Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór modułu interfejsu 1Wire na USB z EEPROM

sternik365 03 Jan 2019 18:45 666 8
    sternik365
    Level 2  
    Wtam, poszukuję modułu interfejsu 1Wire na USB z wbudowanym konwerterem z RS232 na 1Wire. Posiadam moduł MeraProjekt MP00202, z tym że nie posiada on możliwości zapisu pamięci EEPROM, a taka mnie interesuje. Tak więc poszukuję modułu o parametrach i właściwościach przybliżonych do tych w MP00202, z tym że zapisującego pamięć EEPROM, prosiłbym o porady jeśli ktoś orientuje się jaki moduł byłby odpowiedni.
  • Helpful post
    tompaw
    Level 13  
    Witam
    Myślę, że przy odrobinie chęci już posiadasz odpowiedni interfejs. Ten interfejs jest zbudowany na układzie DS2480B, który daje możliwość programowanie pamięci więc wystarczy drobna modyfikacja. Polecam opis interfejsu DS9097U oraz układu DS2480B. Na foto jest przedstawiony DS9097U wariant 2 daje możliwość programowania (pin 5).
    Pozdrawiam
    sternik365
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Orientuje się ktoś może w jaki sposób wprowadzić te modyfikacje w moim module abym mógł zapisać w nim pamięć EEPROM?
    tompaw
    Level 13  
    Witam
    Tak jak pisałem poprzednio polecam dokumentację DS2480. A w Twoim przypadku na pewno konieczne będzie wylutowanie DS2480 aby odłączyć pin VPP od +5V. A dalej to już najlepiej zgodnie z dokumentacją. Poniżej zamieszczam przykład aplikacji.
    Pozdrawiam

Moderated By Marek_Skalski:

Ta porada jest szkodliwa.
    Jak napisał niżej Kolega LChucki, podanie 12 V na wejście EEPROM jest zabójcze dla tych układów. DS2480 z opcją zasilania 12 V można stosować tylko i wyłącznie do pamięci EPROM, ale nie EEPROM.
    Post zostawiam z adnotacją, aby w przyszłości pełnił funkcję ostrzegawczą.

LChucki
    Level 31  
    tompaw wrote:
    Witam
    Tak jak pisałem poprzednio polecam dokumentację DS2480. A w Twoim przypadku na pewno konieczne będzie wylutowanie DS2480 aby odłączyć pin VPP od +5V. A dalej to już najlepiej zgodnie z dokumentacją. Poniżej zamieszczam przykład aplikacji.
    Pozdrawiam

Kolego @tompaw, możesz dać przykład choćby jednej pamięci EEPROM 1-Wire, która wymaga Vpp 12V?
    Ja mogę dać przykład
    że takie działanie doprowadzi do uszkodzenia dość drogiego (jak na EEPROM) układu, tak więc Twoja porada jest szkodliwa!
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    LChucki
    Level 31  
    Marek_Skalski wrote:
    @LChucki Proszę bardzo, jeden przykład: DS2502

Kolego Skalski, widzę, że nie odróżnia kolega EPROM o EEPROM! Fragment tekstu z linku, który dałeś
    Quote:

The DS2502 consists of a factory-lasered registration number that includes a unique 48-bit serial number, an 8-bit CRC, and an 8-bit Family Code (09h) plus 1Kb of EPROM

Proszę więc ponownie, przykład EEPROM nie EPROM 1-Wire (autor wyraźnie pyta o EEPROM), który wymaga Vpp 12V!
    Zgodzę się, że EEPROM może wymagać 12V ale tylko do kasowania całego układu i dotyczy to pamięci równoległych a nie 1-Wire.
    User removed account
    Level 1  
    LChucki
    Level 31  
    Marek_Skalski wrote:
    Przyznaję się do błędu. Nie zauważyłem, że to jest EPROM, a nie EEPROM.

Tak się składa, że 1-Wire poznałem bardzo dobrze za sprawą skanera&emulatora a że było to rok temu, jeszcze dobrze wszystko pamiętam.

Marek_Skalski wrote:

Myślę, że temat został wyczerpany.

Został, bo autor tematu, w prywatnej korespondencji poległ na narysowaniu schematu a chciał podłączyć bezpośrednio USB dwóch komputerów do USB jednego urządzenia.