Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z radiem samochodowym.

04 Wrz 2005 11:53 1740 10
  • Poziom 25  
    Witam
    Mam troche dziwny problem.
    Mianowicie gdy podłączam radio w samochodzie nie działa tak jak trzeba (nie działa CD - MP3 , radio działą ) , natomiast gdy podłączam go do zasilacza warsztatowego wszystko chodzi jak należy. O co tutaj chodzi ?
  • Poziom 43  
    Zwróć uwagę czy różnica jest w napięciu czy w kącie pochylenia radia, na stole zwykle leży a w aucie jest pochylone.

SławeK
  • Poziom 21  
    a czy jest to radio firmy clarion
    jeśli tak to ja też miałem takie 2 przypadki
    w jednym pomogło czyszczenie a w drugim niestety wymiana głowicy CD
    na stole działa w samochodzie działa na wyłaczonym silniku a po odpaleniu auta nie dziła cd

poz.piotr
  • Poziom 25  
    SlaweK napisał:
    Zwróć uwagę czy różnica jest w napięciu czy w kącie pochylenia radia, na stole zwykle leży a w aucie jest pochylone.

Radio testuje w wielu położeniach , i przy kilku wartościach napięć . Zawsze ten sam efekt

Radio to nie Clarion
  • Poziom 43  
    Jest jeszcze jedna możliwość, zakłócenia w zasilaniu, może być wrażliwe na nie. Często badziewne firmy oszczędzają i nie mają doświadczenia w konstruowaniu zasilaczy.

SławeK
  • Poziom 25  
    Może to to , bo gdy podłączyłem do zasilania kondensator 4700µ / 16V to nawt się czasem wszystko odpalało, ale puźniej sie znowu popsuło. Fabrycznie jest tam jakiś wstawiony , ale już nie pamiętam jaki.
  • Poziom 12  
    Moze sprobuj przed zasilanie radia wstawic stabilizator na 12V i dobre kondensatory filtrujace. Mozliwe ze alternator rozsiewa zakłócenia po instalacji w samochodzie. Mialem juz podobny przypadek z tym ze radio dzialalo super na postoju natomiast na wlaczonym silniku az gwizdalo i nie dalo sie go sluchac. Pozdro:D
  • Poziom 25  
    To raczej nie alternator , bo posunąłem się nawet do tego że aby sprawdzić radio wyciągnąłem akumulator :D i niestety dalej to samo :(
  • Poziom 14  
    Jak klega wspomniał wcześniej, miałem taką usterkę z clarionem zachowywało się tak jak opisujesz i po wymianie lasera wszystko OK .
  • Poziom 25  
    valco napisał:
    Jak klega wspomniał wcześniej, miałem taką usterkę z clarionem zachowywało się tak jak opisujesz i po wymianie lasera wszystko OK .

Niestety to nie wchodzi w grę. Ale dzisiaj je założyłem "na farta " i jakoś zaczęło działać i to o dziwo wszystko :D
    Jeżeli problem powróci to ja się jeszcze odezwę.
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Nie znam marki radia i nie twierdzę że dotyczy to opisywanego przypadku.
    Ale kilka razy spotkałem się z podobną usterką.
    W zdecydowanej większości przypadków problemem był zły kontakt płyty radia z ramką obudowy
    Problem powstawał po wybraniu funkcji odtwarzania cd.(zwiększony pobór prądu: silniki,laser,ogniskowanie,elektronika)
    Nie będę się rozdrabniał bo temat jest złożony i w skrócie dotyczy zaprojektowania radia a właściwie jego masy czy jak ktoś woli minusa wewnątrz.Bądź pogorszenie kontaktu masy w radiu(trudne warunki eksploatacyjne)
    Szczególnie w tych tanich radiach można się spotkać z korektami obiegu masy przeprowadzonymi przez producenta w toku produkcji.