Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Po godzinach" nauka LOGO!8 prosty program

MAZ543 03 Sty 2019 19:45 555 3
    MAZ543
    Poziom 4  
    Dobry wieczór, w ramach nauki programowania sterownika LOGO!8 napisałem prosty program - zamek szyfrowy.

Prosty zamek szyfrowy oparty o LOGO!8 oraz płytkę Kamami.
    Zasada działania polega na wysterowaniu przekaźnika Q1 (rygiel w drzwiach) w momencie gdy podamy prawidłowy kod, jeżeli jednak zrobimy to błędnie wysterujemy przekaźnik Q2 (alarm). Kod składa się z czterech cyfr z zakresu od 1 do 8, jako prawidłowy kod wybrałem kombinację 2-4-6-8 należy go podać w odpowiedniej kolejności dzięki czemu na okres 4 sekund wysterujemy Q1. Podanie błędnego kodu składającego się z nieodpowiednich cyfr, czy też wpisanych w nieodpowiedniej kolejności powoduje załączenie przekaźnika Q2. Podanie prawidłowego kodu, wyłącza alarm oraz na okres 4 sekund aktywuje Q1 (rygiel).

Link

Myślę że na początek nauki nie jest źle ;-)

Pozdrawiam
    MAZ543
    Poziom 4  
    Dziś zabawa z web server.

Prezentuje prosty program który napisałem na LOGO!8 polegający na włącz/wyłącz przekaźników Q1,Q2,Q3,Q4 poprzez przeglądarkę internetową. LOGO!8 wpiąłem do sieci domowej i po skonfigurowaniu adresu i bramki utworzyłem web server. Następnie po zalogowaniu i wybraniu okna LOGO! BM mogę za pomocą klawiszy na stronie sterować przekaźnikami włącz/wyłącz. Dodatkowo na wyświetlaczu uzyskuje informację który przekaźnik jest w jakim stanie (ON/OFF).

Link
    MAZ543
    Poziom 4  
    Dobry wieczór, w moje ręce wpadł długo oczekiwany falownik Sinamics V20 0,37KW. W ramach testów postanowiłem się nim trochę "pobawić".
    Podłączyłem do niego potencjometr oraz dwa przyciski typu switch. Potencjometr pełni funkcję regulacji obrotów a za pomocą przycisków wybieramy kierunek obrotów silnika. Dysponuje silnikiem trójfazowym 0,25KW.
    W następnym filmie zamieszczę połączenie falownika z LOGO!8 jako regulatora obrotów przez wejścia cyfrowe.

Link

Pozdrawiam Grzegorz
    MAZ543
    Poziom 4  
    Dobry wieczór, dziś połączyłem sterownik LOGO!8 wraz z falownikiem Sinamics V20.
    Napisałem prosty program polegający na automatycznym sterowaniu obrotami silnika w sześciu trybach prędkości. Wykorzystałem do tego wbudowane makro w falownik "Cn003". Prędkość narasta co 10s w skokach 10Hz, 15Hz, 25Hz, 35Hz, 40Hz aż do osiągnięcia maksymalnej częstotliwości 50Hz.
    Zapraszam do oglądania.

Link

Pozdrawiam Grzegorz