Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vordon HT-869BT - Jak podłączyć radio Vordon w samochodzie

mati3910 03 Jan 2019 17:09 11484 13
    mati3910
    Level 9  
    Witam
    Mam mały elektryczny problem. Mianowicie posiadam radio Vordon HT-869BT i chciałbym podłączyć je w Alfie 147. Orginalne kostki pasują do radia ale niestety po podłączeniu radio się nie włącza. Prawdopodobnie potrzebuję stałe zasilanie ale nie za bardzo wiem czy trzeba piny w kostce od strony samochodu przestawić czy pociągnąć dodatkowe zasilanie. Mam w instalacji pociągnięty kabel do dodatkowego zasilania bo potrzebowałem kiedyś do innego radia które tak samo potrzebowało zasilania ale teraz kabelek jest rozłączony i nie wiem gdzie go teraz wpiąć, zarówno do jakiegoś zasilania jak i w kostce do radia. Czy ktoś wie może co i jak i mógłby pomóc? :) Vordon HT-869BT - Jak podłączyć radio Vordon w samochodzie
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    kokapetyl
    Level 43  
    Jak wyglądają napięcia na żółtym i czerwonym ?
    Na żółtym powinieneś mieć stałe zasilanie (pamięć), czerwony to załączenie radia (np ze stacyjki). Ostatecznie możesz obydwa podłączyć pod stałe zasilanie.
    mati3910
    Level 9  
    Obecnie pod stare radio które wymagało dodatkowego prądu mam dołożony kabelek( ten biały na zdjęciu) w instalacji który jest wpięty pod bezpiecznik zapalniczki ale przy kostce radia pin jest wypięty i nie wiem w które miejsce go wpiąć. Wydaje mi się że gdybym wiedział gdzie wpiąć ten pin w kostce zasilającej to radio by zadziałało.
    Vordon HT-869BT - Jak podłączyć radio Vordon w samochodzie [img-1]
    sosarek

Level 43  
    Przecież dostałeś wszystkie niezbędne informacje włącznie z rozpiską pinów.
    kokapetyl
    Level 43  
    mati3910 wrote:
    ale przy kostce radia pin jest wypięty i nie wiem w które miejsce go wpiąć.

A kolega sprawdził link jaki podał "sosarek " post #2 (gdybyś nie wiedział gdzie szukać)
    mati3910
    Level 9  
    Sprawdziłem aczkolwiek i tak nie bardzo wiem gdzie co i jak
    damiancz
    Moderator of Car Radios
    Quote:
    2. Posty, z których wynika, że ktoś nie bardzo orientuje się w temacie napraw proszę zamieszczać w dziale "RadiaSamochodowe Początkujący".
    Jest to dział dla nieposiadających odpowiedniego doświadczenia w naprawianiu urządzeń RTV, ale bezwzględnie posiadających podstawową wiedzę z zakresu elektroniki (miernictwo, czytanie schematów, budowa i działanie elementów elektronicznych, podstawy teoretyczne działania urządzeń).
    Posty nie spełniające tego warunku należy pisać w "Początkujący Naprawy".
    Posty zaniżające poziom, które zostaną umieszczone w "RadiaSamochodowe Początkujący" zostaną tam przeniesione lub znajdą się w koszu.

Przenoszę, a kostka ISO jest chyba typowa :idea: wyszukiwarka nie wyrzuca wyników :?:
    sosarek

Level 43  
    mati3910 wrote:
    i tak nie bardzo wiem gdzie co i jak

Więc udaj się do elektromechanika lub kogoś kto ma pojęcie o elektronice, posiada miernik i umie się nim posługiwać.
    mati3910
    Level 9  
    Więc tak, udało mi się podpiąć zasilanie z zapalniczki do kostki i po włączeniu zapłonu radio się włącza ale po wyłączeniu nie zapisuje ustawień. Jak więc zrobić aby radio trzymało ustawienia i żeby można je włączyć bez zapłonu?
    sosarek

Level 43  
    Yellow - Memory Backup podpiąć pod stałe zasilanie.
    mati3910
    Level 9  
    Czyli rozumiem że trzeba zamienić czerwony kabelek w kostce czyli zasilanie po stacyjce z tym kabelkiem który doprowadziłem z zapalniczki?

A jeszcze pytanie bo po włączeniu radia nie działa podświetlenie, więc mam rozumieć że do podświetlenia mam doprowadzić jeszcze jeden kabelek do kostki?
    sosarek

Level 43  
    Różowy, czerwony i żółty razem do zasilania.
    Zanim zadasz pytanie dlaczego w czasie jazdy nie możesz np.oglądać filmów - brązowy do masy.
    Cowboy zagrabie
    Level 29  
    Włoskie gabloty raczej po wyłaczeniu zapłonu nie podają napięcia na gniazdo zapalniczki. Musisz znaleźć na tablicy bezpiecznikowej bezpiecznik na którym jest prąd po wyjęciu kluczyka i tam wpiąć biały kabelek łącząc go z żółtym w kostce radia, natomiast do czerwonego podpiąć prąd po kluczyku. oprócz tego podłączając pomarańczowy kabel do bezpiecznika od świateł przyciemnisz wyświetlacz po załaczeniu świateł. natomiast do masy musisz podłączyć dwa kable z radia, brązowy i czarny.