale niestety po podłączeniu radio się nie włącza. Prawdopodobnie potrzebuję stałe zasilanie ale nie za bardzo wiem czy trzeba piny w kostce od strony samochodu przestawić czy pociągnąć dodatkowe zasilanie. Mam w instalacji pociągnięty kabel do dodatkowego zasilania bo potrzebowałem kiedyś do innego radia które tak samo potrzebowało zasilania ale teraz kabelek jest rozłączony i nie wiem gdzie go teraz wpiąć, zarówno do jakiegoś zasilania jak i w kostce do radia. Czy ktoś wie może co i jak i mógłby pomóc? :) Vordon HT-869BT - Jak podłączyć radio Vordon w samochodzie
 • #2
  sosarek

  Level 43  
 • #3
  kokapetyl
  Level 43  
  Jak wyglądają napięcia na żółtym i czerwonym ?
  Na żółtym powinieneś mieć stałe zasilanie (pamięć), czerwony to załączenie radia (np ze stacyjki). Ostatecznie możesz obydwa podłączyć pod stałe zasilanie.
 • #4
  mati3910
  Level 10  
  Obecnie pod stare radio które wymagało dodatkowego prądu mam dołożony kabelek( ten biały na zdjęciu) w instalacji który jest wpięty pod bezpiecznik zapalniczki ale przy kostce radia pin jest wypięty i nie wiem w które miejsce go wpiąć. Wydaje mi się że gdybym wiedział gdzie wpiąć ten pin w kostce zasilającej to radio by zadziałało.
  Vordon HT-869BT - Jak podłączyć radio Vordon w samochodzie [img-1]
 • #5
  sosarek

  Level 43  
  Przecież dostałeś wszystkie niezbędne informacje włącznie z rozpiską pinów.
 • #6
  kokapetyl
  Level 43  
  mati3910 wrote:
  ale przy kostce radia pin jest wypięty i nie wiem w które miejsce go wpiąć.

  A kolega sprawdził link jaki podał "sosarek " post #2 (gdybyś nie wiedział gdzie szukać)
 • #7
  mati3910
  Level 10  
  Sprawdziłem aczkolwiek i tak nie bardzo wiem gdzie co i jak
 • #8
  damiancz
  Moderator of Car Radios
  Quote:
  2. Posty, z których wynika, że ktoś nie bardzo orientuje się w temacie napraw proszę zamieszczać w dziale "RadiaSamochodowe Początkujący".
  Jest to dział dla nieposiadających odpowiedniego doświadczenia w naprawianiu urządzeń RTV, ale bezwzględnie posiadających podstawową wiedzę z zakresu elektroniki (miernictwo, czytanie schematów, budowa i działanie elementów elektronicznych, podstawy teoretyczne działania urządzeń).
  Posty nie spełniające tego warunku należy pisać w "Początkujący Naprawy".
  Posty zaniżające poziom, które zostaną umieszczone w "RadiaSamochodowe Początkujący" zostaną tam przeniesione lub znajdą się w koszu.


  Przenoszę, a kostka ISO jest chyba typowa :idea: wyszukiwarka nie wyrzuca wyników :?:
 • #9
  sosarek

  Level 43  
  mati3910 wrote:
  i tak nie bardzo wiem gdzie co i jak

  Więc udaj się do elektromechanika lub kogoś kto ma pojęcie o elektronice, posiada miernik i umie się nim posługiwać.
 • #10
  mati3910
  Level 10  
  Więc tak, udało mi się podpiąć zasilanie z zapalniczki do kostki i po włączeniu zapłonu radio się włącza ale po wyłączeniu nie zapisuje ustawień. Jak więc zrobić aby radio trzymało ustawienia i żeby można je włączyć bez zapłonu?
 • #11
  sosarek

  Level 43  
  Yellow - Memory Backup podpiąć pod stałe zasilanie.
 • #12
  mati3910
  Level 10  
  Czyli rozumiem że trzeba zamienić czerwony kabelek w kostce czyli zasilanie po stacyjce z tym kabelkiem który doprowadziłem z zapalniczki?

  A jeszcze pytanie bo po włączeniu radia nie działa podświetlenie, więc mam rozumieć że do podświetlenia mam doprowadzić jeszcze jeden kabelek do kostki?
 • #13
  sosarek

  Level 43  
  Różowy, czerwony i żółty razem do zasilania.
  Zanim zadasz pytanie dlaczego w czasie jazdy nie możesz np.oglądać filmów - brązowy do masy.
 • #14
  Cowboy zagrabie
  Level 31  
  Włoskie gabloty raczej po wyłaczeniu zapłonu nie podają napięcia na gniazdo zapalniczki. Musisz znaleźć na tablicy bezpiecznikowej bezpiecznik na którym jest prąd po wyjęciu kluczyka i tam wpiąć biały kabelek łącząc go z żółtym w kostce radia, natomiast do czerwonego podpiąć prąd po kluczyku. oprócz tego podłączając pomarańczowy kabel do bezpiecznika od świateł przyciemnisz wyświetlacz po załaczeniu świateł. natomiast do masy musisz podłączyć dwa kable z radia, brązowy i czarny.